Donald_Trump_official_portrait
19.6.2019
Kategorie: Politika

Trump zahájil kampaň, CNN se odpojila

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Donald Trump oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA na akci ve městě Orlando ve státě Florida. Jeho příznivci v hale „odpojili“ pokrytí akce televizí CNN posměšným skandováním.

Prezident Donald Trump oznámil na Floridě svou kandidaturu na prezidenta pro prezidentské volby na podzim 2020. Florida se považuje za velmi důležitý stát, protože ten kandidát, který v tomto státě zvítězí, obvykle vyhraje i v celoamerickém měřítku. Stalo se to při vítězství Baracka Obamy v letech 2008 a 2012 i v případě zvolení Trumpa v roce 2016. Trumpovým heslem pro volby bude udržet Ameriku velkou, což navazuje na jeho hlavní heslo z minulé kampaně „Udělejme Ameriku zase velkou“.

Zájem mezi republikánskými voliči o zahájení kampaně v Orlandu byl obrovský a do haly s kapacitou dvacet tisíc míst se dostala sotva jedna třetina zájemců. Ti méně úspěšní mohli sledovat Trumpův projev na velkoplošných obrazovkách před halou. Ve svém projevu Trump zdůraznil své zásluhy za velmi dobrý stav americké ekonomiky a jedním ze zásadních bodů jeho kampaně bude zřejmě i boj s ilegální migrací z Mexika. Trump zdůraznil, že se dohodl právě s Mexikem na tom, že tento jižní soused USA bude lépe střežit své území proti ilegální migraci do Spojených států a od stavu ilegální migrace přes Mexiko se budou odvíjet i ekonomické vztahy USA s Mexikem. Trump tak chce prostřednictvím celní politiky povzbudit zájem Mexika na omezení ilegální migrace.

Skandování příznivců amerického prezidenta se prostřednictvím ČT24 doneslo i českým posluchačům. „Korektní“ moderátorka se nezapomněla zpravodaje ČT Davida Miřejovského (který odvádí mnohem lepší práci ve smyslu objektivního informování než jeho předchůdce) poptat na poslední výzkumy veřejného mínění, které dávají větší šance na zvolení kandidátům Demokratické strany, Joe Bidenovi nebo Bernie Sandersovi. Miřejovský jí upozornil, že podobné nepříznivé průzkumy zveřejňovala americká média i před minulými volbami. Osobně nepřeji Američanům nic zlého, ale pokud by si snad zvolili za prezidenta socialistu Sanderse, asi by nestačili koukat.

A ještě perlička z amerických „svobodných“ médií. Zahájení Trumpovy kampaně přenášela i televize CNN. Přenos trval jen několik minut. Trump se po zahájení projevu dotázal přítomných diváků, aby dali najevo svůj názor na práci amerických médií a dav začal skandovat „CNN si vymýšlí“ – v originálu „CNN sucks“ (cucá si zprávy z prstu). CNN poté přerušila přenos ze zahájení Trumpovy kampaně a dále již v něm nepokračovala.

To nejlépe dokumentuje povahu „korektních médií“ v každodenní praxi. Co se nehodí do obrázku „pokrokového světa“, zamlčíme. Je to „rudá politika“ někdejších médií tábora „míru a socialismu“. Vsadím se, že projev socialisty Sanderse bude odvysílán CNN bez problémů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 071,00 Kč
Vybráno 23.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 210 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.