samet2
18.11.2020
Kategorie: Historie

Trpká pachuť Sametu

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Při loňském 17. listopadu někteří slavili 30 let svobody, zatímco jiní toto datum strávili vzpomínkami na dobu za socialismu a o čem tenkrát snili. V co doufali a co si moc přáli jednou zažít. Ta pachuť zklamání vesměs nezmizela, a i letos v médiích jsou dokolečka omílány pendreky a „máme holé ruce“. Zatímco běžný občan je pouze rád za den volna.

Nenávidím komunismus a socialismus nebo co to tenkrát bylo za zrůdný režim.

Dnešní realita však neodpovídá té vysněné. Možná ani nemůže. Skřípnuti za ostnaté dráty, kde seznam toho, co se nesmí, byl delší než fronta na toaletní papír, jsme mlčeli. To ticho bylo ohlušující, kde jen hlas z rádia nebo z televize se vysmíval pomocí normalizační mluvy, která byla snad i horší než dnešní new speak politické korektnosti, co k nám dorazil ze Západu.

V České republice i v ostatních post-socialistických zemích se po sérii revolucí na konci 80. let minulého století zrodily křehké demokracie. Neumělé pokusy o kapitalismus západního střihu byly plné klopýtání v podobě ukradených privatizací a mafiánské politiky. Tehdejší komunistickou stranou zvolený prezident Havel přispěl velkou měrou k tomu, že mnohá příkoří zůstala nepotrestána, ať už ta z dob socialismu nebo nacismu.

Západ se od těch barevně svítících ulic a všudypřítomné svobody také hodně změnil.

Doba komunistického temna jako by byla zapomenuta a výkřiky toužící po nastolení socialismu jsou stále hlasitější, ať už u nás v Česku, Británii, Německu či třeba v USA. Bohužel jako obří chobotnice, která svými chapadly drží a neodpouští, se dnes chová ultra-levicová Evropská unie. V době, kdy jsme do ní vstupovali, to byla lákavá nadnárodní svobodná organizace přinášející prosperitu a mír. Aspoň to tak zvnějšku vypadalo.

Evropská unie pod výhružkou pokut mění sociální i kulturní obraz jednotlivých států, co se jí upsaly. Nutí největší sociální sítě k cenzuře a kriminalizaci za vyslovení jiného než prounijního a pro-migrantského a genderově správného názoru. Urputně nutí k natlačení co nejvíce muslimských kriminálníků ze třetího světa do každého evropského státu. Zatímco dříve když se chlap oblékal za ženskou, byl směšný úchyl, dnes je to progresivní genderový styl. EU mění bezpečné a spravedlivé ve státy s vysokým stupněm ohrožení kvůli terorismu, nutí důchodce žít v chudobě a královsky dotuje své nepřátele, kteří nikdy nebudou pracovat.

Pokud podlehneme tlaku větší integrace do EU, jsme v té samé socialistické řiťce jako před Sametovou revolucí. Ztráta svobody slova, ztráta kontroly nad tím jak a s kým budeme v naší zemi žít, ztráta osobního prostoru a víry. Zahodíme těžce získanou svobodu a otevřeme náruč další totalitě.

Řekla bych, že je na čase přestat blbnout v ulicích s plackami proti Zemanovi a Babišovi a soustředit se na skutečné nepřátele. Je potřeba znovu radikálně vystoupit ze socialistického bloku. Czexit je neodvratný.

Západ propadne socialismu, Visegradská čtyřka má šanci upevnit svobodu v kapitalismu.

Je 17. listopadu. A opravdu toho není moc co slavit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 033 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.