trikoloraprogram
4.9.2019
Kategorie: Politika

Trikolora představila svůj program … směr národně-konzervativní strany rozhodně neuráží

Sdílejte článek:

COM/DZ

Václav Klaus mladší dnes představil program svého hnutí. Prostřednictvím hnutí Trikolora se chce zaměřit zejména na snížení daní a přerozdělování. Podporu vyjádřil i rodinám prostřednictvím osvobození daně z příjmu u páru se třemi dětmi. Trikolora se také chce postavit „ekoteroristům“, „ekologickým aktivistům“, podpořit potravinovou soběstačnost a zvýšit podíl tuzemských potravin ve velkých řetězcích. Mezi další priority hnutí řadí výdaje na důchodce a slučování státních podniků.
 

Podle Klause ml. je jeho program něčím zcela jiným, něž mají ostatní strany: „Náš program je stručný, jasný. Nepsali jsme to pro vědce ani pro lobbisty.“ Předseda nového hnutí také uvedl, že každou kapitolu jeho programu garantují odborníci, v případě zahraniční politiky je například garantem jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus. „Hnutí svůj program opírá o tři pilíře:

  • obrana normálního světa
  • poctivá práce, která je zdrojem bohatství této země 
  • ČR, kterou musíme hájit, chránit a prosazovat její suverenitu 

Konkrétně hnutí přichází s ideou snížení daňové zátěže a spolu s tím i snížení výdajů. Toho by chtěla dosáhnout pomocí snížení majetkové daně, daně bohatším občanům pomocí zrušení Kalouskovy daně (7% příplatek solidární daně), zrušení EET a daně z úroků obyvatelstva a firem. Peníze občanům chce v kapsách nechat prostřednictvím snížení DPH na potraviny z 15 procent na 10 procent. Přestože chce Klaus omezit velikost státu, privatizaci státních společností neplánuje. „V programu nemáme nic o privatizaci Českých drah, naší prioritou je rychlá a plynulá doprava a uchránění českých řidičů, kteří jsou podle nás štvanou zvěří. Také bychom chtěli zvýšit rychlost na dálnici na 150 km/h,“ uvedl Václav Klaus ml. 

V oblasti mezinárodních vztahů se hnutí vyhranilo proti EU v hospodářské i zahraničně politické oblasti. Kromě „zastavení zásahů EU do hospodářství“ chce Klaus ml. i omezit počet operačních programů financovaných z fondů EU, a to optimálně na dva – sociální a zabezpečující výstavbu a rekonstrukci. V oblasti legislativních pravomocí si přeje návrat vztahu ČR k EU před Lisabonskou dohodu. Zcela „nepřijatelná“ je pro hnutí inciativa Francie a Německa na vytvoření společné evropské armády. Trikolora zároveň hlásá „rozvíjení vztahů se všemi zeměmi včetně Ruska a Číny.“ V souvislosti s tím Klaus ml. odmítl „vnucovat jiným zemím hodnoty či politické instituce, které jim jsou cizí“. 

Kromě zrušení ministerstva pro místní rozvoj, které podle hnutí „zbytečně šikanuje občany“, chce Trikolora i sloučit Czechinvest a CzechTrade, nebo Českou exportní banku a Exportní garanční a pojišťovací společnost. Od slučování státních společností si představitelé nového hnutí slibují „optimalizaci vztahů“. Trikolora také plánuje podpoření výstavby, a to i díky „snížení vlivu negativních skupin“, mezi které počítá „zelené ekoteroristy“ i „památkáře“. Prioritou v oblasti výdajů budou pro hnutí zejména starobní důchody. Důchodcům chce pomoci i osvobozením od daně z příjmů pro zaměstnance od dosažení věku 60 let, pokud měli účast na zdravotním pojištění alespoň 35 let. (zdroj)

Z komentářů na zveřejněný program Trikolory na sociálních sítích: 

Obecně jsem příjemně překvapenej. Nebudu řešit detaily, něco mě vyloženě potěšilo, nad něčím se musím pousmát a něco je kravina, ale tenhle směr národně-konzervativní strany mě rozhodně neuráží. Po letech, kdy nově vznikaly buď levoty jak z VUMLu (Piráti), nebo slepě proevropský patolízalové (TOP 09) je to celkem nenasírající čtení.

Jsem v politice už dost dlouho na to, abych věděl, že cesta od hezky napsanýho programu k hezky vykonávaný veřejný službě je zatraceně trnitá. A že sakra záleží na tom, co za lidi ten hezky napsanej program v praxi vykonává. Tohle se z mýho pohledu celkem povedlo (vzhledem k elektorátu, na kterej Triko míří).

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 188 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.