trumpjerusalem
10.9.2020
Kategorie: Politika

Trump nominován na Nobelovu cenu míru

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA 

Pamatujete, když před 8 lety získal Obama Nobelovu cenu míru sotva se stal prezidentem, a celý svět se ptal “za co”? To trapné gesto levičáků, kteří jej ocenili jen za barvu jeho kůže. Za nic víc. Obama následně během 8 let své vlády k míru nijak nepřispěl, čímž trapnost celého předání “nobelovky” ještě potvrdil.

Dnes byl již podruhé během svého prezidentování nominován na Nobelovu cenu za mír Donald Trump. Poprvé to bylo před dvěma lety za svou neoddiskutovatelnou snahu o normalizaci vztahů mezi Severní a Jižní Koreou. Ačkoliv nebylo dosaženo úplného smíru, Severní Korea přestala chrastit svými raketami, a v oblasti je relativně klid. A to se předtím nikomu jinému nepovedlo. Druhá, dnešní nominace, je za Trumpův podíl, na uzavření míru mezi Saudskou Arábií a Izraelem. Ne, že by spolu tyto státy v poslední době vedly nějakou válku. Naopak byly jakýmisi spojenci ať už v boji proti Íránu, který se odehrával i na území Sýrie, kde Saudové i Izrael pomáhali bojovníkům Islámského státu a dalším džihádistům, tak i proti šítům v Jemenu. Nyní se ale jejich přátelství formalizovalo. A za to Trumpa navrhl norský poslanec Christian Tybring-Gjedde za krajně pravicovou parlamentní stranu s ne úplně krajně pravicovým názvem, Strana pokroku, na Nobelovu cenu za mír.

V Norsku, které je vedle Švédska garantem Nobelových cen, může nominaci na Nobelovu cenu míru podat jakýkoliv zákonodárce. Dle očekávání s poslancem za pokrokáře ostatní norští politici nesouhlasí. Nominaci by prý měl dostat někdo, kdo se aktivně podílí na míru. Což ale Trump přes všechnu kritiku, kterou vůči němu slyšíme, dělá. Tak uvidíme, jak o Trumpově nominaci rozhodne v únoru nominační výbor. Za rok 2020 bylo zatím nominováno 318 jednotlivců a organizací.

Na zprávu o jeho nominaci, kterou zveřejnil izraelský Jerusalem Post, reagoval prostě jen “Díky!”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 235 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)