pandemic-4933793SPOLVIR
23.10.2020
Kategorie: Společnost

Trochu špinavé práce za odměnu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝSvět se ponořil do covidového stavu a opatření proti šíření viru se celosvětově podobají. U nás od nástupu plukovníka Prymuly na post ministra zdravotnictví každý den výrazně stoupají všechna dostupná čísla a zdá se, že dotyčná osoba dělá vše proto, aby se naše republika stala ve světě velmi známou. Přitom šíření viru dle získaných čísel dělající z nás nejhorší zemi na světě neodpovídá realitě. Po týdnu stráveném ve Francii, cestě Itálií, Rakouskem a Německem lze konstatovat, že se Češi nechovají nijak nezodpovědně v porovnání s občany dalších evropských zemí. Oblíbené francouzské přivítání se spojené s doteky tváří či přímo polibky rozhodně nezmizelo, roušky na ulici nošené jsou vidět tak z 50ti%, i v obchodních střediscích je běžné, že ji lidé nosí na půl žerdi. Restaurace jsou běžně obsazené, jen večerní zábava absentuje. Nadále se sportuje, vyučuje, vychází ven. To se týká Francie.

Rakousko je na tom podobně, a i v Německu a Itálii roušky po opuštění uzavřené místnosti většina lidí hned sundá. Samozřejmě všude existují exoti, kteří si ji nechají i v autě, když tam sedí samotní. Tolik k rouškám. Evropanům samozřejmě opatření znepříjemňují život a přístup k nim je stejně jako u nás u lidí rozdílný. Ani v tom se nelišíme. Takže čím to je, že u nás jsme dle Prymuly &spol. na hranici katastrofy? Na inadhledu jsme již zmínili falšování výsledků testů, vytváření statistik způsobem hraničícím s kriminalitou. Jak může být za pozitivního označen někdo, kdo nebyl testován? Navíc nejde o omyly a nepořádek, stal se z toho systém. Jak je možné, že se někdo nechá během 24 hodin testovat dvakrát, přičemž první test je údajně pozitivní a druhý vzápětí negativní? A jsou lidé označováni za pozitivní skutečně virem napadení, když nemají naprosto žádné příznaky? Každá skutečná nemoc se nějak projevuje, pokud ne, je skutečně přítomná, nebo jde jen o přítomnost virů v těle podobnou té, jakou jsou bílé a červené krvinky v krvi?

Naše nemocnice se plní bezpříznakovými jedinci, případně těmi, kterým téměř nic není. Jestliže je zdravotnický personál odměňován za každého pozitivního jedince, je vcelku logické, že bezpříznakoví pozitivně,,testovaní“ jsou docela dobrý byznys. V sousedním Slovensku je cena za jednoho takového vyčíslena na 20 euro. A to se už vyplatí. Takže na lůžkách se povaluje řada spoluobčanů, kteří mohli zůstat doma, ať už jsou nemocní či nikoliv. Mohlo se nadále léčit a operovat ty, kteří to skutečně potřebují. Pozastavení ostatních lékařských výkonů tak ohrožuje na životu mnoho pacientů čekajících dlouhou dobu na vlastní operační zákrok, který může být i relativně akutní. Nejde tedy pouze o ,,kolenáře“, čekatele na endoprotézu či podobné zákroky, týká se to i kardiaků a v některých případech rakoviny. Naštěstí aspoň porodnice dále fungují, i když by nás už ani nepřekvapilo, kdyby byly ženy přesvědčované k domácím porodům. Prymula je totiž ochoten pro svou slávu a byznys udělat cokoliv.

Novým počinem je stavba polní nemocnice v Letňanech v areálu Výstaviště, která naše poplatníky přijde na desítky milionů, přitom je vhodná pouze pro bezpříznakové či ty s lehkými projevy nákazy. Do takového místa si může lehnout jen šílenec, otázkou zůstává, zda li to nebude chtít plukovník udělat povinné pro každého pozitivně ,,testovaného“. Možná ho tento nápad dostihne. Navíc se snaží prosadit další nákupy plicních ventilátorů. I tady jde o solidní obchod, protože polovina z ceny takového přístroje jdoucí do kapes předsedy vlády a ministra zdravotnictví (jako u testů) je už slušný výdělek. Navíc použitelnost těchto přístrojů je dle lékařů značně diskutabilní. Nejsme odborníci, ale to nevadí, protože tady se stejně dopřává pozornosti jen těm, kteří souhlasně kývají a hýkají.

Znova je třeba opakovat, že pravděpodobnost jiného šíření viru u nás a v jiných evropských zemích je minimální, ovšem drastická a chaotická opatření se týkají především naší republiky a Slovenska. Přesto Prymula tvrdí, že brzy nebudeme soběstační v péči o vlastní občany a budeme nuceni přijmout pomoc například z Německa. Znamená to snad, že je naše zdravotnictví v takovém stavu, že ho tzv. pandemie úplně rozloží, přestože to dosud běžná chřipková období s většími čísly skutečně nemocných neudělala? A kam vlastně zmizely chřipka, rakovina a infarkty, když počet zemřelých je celkově stejný a velká část z nich má v kolonce důvod smrti covid-19?

Plukovník Prymula buď lže, podněcuje nás k vzájemné nenávisti, nebo pouze kšeftuje se strachem. Babiš v pozadí přizvukuje a bohatne. Přestaly se řešit budovaná centra pro migranty, byla odkloněna kauza Dezy a kyanidů v řece Bečvě, nikoho neudivuje katastrofální schodek rozpočtu a kam zmizí 750mld povinně si půjčených přes EU. Neřeší se neskutečně zdevastované silnice všech tříd, jejichž stav před zimou je alarmující. Babiš může Prymulovi za způsobený stav jen děkovat. A tento model se natolik osvědčil, že ho v různých variantách opakuje řada politiků ve světě. Za covid se schová většina lumpáren, to i včetně částečné likvidace střední třídy a konkurence pro velké nadnárodní společnosti. Prymula dělá u nás špinavou práci a je za to odměněn. Dokonce státním vyznamenáním. A půlka národa mu k němu zatleská.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 505 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.