trump-social-facebook-google-twitter-678x381_jpg_optimal
19.5.2020
Kategorie: Společnost

Trump slibuje, že na sociálních médiích skoncuje s totální kontrolou radikální levice

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Prezident Trump prohlásil, že nad Facebookem, Instagramem, Twitterem a Googlem má úplné velení a kontrolu „radikální levice“ a slíbil, že jeho administrativa se do toho vloží a skoncuje s tím.

V pátek prezident rovněž poděkoval svým „bojovníkům od klávesnic“ za jejich podporu, neboť ty technické firmy obviňují z cenzury.

„Nad Facebookem, Instagramem, Twitterem a Googlem má plné velení a kontrolu radikální levice,“ tweetnul v sobotu prezident. „Ale administrativa už na nápravě této protizákonné situace pracuje. Zůstaňte naladěni a posílejte nám jména a události.“

The Radical Left is in total command & control of Facebook, Instagram, Twitter and Google. The Administration is working to remedy this illegal situation. Stay tuned, and send names & events. Thank you Michelle! https://t.co/ZQfcfD3Hk9

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 16, 2020

RT referuje:

Trump přímo odpovídal Michelle Malkin, kontroverzní pravicové myslitelce a odpůrkyni cenzury Technických mamutů. Když Trump v pátek pronášel své zvolání k legiím svých internetových příznivců, o kterých mluvil jako o svých „bojovnících od klávesnic“, tak si Malkin postěžovala, že proti pravičákům jsou pořád „na internetu bezohledné čistky,“ a ptala se, zda by prezident „neměl možná něco dělat už dříve a jestli není příliš pozdě?“

Hello @realdonaldtrump – Nice words about „Keyboard Warriors,“ but they are being ruthlessly purged from the Internet while you „monitor the situation.“ Maybe do something before it’s too late? https://t.co/9tj4eQ4rOG

— Michelle Malkin (@michellemalkin) May 15, 2020

Konzervativci už dávno tvrdí, že firmy ze Silicon Valley po nich jdou. ‚Deplatformizace‘ prominentních konzervativních osobností jako moderátora InfoWars Alexe Jonese a zakladatele ‚Proud Boys‘ Gavina McInnese jen zdůrazňují, jak pravdivá jsou ta tvrzení o jejich zaujatosti, stejně jako všechny ty úniky informací, zprávy a přiznání odhalující levicovou zaujatost mezi představenstvem Googlu, Twitteru a Facebooku.

Stejné argumenty však vznáší i ti levičáci, kteří jsou mimo hlavní proud, kteří tyto platformy obviňují z cenzury čehokoliv, co není naprosto přesně v linii hlavního vedení levičáctva, i když jde o politiku v podstatě na jejich straně.

Trump se snad i pochopitelně zaměřuje na stížnosti konzervativců. Jenže ten sobotní tweet není první, kdy žádal o jména a sliboval zásahy. Ještě než loni pozval davy pravičáků a osobností alternativních sociálních médií do Bílého domu na summit, tak Trump požádal veřejnost, aby lidé předložili své vlastní příběhy o zaujatosti a diskriminaci na webovou stránku Bílého domu pro tipy od veřejnosti. O měsíc později administrativa údajně zvažovala vydání vládní vyhlášky o cenzuře, vyhláška však nikdy vydána nebyla.

Trumpova administrativa však už proti mamutům ze Silicon Valley postupuje některými jinými způsoby. Podle ministra spravedlnosti Williama Barra vede ministerstvo spravedlnosti proti Googlu už od loňska protitrustové vyšetřování. V pátek Wall Street Journal referoval, že proti této společnosti budou obvinění podána už asi počátkem letošního léta.

Také skupina ministrů spravedlnosti jednotlivých amerických států vede proti Googlu, který kontroluje 90 procent světového vyhledávání na webu, podobné vyšetřování. Navíc jsou Facebook a Amazon vyšetřováni Federální obchodní komisí, Kongresem a ministry spravedlnosti jednotlivých států.

Tato vyšetřování však nejsou zaměřena na politiky svobody slova těchto platforem, nýbrž na jejich monopolistické chování. O svobodě slova zatím Trump dost hlasitě mluvil, ale bylo by třeba, aby přistoupil i k troše konkrétních činů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 732 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.