donald-trump-praised-vladimir-putin-on-the-national-stage-again-heres-what-it-all-means
27.1.2017
Kategorie: Společnost

Trump připravil výnos o zrušení sankcí proti Rusku?

Sdílejte článek:

REC/TOMÁŠ HAAS

Oznámil to vědecký pracovník analytického střediska Atlantic Council Fabrice Pothier na svém Twitteru. „Zdroje oznámily, že na Trumpově administrativě připravili výnos prezidenta o zrušení sankcí vůči Rusku”, píše Pothier a připomíná, že jednání mezi Moskvou, Berlínem a Washingtonem jsou naplánována na sobotu. 

Tolik “výbušná” informace, která se objevila dnes v médiích. Tomáš Haas to okomentoval slovy:

tweet117Trump připravil výnos o zrušení sankcí proti Rusku? A je připraven jej jednostranně vyhlásit v sobotu, po svém rozhovoru s Putinem?

Fabrice Pothier není žádné ořezávátko. Je politickým konzultantem na volné noze, ale zároveň je analytikem pro Atlantic Council a je bývalým politickým poradcem Generálního tajemníka NATO.

Proto neberu jeho tweet jako něco co nestojí za pozornost. Mezi přáteli pana Pothiera vyvolal jeho tweet paniku. Pan Alexander Veshbow chce, aby Kongres okamžitě jednal. Před tím, než bude pozdě.

Pan Pothier nám říká, že tu zprávu nemá ještě potvrzenu, ale pokud je to pravda, říká, byl by to největší malér v posledních mnoha letech Západní snahy zastavit revanšistické Rusko. Je důležité, aby Kongres a Evropa okamžitě reagovaly.

Problém je, že reagovat je možné jen na něco, co se již stalo. Zatím tu byly jen ty snahy zastavit revanšistické Rusko a sankce. Na co chce pan Pothier reagovat? Na to, že spolu prezident USA a prezident Ruské federace, dvou nejmocnějších států na světě, chtějí hovořit?

Myslel jsem, že moc něco takového zastavit má jen Jakub Janda a ten jenom v tom případě, že by se prezidenti chtěli setkat v budově Ministerstva vnitra na Letné. Protože stojí v čele… něčeho, nevím jak to nazvat.

Ostatně kdyby se něco takového chystalo, Think tank Evropské hodnoty už by to věděl a hlavy evropských zpravodajských služeb už by věc konzultovaly s Jakubem Jandou. Takže klid.

Já to vidím tak, že bude dobře, když se páni prezidenti spojí, byť zatím jen na telefonu. Pokud z toho vyjde nějaká dohoda, třeba ta o zrušení sankcí, tak to nebude hned. A hned nebude ani nic jiného. Důležité je, že spolu ti dva budou mluvit.

Takže si tentokrát myslím, že Sputnik trochu přecenil autora i zprávu. Nedivím se jim, já bych si co možná nejrychlejší návrat k politice zdravého rozumu též přál. Škoda, moc rád bych to byl já, kdo se mýlí.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 99 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...