Donald_Trump_official_portrait
19.6.2019
Kategorie: Politika

Trump zahájil kampaň, CNN se odpojila

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Donald Trump oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA na akci ve městě Orlando ve státě Florida. Jeho příznivci v hale „odpojili“ pokrytí akce televizí CNN posměšným skandováním.

Prezident Donald Trump oznámil na Floridě svou kandidaturu na prezidenta pro prezidentské volby na podzim 2020. Florida se považuje za velmi důležitý stát, protože ten kandidát, který v tomto státě zvítězí, obvykle vyhraje i v celoamerickém měřítku. Stalo se to při vítězství Baracka Obamy v letech 2008 a 2012 i v případě zvolení Trumpa v roce 2016. Trumpovým heslem pro volby bude udržet Ameriku velkou, což navazuje na jeho hlavní heslo z minulé kampaně „Udělejme Ameriku zase velkou“.

Zájem mezi republikánskými voliči o zahájení kampaně v Orlandu byl obrovský a do haly s kapacitou dvacet tisíc míst se dostala sotva jedna třetina zájemců. Ti méně úspěšní mohli sledovat Trumpův projev na velkoplošných obrazovkách před halou. Ve svém projevu Trump zdůraznil své zásluhy za velmi dobrý stav americké ekonomiky a jedním ze zásadních bodů jeho kampaně bude zřejmě i boj s ilegální migrací z Mexika. Trump zdůraznil, že se dohodl právě s Mexikem na tom, že tento jižní soused USA bude lépe střežit své území proti ilegální migraci do Spojených států a od stavu ilegální migrace přes Mexiko se budou odvíjet i ekonomické vztahy USA s Mexikem. Trump tak chce prostřednictvím celní politiky povzbudit zájem Mexika na omezení ilegální migrace.

Skandování příznivců amerického prezidenta se prostřednictvím ČT24 doneslo i českým posluchačům. „Korektní“ moderátorka se nezapomněla zpravodaje ČT Davida Miřejovského (který odvádí mnohem lepší práci ve smyslu objektivního informování než jeho předchůdce) poptat na poslední výzkumy veřejného mínění, které dávají větší šance na zvolení kandidátům Demokratické strany, Joe Bidenovi nebo Bernie Sandersovi. Miřejovský jí upozornil, že podobné nepříznivé průzkumy zveřejňovala americká média i před minulými volbami. Osobně nepřeji Američanům nic zlého, ale pokud by si snad zvolili za prezidenta socialistu Sanderse, asi by nestačili koukat.

A ještě perlička z amerických „svobodných“ médií. Zahájení Trumpovy kampaně přenášela i televize CNN. Přenos trval jen několik minut. Trump se po zahájení projevu dotázal přítomných diváků, aby dali najevo svůj názor na práci amerických médií a dav začal skandovat „CNN si vymýšlí“ – v originálu „CNN sucks“ (cucá si zprávy z prstu). CNN poté přerušila přenos ze zahájení Trumpovy kampaně a dále již v něm nepokračovala.

To nejlépe dokumentuje povahu „korektních médií“ v každodenní praxi. Co se nehodí do obrázku „pokrokového světa“, zamlčíme. Je to „rudá politika“ někdejších médií tábora „míru a socialismu“. Vsadím se, že projev socialisty Sanderse bude odvysílán CNN bez problémů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 293 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.