trikoloraprogram
4.9.2019
Kategorie: Politika

Trikolora představila svůj program … směr národně-konzervativní strany rozhodně neuráží

Sdílejte článek:

COM/DZ

Václav Klaus mladší dnes představil program svého hnutí. Prostřednictvím hnutí Trikolora se chce zaměřit zejména na snížení daní a přerozdělování. Podporu vyjádřil i rodinám prostřednictvím osvobození daně z příjmu u páru se třemi dětmi. Trikolora se také chce postavit „ekoteroristům“, „ekologickým aktivistům“, podpořit potravinovou soběstačnost a zvýšit podíl tuzemských potravin ve velkých řetězcích. Mezi další priority hnutí řadí výdaje na důchodce a slučování státních podniků.
 

Podle Klause ml. je jeho program něčím zcela jiným, něž mají ostatní strany: „Náš program je stručný, jasný. Nepsali jsme to pro vědce ani pro lobbisty.“ Předseda nového hnutí také uvedl, že každou kapitolu jeho programu garantují odborníci, v případě zahraniční politiky je například garantem jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus. „Hnutí svůj program opírá o tři pilíře:

  • obrana normálního světa
  • poctivá práce, která je zdrojem bohatství této země 
  • ČR, kterou musíme hájit, chránit a prosazovat její suverenitu 

Konkrétně hnutí přichází s ideou snížení daňové zátěže a spolu s tím i snížení výdajů. Toho by chtěla dosáhnout pomocí snížení majetkové daně, daně bohatším občanům pomocí zrušení Kalouskovy daně (7% příplatek solidární daně), zrušení EET a daně z úroků obyvatelstva a firem. Peníze občanům chce v kapsách nechat prostřednictvím snížení DPH na potraviny z 15 procent na 10 procent. Přestože chce Klaus omezit velikost státu, privatizaci státních společností neplánuje. „V programu nemáme nic o privatizaci Českých drah, naší prioritou je rychlá a plynulá doprava a uchránění českých řidičů, kteří jsou podle nás štvanou zvěří. Také bychom chtěli zvýšit rychlost na dálnici na 150 km/h,“ uvedl Václav Klaus ml. 

V oblasti mezinárodních vztahů se hnutí vyhranilo proti EU v hospodářské i zahraničně politické oblasti. Kromě „zastavení zásahů EU do hospodářství“ chce Klaus ml. i omezit počet operačních programů financovaných z fondů EU, a to optimálně na dva – sociální a zabezpečující výstavbu a rekonstrukci. V oblasti legislativních pravomocí si přeje návrat vztahu ČR k EU před Lisabonskou dohodu. Zcela „nepřijatelná“ je pro hnutí inciativa Francie a Německa na vytvoření společné evropské armády. Trikolora zároveň hlásá „rozvíjení vztahů se všemi zeměmi včetně Ruska a Číny.“ V souvislosti s tím Klaus ml. odmítl „vnucovat jiným zemím hodnoty či politické instituce, které jim jsou cizí“. 

Kromě zrušení ministerstva pro místní rozvoj, které podle hnutí „zbytečně šikanuje občany“, chce Trikolora i sloučit Czechinvest a CzechTrade, nebo Českou exportní banku a Exportní garanční a pojišťovací společnost. Od slučování státních společností si představitelé nového hnutí slibují „optimalizaci vztahů“. Trikolora také plánuje podpoření výstavby, a to i díky „snížení vlivu negativních skupin“, mezi které počítá „zelené ekoteroristy“ i „památkáře“. Prioritou v oblasti výdajů budou pro hnutí zejména starobní důchody. Důchodcům chce pomoci i osvobozením od daně z příjmů pro zaměstnance od dosažení věku 60 let, pokud měli účast na zdravotním pojištění alespoň 35 let. (zdroj)

Z komentářů na zveřejněný program Trikolory na sociálních sítích: 

Obecně jsem příjemně překvapenej. Nebudu řešit detaily, něco mě vyloženě potěšilo, nad něčím se musím pousmát a něco je kravina, ale tenhle směr národně-konzervativní strany mě rozhodně neuráží. Po letech, kdy nově vznikaly buď levoty jak z VUMLu (Piráti), nebo slepě proevropský patolízalové (TOP 09) je to celkem nenasírající čtení.

Jsem v politice už dost dlouho na to, abych věděl, že cesta od hezky napsanýho programu k hezky vykonávaný veřejný službě je zatraceně trnitá. A že sakra záleží na tom, co za lidi ten hezky napsanej program v praxi vykonává. Tohle se z mýho pohledu celkem povedlo (vzhledem k elektorátu, na kterej Triko míří).

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 094 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.