TRUMPBIDEN2
10.10.2020
Kategorie: Politika

Trump může za mrtvé v USA, kdo může za mrtvé v EU?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonDebata kandidátů na viceprezidenta USA se nesla v duchu obviňování Trumpovy administrativy za „naprosté nezvládnutí pandemie v USA“. Stačí se ale podívat na čísla a je to jasná lež!

Kamala Harrisová je kandidátkou na viceprezidentku USA a stane se jí, pokud Joe Biden, kandidát na prezidenta za Demokratickou stranu, vyhraje blížící se prezidentské volby. V debatě se stávajícím viceprezidentem Mikem Pencem vytáhla hlavní trumf, a to „nezvládnutí virové pandemie v USA administrativou Donalda Trumpa“. Je to právě vina Trumpa a jeho administrativy, že už v USA zemřelo přes dvě stě tisíc osob v souvislosti s pandemií.

Již mnohokrát jsem psal o tom, že pandemie je politicky zneužívána a že její zvládnutí či nezvládnutí v očích voliče dokáže ovlivnit výsledek voleb. Demokratická strana vsadila právě na to, že Trump situaci nezvládá, že covid podceňuje, že o něm vykládá „nesmysly“. I teď, poté, co se Trump sám nakazil a píše o svých zkušenostech s průběhem nemoci na twitteru, protitrumpovská média doslova chrlí informace o tom, že Trump dál šíří virus, že se projel Washingtonem v autě (mimochodem pancéřovaném a vzduchotěsném) , že porušuje podmínku karantény atd. Biden už naskočil na snahu médií eliminovat další dvě debaty kandidátů na prezidenta tím, že by probíhaly on-line bez veřejnosti a bez toho, že by kandidáti stáli proti sobě tváří v tvář. Trump takový typ debaty odmítá.

Existují přitom zcela jasná data o vývoji infekce v různých částech světa, takže je možné porovnávat a hodnotit právě tato data, nikoli jejich politické využívání, resp. zneužívání. Pro nás, jako pro stát v srdci Evropy, jsou podstatná čísla evropská. Právě ty můžeme porovnat s čísly z USA.

Magazín The New England Journal of Medicine porušil jednu ze svých zásad a ve své více než dvousetleté historii poprvé apeloval na změny v politických kruzích Spojených států. Čelní představitelé země podle respektovaného periodika nezvládají současnou situaci a je nutná jejich výměna. Informoval o tom web nbcnews. Počet nakažených v USA se blíží osmi milionům nakaženým a nemoci COVID-19 dosud podlehlo více než 216 tisíc osob.

Podívejme se proto na evropská čísla.

Na konci září dosáhl počet infikovaných přes šest milionů osob a počet zemřelých přes dvě stě čtyřicet tisíc. Američanů se tak nakazilo o 2 miliony více, ale zemřelo jich o 40000 méně. Cynik by tedy musel konstatovat, že Trump to v USA zvládá podstatně lépe než my v Evropě.

Na tomto jediném příkladu lze tak demonstrovat, že covid je politika toho nejhoršího typu. Harrisová v zájmu svého zvolení popírá fakta a situaci se šířením viru dramatizuje, ačkoliv je v USA naprosto stejná situace jako ve většině států tak zvaného západního světa. Zcela jistě se na tom podepisuje způsob našeho života. Pouze Čína, země, kde údajně virus vznikl, je na tom ve srovnání s námi podstatně lépe, protože dokázala doslova znehybnit pohyb obyvatel. Víme, že to pomáhá nejvíce na příkladu naší vlastní zkušenosti z jara. Když jsme zamezili pohybu, za cenu obrovských ekonomických ztrát, šíření viru jsme zásadně zpomalili. Současná situace je ve všech státech EU podobná. Ze všech zemí jsou hlášeny „rekordy“ v počtu nakažených včetně Česka. U nás zřejmě i proto, že už na testy chodí zřejmě jenom lidé buď s příznaky nebo „vytrasovaní“.

V USA je tak situace naprosto rovnocenná situaci v EU. Mohli bychom tedy po vzoru Harrisové tvrdit, že za počty zemřelých nese svou vinu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a i naše eurokomisařka Věra Jourová v jejím týmu? Pokud bychom na to měli žaludek jako Harrisová, mohli. Ostatně, i naše tak zvaná demokratická opozice se vyžívala v kritice vládní politiky v jarní fázi covidu, kdy jsme na tom byli velmi dobře. A pokračuje v tom i nyní, když se velký nárůst infikovaných vyskytuje napříč Evropou. Mimochodem, nejlépe jsou na tom v doupěti všeho zla, Bělorusku. Možná proto, že naše média naslouchají opozičním politikům v exilu. Ti o covidu nemluví, těm vadí Lukašenko.

Covid politika dnes dominuje médiím na celém světě. A přitom se dál dějí věci, které by nás měly znepokojovat mnohem více, jako například válka mezi Arménií a Ázerbájdžánem. I tam je covid, ale umírá se nyní hlavně na frontách.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 996 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.