Minneapolis-riots
31.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Trump odsoudil násilnosti v Minneapolis jako dílo “výtržníků, rabovačů a anarchistů”

Sdílejte článek:

COM/HS

Policie v americkém městě Minneapolis poprvé zasáhla vůči demonstrantům porušujícím noční zákaz vycházení. Protestujících rozehnala slzným plynem a omračujícími granáty, informovala agentura AFP.

Protesty v Minneapolis, opakovaně prorůstající do násilností, trvají již pátý den. Vypukly v reakci na smrt Afroameričana George Floyda, který v pondělí zemřel v důsledku policejního zásahu. Demonstrace proti policejní brutalitě se v průběhu týdne rozšířily do mnoha dalších amerických měst.

Policisté a příslušníci Národní gardy dosud podle AFP vůči protestujícím v Minneapolis nezasahovaly ve snaze vyvarovat se dalšímu prohlubování napětí a také vzhledem k jejich původně malému rozsahu. Postupně však sílí hlasy volající po ráznejších zásazích vůči osobám páchající násilí a výtržnosti.

.

Americký prezident Donald Trump v sobotu odsoudil násilnosti v Minneapolis jako dílo “výtržníků rabovačů a anarchistů”. Podle Trumpa takové činy poškozují památku George Floyda, jehož smrt označil za “velkou tragédii”.

Šéf Bílého domu také vyjádřil přesvědčení, že vůči násilníkům se musí postupovat rozhodně. “Nebudeme si hrát,” komentoval Trump nasazení příslušníků Národní gardy na ulicích Minneapolisu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 117 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.