trumpop
6.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trumpova odplata a řev levicových politiků

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaBlízký východ byl vždy ohniskem zájmů různých velmocí a ambicí dotyčných vládců pseudoimpérií. Nic na tom nezmění útok z dronů americké armády, který zlikvidoval jednoho z nejobávanějších stratégů islámského terorismu na Blízkém východě, íránského generála  Kásima Sulejmáního.
Nejsou podstatné podrobnosti ani příčiny útoku, Pentagon se zpravodajskými službami určitě věděly, proč tuto operaci provedly, moc dobře musely zvážit přínos a na druhé straně rizika a politické následky tohoto útoku a určitě by se do tohoto útoku nepouštěly jen tak náhodou nebo jak někteří novináři naznačují z důvodu vyvolání konfrontace.

USA usilují již dlouhodobě od roku 2003 o stabilizaci blízkovýchodního regionu po odstranění iráckého diktátora Saddáma Husajna. Vyvolání eskalace v tomto regionu není v jejich zájmu. Pokud zaútočili na jednoho z organizátorů teroristických útoků na Blízkém východě, měli k tomu dostatek důvodů včetně toho nejpodstatnějšího, smrti nevinně zabitých amerických civilistů.

V souvislosti se zabitím íránského generála  Kásima Sulejmáního se vynořují tři varování , která stojí za zmínku.

Zbabělá reakce levice v Evropě a USA

Tím prvním je zbabělá a pokrytecká reakce celé řady evropských a amerických politiků z levicové části politického spektra, kteří okamžitě začali Donalda Trumpa obviňovat z neadekvátního útoku, který může rozpoutat válku na Blízkém východě a ohrozit bezpečnost ve světě.

S tvrdou kritikou útoku přicházejí všichni demokratičtí uchazeči o Bílý dům (jak překvapivé), ale pozadu nezůstaly ani další špičky Demokratické strany včetně předsedkyně Kongresu. V Evropě není třeba vyjmenovávat negativní reakce z levé části politického spektra projevující se nenápadným odsouzením útoku až k emocionálně laděnému zděšení, jakmile se posuneme k extrémní levici reprezentované Zelenými a postkomunisty.

Reakce dnešních levicových pseudohumanistů v Evropě a USA ukazuje jejich odtržení od reality a neschopnost se za své občany postavit. Podle jejich myšlení zlo lze porazit domluvou, pokáráním nebo převýchovou. Nic takového ale na Blízkém východě (a nyní už i v některých částech Evropy) neplatí. Chce-li Západ alespoň minimálně zabezpečit své občany v USA i Evropě, musí nezbytně sáhnout k silovému řešení. A to dnešním pseudohumanistům ovládajícím mainstream a sedících na vysokých funkcích vadí, myslí si, že zlo zastaví tím, že mu budou ustupovat, marginalizovat je, až postupně vyšumí. Nevyšumí a historie již dostatečně ukázala tragické důsledky tohoto chování (Mnichov v roce 1938, agrese v Habeši, dnešní Etiopii v v roce 1934, atd.).

Donald Trump svým souhlasem s útokem pomohl některým idealistům sundat „růžovoučké brýle“ a vidět problém v její syrové podobě. Pokud bude nadále v Evropě převládat levicová politika ústupků islámskému terorismu podporovaného silnými islámskými režimy, bude do budoucna Evropa symbolem zženštilé a slaboduché části světa, kterou je snadné ovládnout prostřednictvím vydírání a planých slibů. Rostoucí globální síla islámských režimů vlastnících jaderný arzenál jako jsou Pákistán nebo Saudská Arábie rozhodně nevěští nic dobrého.

Rozdílná kultura myšlení

Dalším varováním pro euroatlantický prostor může být nepochopení rozdílných způsobů myšlení. Levicoví liberálové předpokládají, že protivník bude usilovat o mírové řešení, že jeho cílem bude dohoda a uklidnění situace.

Jenže kultura muslimských zemí, ať již se jedná o sunitskou nebo šíitskou (v případě Íránu) větev islámského učení, upřednostňuje jiné hodnoty, než jsme zvyklí. V těchto kulturách jde především o vítězství a nic mezi tím. Kompromis je až na výjimky považovaný za projev slabosti. Navíc je násilí běžným jevem v těchto kulturách.

Jediné, čemu tyto kultury a z nich vzniklé autokratické režimy rozumějí, je síla. A toho si je Donald Trump dostatečně vědom. Proto koná tak, jak koná.

V západní Evropě, kde obyvatelstvo tohoto vyznání bude do budoucna převažovat, by si mělo na takovéto krajní a jednostranné chápání světa zvyknout a začít tento problém řešit. Jinými slovy Evropo, probuď se ze svého krásného snu.

Důležitý signál odplaty pro budoucí teroristy

Donald Trump schválením útoku projevil značnou odvahu a dal najevo, že kdokoliv na světě, kdo se rozhodne plánovat a zrealizovat teroristické útoky s cílem zabít americké civilisty, se dočká tvrdé odplaty.
Jedná se o naprosto klíčový signál. Každý, kdo se do budoucna rozhodne zabíjet americké občany, bude v hledáčku amerických ozbrojených sil a zpravodajských služeb a vystavuje se ohrožení vlastního života.

Jen srovnejte se slabošským až často destruktivním způsobem jednání celé řady evropských vlád sahajícími od placení výkupného, rušením hospodářských sankcí až k propouštění teroristických zabijáků pod záminkou „humanity“.

Americký prezident naproti tomu jedná tvrdě a bez okolků. Svým činem dává najevo, že své občany bude chránit, i proti velkým a silným „zvířatům“. A za tento svůj zásadový přístup si určitě zaslouží palec nahoru.

 

Anotace_pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 658 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 3,52 out of 5)
Loading...
116 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)