trumpop
7.2.2020
Kategorie: Politika

Trump forever?

Sdílejte článek:
 JAN HOFÍREK
 .
Americké prezidentské volby bývají většinou velikou událostí, provázenou zjitřenými emocemi, vypjatou atmosférou a mediálním humbukem. V historii se však též už několikrát stalo, že zápas o Bílý dům probíhal pokojně a vcelku i nudně. Důvod byl prostý – jeden z kandidátů měl natolik silnou pozici či charisma (popř. se totéž v opačném gardu dalo říct o jeho supeři), že o vítězi nikdo nepochyboval a všechno bylo dopředu jasné. Posledním z těchto vší dramatičnosti zbavených duelů byly volby roku 1988 – drtivá převaha republikána George Busche nad demokratem Michaelem Dukakisem nedávala potomku řeckých emigrantů žádnou naději na úspěch, což se „formálně“ potvrdilo i u volebních uren…

.
Je víc než pravděpodobné, že podobně nezáživné budou i volby letošní. Ať se to někomu líbí či ne, Donald Trump za dobu svého vládnutí prokázal, že nikoho lepšího dnes Amerika nemá. Ekonomický boom, nastartovaný jeho reformami, zásadovost v plnění předvolebních slibů a úspěchy v zahraniční politice jsou natolik přesvědčivé, že v očích voličů snadno zastíní těch několik bezvýznamných mediálních přešlapů, jichž se díky své impulzívní povaze dopustil. Do karet mu samozřejmě hrají i permanentní zuřivé útoky jeho demokratických oponentů.
.
Ti si patrně rovněž uvědomují, že boj je už dopředu prohraný – tristní a chaotické primárky, z nichž má vyjít Trumpův vyzývatel, jsou toho jasným důkazem. Ultralevičák Sanders, vyčpělý Biden, feministka Warrenová či gay Buttigieg – to je dosti ubohá sestava. A ani na poslední chvíli povolaný miliardář Bloomberg určitě nebude vytouženým esem v rukávu, schopným porazit Trumpa.
.
A co slavná česká veřejnoprávní média? Ta už též rezignovala. Zatímco minule se touto dobou linuly z České televize oslavné chorály na Hillary Clintonovou, dnes je ticho po pěšině a o demokratických primárkách se informuje víceméně z povinnosti. V Českém rozhlase je to podobné – včera jsem tam slyšel jakéhosi odborníka, který (sice nepřímo a se zjevným smutkem v hlase) naznačil, že Donald Trump zůstane v Bílém domě i po podzimních volbách.

.

Což je po úspěšném dokončení Brexitu další dobrá zpráva!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 993 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.