07-17_kongresmanky
18.7.2019
Kategorie: Společnost

Trump: Radikální demokratky – protiamerické, protiizraelské, proteroristické

Sdílejte článek:

ARUTZ SHEVA

Přes spor ohledně jeho nedávných tweetů pokračoval americký prezident v kritice 4 čerstvých radikálních kongresmanek.

 

Americký prezident Donald Trump znásobil svou kritiku čtyř kongresmanek nově zvolených za Demokraty.

Prezident v úterý ráno tweetoval: “Tyto demokratické kongresmanky chrlí ty nejhnusnější, nejnenávistnější a nejnechutnější věci, které kdy byly politikem ve sněmovně nebo v senátu řečeny, a přesto k tomu od své Demokratické strany dostávají volnou ruku a velké objetí. Hrozný anti-izraelský, anti-americký, pro-teroristický a veřejný křik za… slov, mezi mnoha dalšími strašlivými věcmi, a Demokraté jen zkameněle zírají. Proč sněmovna nehlasuje, aby odsoudila ty odporné a nenávistné výroky, které řekly? Protože ony jsou tou radikální levicí a Demokraté se jich bojí. Smutné.”

“Naše země je svobodná, krásná a velmi úspěšná. Pokud naši zemi nenávidíte, nebo pokud tu nejste šťastné, můžete odejít!”

Vypadá, že Trumpovy tweety směřovaly k demokratickým reprezentantkám Alexandrii Ocasio-Cortezové (NY), Ilhan Omarové (MN), Rashidě Tlaibové (MI) a Ayanně Pressleyové (MA) – i když je přímo nejmenoval.

Prezident čelí kritice za nedělní sérii tweetů namířených proti těmto čtyřem kongresmankám. V nich je vyzval k tomu, aby se „vrátily“ do zemí, ze kterých přišly, a kritizoval Demokratickou stranu za to, že souhlasí s jejich „hanebným chováním“. Přičemž tři ze čtyř kongresmanek se narodily ve Spojených státech a pouze Ilhan Omarová se narodila v Somálsku.

V pondělí Trump svou kritiku zopakoval a kongresmanky vyzval, aby se omluvily USA, Izraeli a „úřadu prezidenta“.

Ocasio-Cortezová se dostala pod palbu poté, co řekla, že Spojené státy na své jižní hranici provozují “koncentrační tábory”. Před tím ještě řekla, že “by mělo být na stole” snížení vojenské a ekonomické pomoci Izraeli jako způsobu, jak dát najevo nesouhlas s izraelskou politikou.

Omarová byla kritizována poté, co na Twitteru napsala, že na ni Republikáni útočí na příkaz pro-izraelské lobby AIPAC. Následně vydala polovičatou omluvu a nakonec kontroverzní tweety smazala.

Tlaibová v květnovém rozhovoru prohlásila, že palestinští Arabové žijící pod britským mandátem ještě před založením Izraele „poskytovali“ Židům bezpečné útočiště před holocaustem.

Dále také podpořila BDS, a když se jí v televizním rozhovoru ptali, jestli by hlasovala proti vojenské pomoci Izraeli, odpověděla, že „naprosto“.

Zdroj: Arutz Sheva – Israel National News

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 2 611,00 Kč
Vybráno 7.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 127 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.