donald-trump-praised-vladimir-putin-on-the-national-stage-again-heres-what-it-all-means
27.1.2017
Kategorie: Společnost

Trump připravil výnos o zrušení sankcí proti Rusku?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC/TOMÁŠ HAAS

Oznámil to vědecký pracovník analytického střediska Atlantic Council Fabrice Pothier na svém Twitteru. „Zdroje oznámily, že na Trumpově administrativě připravili výnos prezidenta o zrušení sankcí vůči Rusku”, píše Pothier a připomíná, že jednání mezi Moskvou, Berlínem a Washingtonem jsou naplánována na sobotu. 

Tolik “výbušná” informace, která se objevila dnes v médiích. Tomáš Haas to okomentoval slovy:

tweet117Trump připravil výnos o zrušení sankcí proti Rusku? A je připraven jej jednostranně vyhlásit v sobotu, po svém rozhovoru s Putinem?

Fabrice Pothier není žádné ořezávátko. Je politickým konzultantem na volné noze, ale zároveň je analytikem pro Atlantic Council a je bývalým politickým poradcem Generálního tajemníka NATO.

Proto neberu jeho tweet jako něco co nestojí za pozornost. Mezi přáteli pana Pothiera vyvolal jeho tweet paniku. Pan Alexander Veshbow chce, aby Kongres okamžitě jednal. Před tím, než bude pozdě.

Pan Pothier nám říká, že tu zprávu nemá ještě potvrzenu, ale pokud je to pravda, říká, byl by to největší malér v posledních mnoha letech Západní snahy zastavit revanšistické Rusko. Je důležité, aby Kongres a Evropa okamžitě reagovaly.

Problém je, že reagovat je možné jen na něco, co se již stalo. Zatím tu byly jen ty snahy zastavit revanšistické Rusko a sankce. Na co chce pan Pothier reagovat? Na to, že spolu prezident USA a prezident Ruské federace, dvou nejmocnějších států na světě, chtějí hovořit?

Myslel jsem, že moc něco takového zastavit má jen Jakub Janda a ten jenom v tom případě, že by se prezidenti chtěli setkat v budově Ministerstva vnitra na Letné. Protože stojí v čele… něčeho, nevím jak to nazvat.

Ostatně kdyby se něco takového chystalo, Think tank Evropské hodnoty už by to věděl a hlavy evropských zpravodajských služeb už by věc konzultovaly s Jakubem Jandou. Takže klid.

Já to vidím tak, že bude dobře, když se páni prezidenti spojí, byť zatím jen na telefonu. Pokud z toho vyjde nějaká dohoda, třeba ta o zrušení sankcí, tak to nebude hned. A hned nebude ani nic jiného. Důležité je, že spolu ti dva budou mluvit.

Takže si tentokrát myslím, že Sputnik trochu přecenil autora i zprávu. Nedivím se jim, já bych si co možná nejrychlejší návrat k politice zdravého rozumu též přál. Škoda, moc rád bych to byl já, kdo se mýlí.

ZDROJ: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
124 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.