Donald_Trump_official_portrait
19.6.2019
Kategorie: Politika

Trump zahájil kampaň, CNN se odpojila

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Donald Trump oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA na akci ve městě Orlando ve státě Florida. Jeho příznivci v hale „odpojili“ pokrytí akce televizí CNN posměšným skandováním.

Prezident Donald Trump oznámil na Floridě svou kandidaturu na prezidenta pro prezidentské volby na podzim 2020. Florida se považuje za velmi důležitý stát, protože ten kandidát, který v tomto státě zvítězí, obvykle vyhraje i v celoamerickém měřítku. Stalo se to při vítězství Baracka Obamy v letech 2008 a 2012 i v případě zvolení Trumpa v roce 2016. Trumpovým heslem pro volby bude udržet Ameriku velkou, což navazuje na jeho hlavní heslo z minulé kampaně „Udělejme Ameriku zase velkou“.

Zájem mezi republikánskými voliči o zahájení kampaně v Orlandu byl obrovský a do haly s kapacitou dvacet tisíc míst se dostala sotva jedna třetina zájemců. Ti méně úspěšní mohli sledovat Trumpův projev na velkoplošných obrazovkách před halou. Ve svém projevu Trump zdůraznil své zásluhy za velmi dobrý stav americké ekonomiky a jedním ze zásadních bodů jeho kampaně bude zřejmě i boj s ilegální migrací z Mexika. Trump zdůraznil, že se dohodl právě s Mexikem na tom, že tento jižní soused USA bude lépe střežit své území proti ilegální migraci do Spojených států a od stavu ilegální migrace přes Mexiko se budou odvíjet i ekonomické vztahy USA s Mexikem. Trump tak chce prostřednictvím celní politiky povzbudit zájem Mexika na omezení ilegální migrace.

Skandování příznivců amerického prezidenta se prostřednictvím ČT24 doneslo i českým posluchačům. „Korektní“ moderátorka se nezapomněla zpravodaje ČT Davida Miřejovského (který odvádí mnohem lepší práci ve smyslu objektivního informování než jeho předchůdce) poptat na poslední výzkumy veřejného mínění, které dávají větší šance na zvolení kandidátům Demokratické strany, Joe Bidenovi nebo Bernie Sandersovi. Miřejovský jí upozornil, že podobné nepříznivé průzkumy zveřejňovala americká média i před minulými volbami. Osobně nepřeji Američanům nic zlého, ale pokud by si snad zvolili za prezidenta socialistu Sanderse, asi by nestačili koukat.

A ještě perlička z amerických „svobodných“ médií. Zahájení Trumpovy kampaně přenášela i televize CNN. Přenos trval jen několik minut. Trump se po zahájení projevu dotázal přítomných diváků, aby dali najevo svůj názor na práci amerických médií a dav začal skandovat „CNN si vymýšlí“ – v originálu „CNN sucks“ (cucá si zprávy z prstu). CNN poté přerušila přenos ze zahájení Trumpovy kampaně a dále již v něm nepokračovala.

To nejlépe dokumentuje povahu „korektních médií“ v každodenní praxi. Co se nehodí do obrázku „pokrokového světa“, zamlčíme. Je to „rudá politika“ někdejších médií tábora „míru a socialismu“. Vsadím se, že projev socialisty Sanderse bude odvysílán CNN bez problémů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 299 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
8 komentářů