elvis
18.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Trump ocenil Elvise Presleyho. Rasismus. Měl ocenit černochy, vyčítají mu kritici

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

V postmoderním světě, pokud to dovolíme, nebude po evropském vlivu na tento svět ani stopa. Začali tím, že hrdost na to být bílý byla označena za rasismus, zatímco hrdost na to být kýmkoliv jiným je v pořádku. V USA strhli sochy bílých mužů bojujících ve ztracené kauze jižanské Konfederace a cílevědomě odstraňují odkaz všech, kdo věřili v bílou Ameriku, včetně prezidentů Washingtona a Jeffersona. V Británii vadí na vysokých školách obrazy a sochy bílých mužů, jako pilířů kolonialismu také. No a zpátky v USA nyní vadí i bílý král rock and rollu Elvis Presley.

Prezident Donald Trump v pátek udělil sedmi Američanům medaili Svobody. Elvisi Presleymu posmrtně. A v ten samý moment to od americké levice schytal. Kromě Elvise medaili dostala baseballová legenda Babe Ruth, bývalý soudce Nejvyššího soudu Scalia, filantropka Adelson, senátor Orrin Hatch, fotbalista Alan page a quarterback Roger Staubach. Vadí ale především Elvis.

Ocenit Elvise Presleyho, zvlášť když to udělá levicí nenáviděný Trump, je prý gesto, které jasně zavání rasismem.

Na stránkách vlivného a liberálního listu Washington Post kulturní kritik Chris Richards napsal, že se Trump svým gestem vrací do dob, kdy “černí vizionáři mohli vynaleznout rock and roll, ale jen bílý muž se mohl stát jeho králem”. A dále tento blond pisálek velebí americkou radikální černošskou kapelu Public Enemy, která si prý také zaslouží medaili Svobody, ale protože se prý Amerika stále “bojí černé planety”, jak se jmenovalo třetí album Public Enemy, dostanou jí prý také posmrtně.

Elvis Presley nebyl král proto, že by ho na trůn někdo uměle vysadil a přeskočil tak nějaké černé umělce, kteří mohli kralovat místo něj. Elvis byl a je král proto, čím byl, jakou energii kolem sebe vytvářel, a proto, že ho milovaly miliony. Hudební průmysl minimálně od doby Elvise dával stejný prostor všem bez ohledu na barvu pleti a pokud jiní nedosáhli na Elvisovu úroveň, nebyl důvodem rasismus, ale jen a jen fakt, že na Elvisovu úroveň jim ještě něco chybělo.

Kdy se stane projevem rasismu poslouchat Beatles a Rolling Stones? Jistě brzy. Pokud v USA posloucháte americké country, a ne hip-hop, levice si vás už také škatulkuje jako minimálně skrytého rasistu. Přitom jak Beatles tak Rolling Stones byly ve své době spíše levicovými kapelami a svým dílem přispěly k prosazení různých liberálních kauz i multikulturalismu. Postmoderní svět, který vznikne, když mu to dovolíme, jim ale stejně neodpustí tu jednu zcela zásadní věc. Jak McCartney a Lennon, tak i Jagger a Richards byli bílí.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.