trumpop
12.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Trump: Demokrati nenávidí židovský lid

Sdílejte článek:

ELAD BENARI

Ve svém projevu k republikánským dárcům americký prezident údajně znovu kritizoval demokraty a jejich postoj vůči židovskému lidu.

Axios v neděli zveřejnil některá vyjádření prezidenta z jeho střediska Mar-a-Lago v Palm Beach na Floridě.

Tato vyjádření se odkazovala na nedávné diskuse o antisemitismu týkající se demokratky Ilhan Omarové z Minnesoty. Trump údajně dárcům řekl: “Demokrati nenávidí židovské lidi.”

Trump také řekl, že nerozumí tomu, jak by mohl dnes jakýkoli Žid volit demokraty. Dále mluvil o tom, kolik toho pro Izrael udělal a připomenul jeho historické rozhodnutí přesunout americké velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma, uvádí Axios.

Také tvrdil, že pokud by mohl on kandidovat na premiéra Izraele, získal by podle tří nezávislých průzkumů 98% hlasů.

Tato vyjádření přišla po Trumpově pátečním vystoupení, kdy řekl novinářům, že se Demokratická strana stala “protiizraelskou” a “protižidovskou” stranou.

Toto byla Trumpova reakce na obecné usnesení Sněmovny reprezentantů proti všeobecné bigotnosti všeho druhu, namísto přímého odsouzení Omarové za její antisemitská vyjádření.

“Demokraté se stali protiisraelskou stranou. Stali se protižidovskou stranou. Myslím, že toto hlasování bylo hanbou,” řekl prezident novinářům na trávníku v Bílém domě.

Trump dodal, že by většina zákonodárců souhlasila s tím, že rezoluce, která nezmínila Omaraové jméno, byla hanbou “pokud by vám dali čestnou odpověď.”

Usnesení mělo původně odsoudit antisemitismus, ale bylo přepracováno a jeho konečný návrh byl ve čtvrtek odpoledne rozšířen, aby odsoudil všechny formy bigotnosti, včetně bílé nadvlády. Republikáni charakterizovali rozmělňování rezoluce jako něco, co má odvrátit pozornost od Omaraových vyjádření, která měla být tím základním, na co měla rezoluce reagovat.

Omaraová se nedávno dostala pod palbu poté, co na Twitteru řekla, že ji republikáni napadají na příkaz proizraelské loby AIPAC.

Následně vydala omluvu neomluvu, než nakonec kontroverzní tweety úplně vymazala.

Tento týden způsobila další rozruch, když na veřejné akci, označila americkou podporu Izraele za “oddanost cizí zemi”.

Trumpova vyjádření vyvolaly zlobu vůdce senátu pro menšiny Chucka Schumera, který na něj zaútočil ve svém příspěvku na Facebooku.

“Pro prezidenta, který když neonacisti pochodovali před synagogou v Charlottesville a řvali “spalte to”, řekl, že jsou vinny obě strany, je to nové dno,” napsal Schumer.

“Jeho vyjádření ukazují, že má prezident zájem pouze o politiku rozdělení a ne o boj proti antisemitismu. Pane prezidente, dal jste slovu chutzpe nový obsah,” dodal.

 

Autor: Elad BenariRedakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 891 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů