trumpamelania
5.7.2020
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Trump se ve svém projevu postavil za Bílou Ameriku a odsoudil levicový fašismus

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Ať si kdo chce co chce říká, americký prezident Trump je možná posledním prezidentem patriotem. Po něm přijde buď rozvrat a konec Spojených států, nebo renesance. Obě možnosti doprovázené nějakou formou ozbrojeného konfliktu. Ačkoliv Amerika Donalda Trumpa dávno není Amerikou třeba Woodrowa Wilsona, o kterém jsem psal nedávno, stále zastává pozice, které jsou podobné ideálům Otců zakladatelů, a jsou zdravé, a které pochází z Ameriky před rokem 1965.

Trump měl projev na Mount Rushmore k příležitosti amerického Dne nezávislosti a jeho obsahová i obrazová podoba musela zahřát u srdce každého skutečného Američana. Zde je výběr toho nejzajímavějšího, co Trump řekl:

“Rok 1776 (vznik Spojených států) byl vyvrcholením tisíce let západní civilizace. Existuje rostoucí nebezpečí, které ohrožuje vše, pro co naši předci tak tvrdě bojovali. Náš národ sleduje nelítostnou kampaň, která chce vymazat naši historii, zostudit naše hrdiny, a indoktrinovat naše děti. Zuřivý dav se snaží strhnout sochy našich zakladatelů, potřísnit naše nejposvátnější memoriály, a rozpoutat vlnu násilného zločinu v našich městech. Většina z nich neví, co dělá, ale někteří z nich to vědí moc dobře. Myslí si, že Američané jsou měkcí a poddajní, ale americký lid nedovolí, aby jim jejich historie a kultura byla ukradena.”

Trump odsoudil současnou “cancel culture” (stav, který se děje na Západě, kdy masy lidí odmítají vše, co západní civilizace dosáhla, a chtějí to zničit a nahradit, včetně populace západu, i kdyby to mělo znamenat spáchat jako běloch sebevraždu) a označil ji za totalitu. Útok na svobody musí být zastaven, a nebezpečné hnutí, které jej vede, musí být odhaleno. Ve školách, redakcích a korporacích podle něj probíhá nový “krajně levicový fašismus”. Pokud se nepodílíte na “levicové kulturní revoluci”, budete cenzurováni, vyhozeni, umístěni na černou listinu a potrestáni. Potrestáni, pokud “nemluvíte jejich řečí, neprovozujete jejich rituály, neodříkáváte jejich mantry, nebo nenásledujete jejich přikázání”.

Americké děti jsou podle Trumpa ve školách vedeny k tomu, aby nenáviděly svou zemi, a její zakladatele.

V projevu mluvil jednotlivě o každém z prezidentů, který je na Mount Rushmore zvěčněn, a vyzdvihl jejich zásluhy pro Ameriku.

Levice se podle něj snaží Američany umlčet, ale nepodaří se jí to. Američané se nebudou omlouvat za to, že jsou “nejspravedlivější a nejvýjimečnější národ, který kdy existoval”, a který je dle Trumpa založen na “judeo-křesťanských principech”. Americká rodina je podle něj páteří amerického života (představa americké rodiny je muž, žena a děti).

Bojovníci za sociální spravedlnost, jak se komunisté sami nazývají, podle něj spravedlnost používají jen k rozdělování společnosti, a k pomstě. Ale americký lid jim podle Trumpa bude stát v cestě, a zvítězí.

Američané také nikdy nezruší policii, nebo Druhý dodatek Ústavy (právo na držení zbraně). Děti se budou učit ctít americkou historii a respektovat americkou vlajku. Klečet budou jen “před Bohem”. “To jsme my. To je to, v co věříme.”

Nakonec Trump oznámil svůj úmysl vybudovat “Národní zahradu amerických hrdinů”, kde budou sochy největších Američanů, kteří kdy žili, a bude to prý nový monument “velikánům minulosti”. Zde je již vytvořená stránka na Wikipedii, která zahrnuje i návrh soch, které by zde mohly být. Chybí všichni představitelé Jihu, včetně jeho vojenských hrdinů. Naopak zde jsou tři černoši (Frederick Douglas, MLK a první černý hráč baseballu Jackie Robinson). Absence Jižanů a přítomnost několika černošských postav americké historie lze brát jako určitý kompromis. Naopak umístění sochy Daniela Boona, objevitele Kentucky pro bílé osadníky a známého bojovníka s Indiány, je rozhodnutí, které všem aktivistům levicové kulturní revoluce vžene slzy do očí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.