trump
26.5.2018
Kategorie: Ekonomika

Trump plánuje cla na dovoz automobilů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

A je to tady. Už v momentě, kdy v Sofii minulý týden EU nesmyslně vyhlásila, že vydá nařízení evropským firmám, že nemají respektovat americké sankce vůči Íránu bylo jasné, že tahle hloupá a zbytečná provokace k ničemu dobrému nepovede. Do toho opět , a to nikoliv náhodně se Trumpův exporadce Bannon v Praze slovně obul do německé kancléřky Angely Merkelové, která je podle něj jedna z nejhorších a nejarogantnějších političek 21. století. Souhlas. Je naprosto nejhorší. Stačí se podívat, jak Merkelová plní závazky z NATO, jak dodržuje smluvní závazky např. Dublinskou dohodu, jak dodržuje vlastní ústavu Spolkové republiky Německo (Pozn. Grundgesetz tedy tzv. Základní zákon). Navíc rušením jaderných elektráren a novými plynovody Nord Stream zvyšuje závislost na Rusku a s ním i vzájemný obchod při požadavku, aby ostatní země Evropské unie (EU) aplikovali vůči Rusku politiku sankcí. Není divu, že vítězné italské strany zrovna tyto sankce pokládají za nesmyslné a směšné.

Bilance v USA

USA loni dovezly 8,3 milionu vozidel v hodnotě 192 miliard dolarů, z toho z Mexika 2,4 milionu, 1,8 milionu z Kanady, 1,7 milionu z Japonska, 930 tisíc z Jižní Koreje a 500 tisíc z Německa. Současně USA vyvezly téměř dva miliony vozů v hodnotě 57 miliard dolarů do celého světa, uvádí Reuters. Z čísel je zřejmé, že USA dovážejí čtyřikrát více automobilů, než vyvážejí. Případné nasazení cel ve výši 20 až 25 procent na dovoz automobilů (odveta ostatních zemí na sebe jistě nenechá dlouho čekat) nakonec ale bilanci USA jenom vylepší. A nejde jen vůbec o nezaměstnanost Američanů. Ta dosahuje necelá čtyři procenta a tak je jasné, že Trumpovo rozhodování má ještě jiný, než ekonomický charakter.
EU se totiž vůči americkému prezidentu chová povýšeně, urážlivě až nadutě se stále stejnou rétorikou trvalé kritiky, nedodržování sjednaných závazků a podporou jeho politických nepřátel v USA. Přitom Pacta sunt servanda (lat., v překladu „smlouvy se mají dodržovat“) je něco, co v EU už dlouho neplatí. O zásadě neminem laedere (lat. Význam: nikomu neškodit.) se v případě migrační politiky prosazované EU a OSN vůbec nemusíme dohadovat. Obě instituce Evropanům velmi škodí.

Podzimní volby v USA

Volby do Kongresu opozice od Sorose, Hollywoodu, CNN, clintonistů , obamistů a dámy Pelosi a jejích demokratů plánuje jako referendum o Donaldu Trumpovi. To je dostatečným důvodem k tomu, aby současný americký prezident využil všech možností k tomu, aby voliče přesvědčil, že je to ON, kdo je bude chránit, pomůže k tomu, aby měli práci a USA přestanou být otloukánky EU nebo Číny. Úkol zajistě velmi nesnadný, ale kdo nic nezkusí nic také nedokáže.

Ke každému kroku Trumpa spustila EU povyk, jak na to USA doplatí. Nic dramatického se ale v USA neděje. Vůbec nic. Leč cla na evropské automobily zasáhnou i Českou republiku. Nepochybně dost citelně. Pak nezbývá se ptát: Proč EU resp. státy NATO nedodržují své závazky, a proč je politika EU vůči Spojeným státům tak nepřátelská? Nejvíce by se ale měli ptát šéfové států na oněch už skoro trapných EU summitech. Leč tam se řeší nesmyslné kvóty a zbytečná nařízení. Tak k čemu celá tahle EU potom je?

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.