trumpop
6.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trumpova odplata a řev levicových politiků

Loading...
Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaBlízký východ byl vždy ohniskem zájmů různých velmocí a ambicí dotyčných vládců pseudoimpérií. Nic na tom nezmění útok z dronů americké armády, který zlikvidoval jednoho z nejobávanějších stratégů islámského terorismu na Blízkém východě, íránského generála  Kásima Sulejmáního.
Nejsou podstatné podrobnosti ani příčiny útoku, Pentagon se zpravodajskými službami určitě věděly, proč tuto operaci provedly, moc dobře musely zvážit přínos a na druhé straně rizika a politické následky tohoto útoku a určitě by se do tohoto útoku nepouštěly jen tak náhodou nebo jak někteří novináři naznačují z důvodu vyvolání konfrontace.

USA usilují již dlouhodobě od roku 2003 o stabilizaci blízkovýchodního regionu po odstranění iráckého diktátora Saddáma Husajna. Vyvolání eskalace v tomto regionu není v jejich zájmu. Pokud zaútočili na jednoho z organizátorů teroristických útoků na Blízkém východě, měli k tomu dostatek důvodů včetně toho nejpodstatnějšího, smrti nevinně zabitých amerických civilistů.

V souvislosti se zabitím íránského generála  Kásima Sulejmáního se vynořují tři varování , která stojí za zmínku.

Zbabělá reakce levice v Evropě a USA

Tím prvním je zbabělá a pokrytecká reakce celé řady evropských a amerických politiků z levicové části politického spektra, kteří okamžitě začali Donalda Trumpa obviňovat z neadekvátního útoku, který může rozpoutat válku na Blízkém východě a ohrozit bezpečnost ve světě.

S tvrdou kritikou útoku přicházejí všichni demokratičtí uchazeči o Bílý dům (jak překvapivé), ale pozadu nezůstaly ani další špičky Demokratické strany včetně předsedkyně Kongresu. V Evropě není třeba vyjmenovávat negativní reakce z levé části politického spektra projevující se nenápadným odsouzením útoku až k emocionálně laděnému zděšení, jakmile se posuneme k extrémní levici reprezentované Zelenými a postkomunisty.

Reakce dnešních levicových pseudohumanistů v Evropě a USA ukazuje jejich odtržení od reality a neschopnost se za své občany postavit. Podle jejich myšlení zlo lze porazit domluvou, pokáráním nebo převýchovou. Nic takového ale na Blízkém východě (a nyní už i v některých částech Evropy) neplatí. Chce-li Západ alespoň minimálně zabezpečit své občany v USA i Evropě, musí nezbytně sáhnout k silovému řešení. A to dnešním pseudohumanistům ovládajícím mainstream a sedících na vysokých funkcích vadí, myslí si, že zlo zastaví tím, že mu budou ustupovat, marginalizovat je, až postupně vyšumí. Nevyšumí a historie již dostatečně ukázala tragické důsledky tohoto chování (Mnichov v roce 1938, agrese v Habeši, dnešní Etiopii v v roce 1934, atd.).

Donald Trump svým souhlasem s útokem pomohl některým idealistům sundat „růžovoučké brýle“ a vidět problém v její syrové podobě. Pokud bude nadále v Evropě převládat levicová politika ústupků islámskému terorismu podporovaného silnými islámskými režimy, bude do budoucna Evropa symbolem zženštilé a slaboduché části světa, kterou je snadné ovládnout prostřednictvím vydírání a planých slibů. Rostoucí globální síla islámských režimů vlastnících jaderný arzenál jako jsou Pákistán nebo Saudská Arábie rozhodně nevěští nic dobrého.

Rozdílná kultura myšlení

Dalším varováním pro euroatlantický prostor může být nepochopení rozdílných způsobů myšlení. Levicoví liberálové předpokládají, že protivník bude usilovat o mírové řešení, že jeho cílem bude dohoda a uklidnění situace.

Jenže kultura muslimských zemí, ať již se jedná o sunitskou nebo šíitskou (v případě Íránu) větev islámského učení, upřednostňuje jiné hodnoty, než jsme zvyklí. V těchto kulturách jde především o vítězství a nic mezi tím. Kompromis je až na výjimky považovaný za projev slabosti. Navíc je násilí běžným jevem v těchto kulturách.

Jediné, čemu tyto kultury a z nich vzniklé autokratické režimy rozumějí, je síla. A toho si je Donald Trump dostatečně vědom. Proto koná tak, jak koná.

V západní Evropě, kde obyvatelstvo tohoto vyznání bude do budoucna převažovat, by si mělo na takovéto krajní a jednostranné chápání světa zvyknout a začít tento problém řešit. Jinými slovy Evropo, probuď se ze svého krásného snu.

Důležitý signál odplaty pro budoucí teroristy

Donald Trump schválením útoku projevil značnou odvahu a dal najevo, že kdokoliv na světě, kdo se rozhodne plánovat a zrealizovat teroristické útoky s cílem zabít americké civilisty, se dočká tvrdé odplaty.
Jedná se o naprosto klíčový signál. Každý, kdo se do budoucna rozhodne zabíjet americké občany, bude v hledáčku amerických ozbrojených sil a zpravodajských služeb a vystavuje se ohrožení vlastního života.

Jen srovnejte se slabošským až často destruktivním způsobem jednání celé řady evropských vlád sahajícími od placení výkupného, rušením hospodářských sankcí až k propouštění teroristických zabijáků pod záminkou „humanity“.

Americký prezident naproti tomu jedná tvrdě a bez okolků. Svým činem dává najevo, že své občany bude chránit, i proti velkým a silným „zvířatům“. A za tento svůj zásadový přístup si určitě zaslouží palec nahoru.

 

Anotace_pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 572 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
116 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.