2476137-trumpbiden
10.9.2021
Kategorie: Politika

Trump poráží Bidena

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrůzkum preferencí ukázal, že by bývalý prezident Donald Trump těsně porazil stávajícího prezidenta Joea Bidena, pokud by se opět v prezidentských volbách roku 2024 utkali.

Emerson College Poll provedený po celých Spojených státech ukázal, že by v prezidentských volbách roku 2024 v případě opakovaného souboje mezi bývalým a současným prezidentem těsně vyhrál Donald Trump. Pro Trumpa by hlasovalo 47 % voličů, 46 % by hlasovalo pro Joea Bidena. Co se hodnocení činnosti Bidena v prezidentské funkci týče, 47 % voličů s Bidenovou politikou nesouhlasí a 46 % voličů s jeho politikou souhlasí. Ještě v červnu Bidenovu politiku schvalovalo i více než 60 % voličů. Průzkum byl zveřejněn na serveru newsweek.com a odkaz obsahuje fotografii Trumpa, která nepatří k tomu, čím americká média oplývala ještě před rokem – tehdy frčely fotografie Trumpových grimas, které z něho dělaly ztělesněné zlo.

Samozřejmě, průzkum je průzkum a důvěryhodnost průzkumů amerických médií klesla úměrně tomu, s jakou vehemencí prosazovala Bidena do úřadu. Protože se ale v USA průzkumy různých společností zveřejňují co týden, je možné získat od konce srpna do současnosti výsledek několika průzkumů ze serveru fivethirtyeight.com. Na konci srpna a počátkem září t.r., když vrcholila afghánská anabáze a americká armáda opustila po dvaceti letech území Afghánistánu, se již více průzkumů přiklánělo k tomu, že Američané s Bidenovou politikou nesouhlasí. Na konci července a počátkem srpna, kdy se ještě v Afghánistánu „nic nedělo“, přitom ještě hodnocení Bidenovy politiky bylo velmi příznivé a kladně jeho práci v úřadu prezidenta hodnotilo téměř 60 % voličů.

V této souvislosti je pak třeba hodnotit i informaci šířenou podporovateli Trumpa, a to že až 20 % voličů Bidena své volby lituje. Z pohledu ztráty podpory je taková zpráva málo překvapivá. Podle Rasmussen Reports® z poloviny srpna, kdy naplno probíhala evakuace z Afghánistánu a ukázalo se, že americké zpravodajské služby záměrně lživě informovaly o situaci i prezidentovi, řada Bidenových voličů své volby litovala. Podle telefonického a online dotazování společnosti Rasmussen v polovině srpna by v případě opakování volebního souboje mezi Trumpem a Bidenem jen 37 % voličů volilo Bidena, 43 % Trumpa a 14 % by volilo někoho jiného.

Navíc, nejde jenom o způsob „evakuace“ z Afghánistánu. Bidenova administrativa chystá masivní zvýšení daní, kterým chce financovat „rozjezd“ americké ekonomiky po covidové krizi. V této souvislosti je dobré uvést i to, že americká média, která stále ještě tlučou pro Bidena, „přehodnotila“ referování o covidu. Zatímco loni v listopadu, kdy byly v USA prezidentské volby a probíhala druhá vlna, při níž umíralo až 1500 osob denně a na vrcholu až 3000 osob denně – a mohl za to samozřejmě Trump – letos v září mají USA podobná čísla jako loni v listopadu a pokud za to někdo může, pak ti, co se nechtějí nechat očkovat a republikánští guvernéři.

Ztrátu podpory pro Bidena bylo jistě možné predikovat, nicméně nikdo si zřejmě neuměl představit, že proběhne tak rychle. Krach afghánského tažení samozřejmě časem vyprchá, nicméně Biden se znovu ukázal jako slabý prezident ,který kráčí v zahraniční politice po stejné neúspěšné cestě tak jako v časech Baracka Obamy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 877,- Kč
Vybráno 36.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 618 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)