TSS
26.5.2021
Kategorie: Politika

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci: Vláda chce trvale diskriminovat zákazníky. Nedopustíme nástup covidové totality

Sdílejte článek:

TSS

Vláda na konci minulého týdne předložila poslancům novelu zákona o veřejném zdraví. Ve stavu legislativní nouze tak chce mimo jiné upravit zákon. Ministerstvo či hygienici by dle něj nově mohli kdykoliv nařídit to, že do obchodů, restaurací, ke kadeřníkům i na hromadné či soukromé akce budou moci vstoupit pouze lidé, kteří prokážou svou bezinfekčnost, a to buď absolvováním testu, nebo potvrzením o prodělané nemoci či očkování.

Podle předložené vládní novely se navíc tato změna nemá vztahovat pouze na probíhající epidemii. V její důvodové zprávě je totiž uvedeno následující: „Toto ustanovení není zamýšleno pouze ve vztahu k současné situaci s onemocněním COVID-19, ale i na situace, které by případně mohly vzniknout v souvislosti s jakýmkoli jiným známým, ale případně i dosud neznámým infekčním onemocněním. Cílem tohoto ustanovení není omezovat ekonomický život, ale naopak jej za splnění definovaných podmínek zachovat. Pro stanovený účel včetně cíle spočívajícího v ochraně veřejného zdraví je však třeba, aby v době nepříznivé epidemiologické situace byly určité prostory či určité akce přístupné pouze těm osobám, u nichž lze předpokládat, že nebudou šiřiteli daného infekčního onemocnění.“ Novela navíc předpokládá, že kontrolovat splnění bezinfekčnosti zákazníků budou sami provozovatelé či pořadatelé akcí. Kompletní znění novely zde: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=1225&CT1=0

Předloženou vládní novelu obratem odsoudili představitelé politického uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci. „Vládní novela zákona o veřejném zdraví zavádí trvalé oprávnění k diskriminaci našich občanů. Pokud snad o tomto dosud ještě někdo pochyboval, teď už musí mít naprosto jasno. Začíná u nás covidová totalita, kterou je nutné zastavit už v samotném zárodku,“ uvedla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně hnutí Trikolora.

Je nutné obstát. Je nutné tento totalitní návrh odmítnout

„Od mladých lidí v mém okolí toho slyším o současných opatřeních mnoho, ale nikdo nemluví o zdraví. Vesměs říkají: Dodržuji ta opatření, abych nedostal pokutu. Půjdu se očkovat, abych mohl do bazénu nebo hospody bez placení za test. Bráchové se pravidelně ‘špejlují‘, a přesto šest hodin sedí v rouškách, aby mohli vidět své kamarády. Nikdo nevidí souvislost pravidel se zdravím sebe nebo svého okolí. A já také ne. Současná opatření se jen falešně opírají o boj s nemocí. Se zdravím však nemají nic společného. Před sebou máme další rozcestí. Vydáme se na něm ke svobodě, nebo k totalitě? Návrh Pandemického zákona po vzoru Německa je zatím tou největší zkouškou pro občany, ale také pro zákonodárce. Zkoušená ovšem bude daleko více naše páteř než náš rozum. Takže hlavu vzhůru a páteř narovnat. Je nutné obstát. Je nutné tento totalitní návrh odmítnout,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Vláda předložila „diskriminační“ zákon

„Vláda už překročila i tu poslední hranici normálnosti. Do parlamentu poslala zákon, kterým bez ostychu rozděluje občany na dvě skupiny, každou však s rozdílnými právy. Kdykoliv, když si to byrokraté usmyslí, bude v naší zemi skupina lidí, kteří budou moci volně chodit na kulturní akce, do restaurace nebo ke kadeřníkovi; a skupina, která o tuto svobodu přijde. Je to podobné, jako když Adolf Hitler zaváděl zákony, kterými rozdělil obyvatele Německa na říšské a státní občany. Ti první měli všechna práva, ti druzí ani zdaleka. Rozdíl byl jen v tom, že nacisté dělili své občany podle rasy, kdežto dnešní papaláši se snaží dělit občany podle jakékoliv současné či budoucí, třeba i smyšlené, nemoci,“ tvrdě se opřel do předloženého zákona Michal Dvouletý, místopředseda Soukromníků, který zároveň odmítl princip, že by jakoukoliv kontrolní povinnost za stát měli převzít podnikatelé a živnostníci.

Podle místopředsedy Svobodných, lékaře Miroslava Havrdy, však navržená novela jde ještě dál. „Z České republiky se stane koncentrák. Státní orgány budou moci nařídit, že vstupy nejen do všech provozoven, ale i do prostor všech typů, budou umožněny lidem pouze s vakcínou, s testem nebo s potvrzením o prodělání nemoci. Kdo to nebude kontrolovat, hrozí mu likvidační pokuta. Může se jednat i o domácí prostory, tedy restrikce mají platit i pro setkávání rodin například na oslavách. Podle tohoto návrhu zákona bude muset organizátor soukromé akce zastavit každého návštěvníka u dveří a zkontrolovat jejich status. Státní orgán potom může on-line v reálném čase kontrolovat kdy, kde a s kým se kdo potkává. To je dokonalý Orwell. Podobný zákon je typickým rysem pro totalitní režimy,“ konstatoval Miroslav Havrda.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 186 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)