trikolora4
12.6.2019
Kategorie: Politika

Trikolóra má před sebou těžký boj o přežití a může očekávat řadu podpásovek

Sdílejte článek:

J3K

Pondělí 10.6.2019 se možná stalo významným dnem znamenajícím v budoucnosti fungování naší politické scény zajímavé změny. Po pokračující sebedestrukci některých dosavadních kolosů v podobě ČSSD i ODS a odchodu Václava Klause ml. z mateřské strany se schylovalo k avizovanému vzniku nového politického subjektu. Stala se jím Trikolóra hnutí občanů.

Oficiální představení strany a organizačního výboru začalo v 15.hodin v 27.patře Erbia kongres centra na Pankráci. Moderování se ujal Marek Vašut, který předeslal, že není přítomen z důvodu vlastní angažovanosti ve straně, nicméně souhlasí s hlavními myšlenkami vedoucími k založení Trikolóry. Mimo sympatizantů a budoucích členů Trikolóry byli pozváni i novináři. Václav Klaus nejdříve promluvil o důvodech, které jej dovedli k přesvědčení, že je třeba začít konat a založením strany odpověděl na dehonestační postupy vedení ODS. Zároveň již delší dobu zastává politické názory rozdílné od oficiální ideologie Petra Fialy a jeho blízkých spolupracovníků. Tento krok je tak logickým vyústěním rozdílných názorů a zároveň určitou nadějí pro ty, pro které je situace v České republice neuspokojivá. Co je tedy základem pro další rozvoj? Prohovořil o základních pilířích, kterými je návrat České republiky zpět pracujícím občanům, změna daňového systému, úloze rodiny, která musí být tvořena otcem, matkou a jejich dětmi. Dále je třeba zmínit potřebnou změnu daňových zákonů, napravit chyby ve školství, udržet českou korunu. Je jisté, že se okruh problematiky předurčené k řešení bude postupně rozšiřovat.

Argumenty přednesené Václavem Klausem ml. byly řečeny srozumitelně, jednoznačně a přijaty potleskem přítomných. I přesto neunikl pozornosti jistý novinář, který při zmínce o české koruně utrousil poznámku o tom, že Klaus by radši rubl. A je třeba si přiznat, že jiskření mezi představiteli Trikolóry a médii budou asi častější. Po úvodním slovu byli představeni ostatní členové organizačního výboru, kterých je i s Václavem Klausem devět, a měli možnost sami sebe uvést, po nich přišli na řadu i koordinátoři jednotlivých oblastí. Je třeba si říct, že mezi diváky byli i známí ekonomové Pikora a Ševčík, dále řada jiných osobností a z úst moderátora akce Vašuta zazněla i zdravice od senátorů, například od Ivo Valenty. Vzápětí při zahájené tiskové konferenci čelil Václav Klaus některým dotazům přítomných novinářů, z nichž u některých rozum zůstával stát. Na dotaz týkající se blížící spolupráce s jinými politickými stranami Klaus odpověděl, že nejdříve je třeba hodně pracovat bez myšlenek na možné preference, teprve poté přemýšlet o nějaké spolupráci. Zároveň nastínil pravděpodobný přesun některých senátorů a poslanců Parlamentu ČR z jiných stran právě do Trikolóry. Nicméně z nestrannosti některých médií je už nyní jasné, že proti Trikolóře nebudou stát jen všichni ostatní konkurenti, ale také velká část liberálně smýšlejících novinářů žijících z propagace těsné spolupráce s EU.

Vznik konkurenčního politického subjektu dal podnět k reakcím některých lídrů parlamentních i mimoparlamentních stran. Zatímco Petr Fiala se tváří, jako by se zmiňoval o nicotném odpadu, Miroslav Kalousek zvolil útočnou rétoriku, neboť jinak už ani jednat neumí. Naopak Petr Mach popřál Trikolóře úspěch. Vznik tohoto hnutí je jednou z možností, jak vybudovat silnou pravicovou stranu s návazností na demokratické principy představované pravicí v dobách, kdy bylo spektrum stran jasně rozdělené. Pravděpodobnost odebrání jistého počtu hlasů SPD, ODS a Topce je vysoká, přičemž to může znamenat konec Top09 v Čechách.

Abychom však nebyli jen optimističtí, okamžitě začala válka na sociálních sítích a v médiích. Protitrikolórovská kampaň začala místy dříve, než bylo hnutí představeno. Rychle vzniklo několik fejkových profilů, dokonce webové stránky budící dojem, že jde o ty oficiální. Je třeba velmi pečlivě rozlišovat, na co a jak reagovat. Žijeme v době, kdy fair play je pro mnohé neznámým pojmem. Nejbližší měsíce budou znamenat pro všechny potencionální členy Trikolóry mnoho práce, bude třeba se vyhnout infiltraci zvenčí, která se jistě už připravuje. Osobnost Václava Klause je jistou garancí politické vyspělosti, morální odolnosti a fyzického nasazení. U jeho kolegů z přípravného výboru lze očekávat loajalitu. Počet členů strany rychle poroste, protože názory zastávané Klausem se nesou v duchu vlastenectví, rodiny a logiky. To jsou atributy spojené s prosperujícím státem a šťastným občanem. Na druhém břehu budou stát mimo médií také většina politických oponentů, neziskový sektor a pravděpodobně i jednotlivci závislí na dění v Evropské unii. Trikolóra má před sebou těžký boj o přežití, může očekávat řadu podpásovek, ale pokud se jí podaří překonat počáteční těžkosti, čeká ji zajímavá budoucnost. Můžeme jen doufat, že nadšení zakladatelů i prvních členů překoná všechny těžkosti a Trikolóře se podaří najít si své místo v dalším dění v České republice. Jde o určitou naději, ve kterou je třeba věřit.

Autor: J3K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 354 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.