Donald_Trump_official_portrait
14.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Trump jenom říká pravdu: Migrace z nejzaostalejších zemí světa nás neobohacuje

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIKE

“Proč sem přichází všichni ti lidé z tolika zemí?” Ptal se Trump .

Prezident Trump byl frustrovaný při rozhovoru se zákonodárci ve čtvrtek v Oválné kanceláři, kde diskutovali o tom, jestli přijat přistěhovalce z Haiti, Salvadoru a afrických zemí v rámci dvoustranné přistěhovalecké dohody mezi Republikány a Demokraty.

“Proč máme tady všechny lidi z těchto prdelí světa?” Měl na mysli země jako Haiti, El Salvador a podobně.

Trump poté navrhl, že by Spojené státy měly místo toho přivést více lidí ze zemí, jako je Norsko, s jejichž premiérkou se sešel ve středu. Prezident podle úředníka Bílého domu rovněž navrhl, aby byly více otevřeni přistěhovalcům z východoasijských zemí, protože cítil, že tihle lidé pomáhají ekonomicky Spojeným státům.

Navíc prezident vybral Haiti a řekl zákonodárcům, že přistěhovalci z této země musí být vyloučeni z jakékoli dohody.

“Proč bychom potřebovali další Haiťany? Nechci je tady.” Řekl Trump na schůzce.

Samozřejmě politicky korektní média a politici se cítí pobouřena nad údajným Trumpovým rasismem a xenofobií. Ve skutečnosti ale Trump pouze říká to, co velké množství lidí už dávno ví. Čím může vyspělé země obohatit masová migrace ze zemí jako Haiti, Salvador, Afghánistán nebo Eritrea? Nejdřív si musíme položit otázku, proč jsou některé země tak chudé?

Mohou být dvě možnosti.

A. Buď se jedná o poměrně vyspělou kulturu, kde se ale nějakým nedorozuměním dostal k moci nějaký totalitní režim. Do této kategorie patří země jako bývalý komunistický blok, Čína, Vietnam atd… Kultura v těchto zemích není zaostalá a lidský kapitál není nedostatečný. Jenom měli tyto země smůlu, že se k moci dostali komunisté.

B. Kultura těchto zemí je zaostalá, primitivní a neproduktivní a lidský kapitál je slabý . Takovéto země mají také nevyhnutně špatné, zkorumpované a soukromé vlastnictví nerespektující vlády. Sem patří země jako třeba Haiti, Niger, Afghánistán Somálsko a spousta dalších.

Když se lidé ze zemí, které jsem zmínil V kategorii A přestěhují na Západ tak jsou většinou přínosem pro lokální ekonomiku, naopak lidé ze skupiny B přínosem moc nejsou. Vidíme to třeba v Evropě, kde v západoevropských zemích jsou úspěšní lidé z východní Evropy, nebo východní Asie. To je důkaz toho, že jejich kultury nejsou zaostalé, jenom měli “smůlu” na špatnou vládu. Naopak lidé z Afriky nebo z muslimských zemí jsou výrazně méně úspěšní než průměrní Evropané. To je důkaz, že za chudobou v jejich zemích nestojí primárně “smůla”, ale zaostalá a primitivní kultura a slabý lidský kapitál.

Jakákoliv masová migrace z těchto zemí je pro Západ sebevražedná. Nedává naprosto žádný smysl, je to šílené, dovážet – za velkých nákladů daňových poplatníků – masy lidí, co si sebou přinášejí zaostalou, primitivní, neproduktivní a nekompatibilní kulturu.

Trump tak pouze řekl pravdu, nic víc. Každý normální člověk by ho za to měl pochválit. Kdyby všichni Evropští politici mluvili jako Trump, budoucnost starého kontinentu by vypadala mnohem světleji.

Autor: Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.