TRUMPPELOSI
5.2.2020
Kategorie: Politika

Trump nepodal ruku šéfce Sněmovny Pelosiové, ta na oplátku roztrhala jeho projev

Sdílejte článek:

COM/KURZY.CZ

Prezident Donald Trump vystoupil před oběma komorami Kongresu s tradičním projevem o stavu unie. Uvedl v něm, že éra ekonomického úpadku země skončila a nastal její rozkvět. Poselství pronesl jen pár hodin předtím, než vyvrcholí několikaměsíční kauza kolem jeho údajného zneužití pravomocí korunovaná ústavní žalobou. Pro něj ale zřejmě dopadne dobře a Senát prezidenta osvobodí.

Další čtyři roky v prezidentském úřadu – těmito slovy dnes v Kongresu vítali prezidenta Trumpa Republikáni. Ve sněmovně šéf Bílého domu pronesl svůj poslední projev před listopadovými volbami, v nichž bude usilovat o znovuzvolení.

“Před třemi lety jsme zahájili velký americký comeback. Stojím tu před vámi, abych se s vámi podělil o neuvěřitelné výsledky. Počty pracovních míst rostou, příjmy rostou, chudoba a zločin klesá, důvěra se zvyšuje a naše země prosperuje,” řekl Donald Trump.

Vedle úspěchů v ekonomice, Trump zdůraznil i úspěchy v boji proti nelegální migraci. Slíbil, že do konce následujícího desetiletí Spojené státy vymýtí AIDS a stanou se první zemí, která na Mars dostane astronauty a svou vlajku.

Kritice podrobil politiku svého předchůdce Baracka Obamy. V projevu se opřel i do systému zdravotní péče s nímž přišli právě demokraté. Médiím neunikl moment, kdy prezident nepodal ruku předsedkyni Sněmovny a demokratické političce Nancy Pelosiové. Ta v závěru Trumpova vystoupení roztrhala kopii jeho projevu.

Už tak napjaté vztahy mezi Trumpem a Pelosiovou se zhoršily v posledních týdnech. V prosinci totiž Donald Trump jako teprve třetí prezident v historii Spojených států, čelil v demokraty ovládané dolní komoře Kongresu hlasování o odvolání z úřadu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 555,00 Kč
Vybráno 13.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 381 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.