Americký prezident Donald Trump v pondělí řekl, že transgender otázky nejsou striktně definovány. Řekl, že jeho cílem je chránit zemi.

Zpráva, že administrativa Donalda Trumpa zvažuje určovat pohlaví na základě pohlavních orgánů při narození, způsobila rozsáhlé odsouzení.

Momentálně máme mnoho různých konceptů. V současnosti se v souvislosti s transsexuály děje mnoho různých věcí,” uvedl Trump během protestů před Bílým domem a na margo bouřlivé kritiky vůči návrhu na sociálních sítích.

Když se ho ptali na kampaň, která slibuje ochranu LGBT komunity Trump řekl: “Ochráním všechny. Chci chránit naši zemi. “

Podle návrhu, který v neděli prezentoval deník New York Times, by vláda Trumpa zúžila definici pohlaví na muže nebo ženu podle genitálií při narození a později by se toto pohlaví v životě nedalo změnit.

Konec výhod pro transsexuálů

Tento krok by zrušil uznání a ochranu transsexuálů ve zdravotnictví, školách a armádě zavedených za jeho předchůdce. Politika, kterou podpořila předchozí administrativa prezidenta Baracka Obamy, vyplývala z amerických zákonů o občanských právech.

Williamsův institut je výzkumné centrum na Právnické škole UCLA zaměřené na sexuální orientaci a legislativu, resp. veřejnou politiku o genderové identitě. Centrum udělalo odhad, že přibližně 1,4 milionu dospělých z USA se identifikuje jako transgender lidé.

Zveřejněný návrh přichází týden poté, co New York City vytvořilo genderově neutrální možnost “X” pro rodné listy. Tím se připojilo ke Kalifornii, Oregonu, Washingtonu a New Jersey, které nabízejí na vládních dokladech totožnosti třetí kategorii pohlaví.

Zdravotní experti protestují

Podle agentury Reuters zdravotní experti v pondělí konstatovali, že definování pohlaví založené na genitáliích při narození je vědecky nepřesné a může poškodit zdraví pacientů.

Dr. Joshua Safer, výkonný ředitel Centra pro transdermální medicínu a chirurgii v nemocnici Mount Sinai, uvedl, že definice Trumpovy administrativy “není v souladu se současnou západní medicínou nebo vědou, pokud jde o to, jak skutečně fungujeme nebo definujeme pohlaví jednotlivců “.

” Pohlaví jednotlivců není vždy spojeno s jejich genitáliemi při narození nebo s jejich chromozomy,řekl Safer, který je také prezidentem Americké profesní asociace pro transgender zdraví.

Většina transsexuálů žije s hlubokým vědomím, že pohlaví, které jim bylo při porodu přiděleno, bylo nesprávné, a že se ocitli v opačném pohlaví, zatímco jiní žijí neurčitým, resp. neustále rodově měněným životem.

Vyzýváme správu, aby zajistila, že všechny politiky v oblasti veřejného zdraví budou pevně zakořeněné ve vědě a aby nedocházelo k diskriminaci a politickému zasahování do zdraví našeho národa,” řekla doktorka Lisa Hollierová, prezidentka Americké akademie porodníků a gynekologů.

Děti bez jednoznačných genitálií

Kromě širších otázek, které nadnesla zpráva administrativy, lékaři uvedli, že nová politika by se neměla vztahovat na ” intersex ” děti, které se narodily s nejednoznačnými genitáliemi nebo reprodukčními orgány.

Trumpova definice nezohledňuje ani tuto celou skupinu pacientů,” řekla Dr. Natasha Bhuyan, specialistka na rodinnou medicínu a LGBT péči v Phoenixu.

Pokud bude doporučená definice zprávy přijata, budou těmto pacientům při narození pravděpodobně přidělené mužské nebo ženské pohlaví, což může mít zničující dlouhodobé psychologické a zdravotní důsledky, řekla doktorka.