pekarová
10.9.2020
Kategorie: Politika

Trikolora je extrémistická, tvrdí Pekarová Adamová

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPředvolební boj máme tady a blížící se krajské a senátní volby probouzí k činnosti různé živly. Jde o solidní balík peněz a podíl na moci, takže je třeba zapnout do bojového módu a začít být vidět a slyšet. Ne, že by byli všichni zalezlí, jako v prvních týdnech jarního koronakrizového období, kdy se nevědělo, co se na nás řítí, takže se všichni schovali a nechali vládu tvořit nesmyslná opatření, ale přeci jen teď jsou na řadě těžší kalibry a každá minuta na televizní obrazovce je využita k dehonestaci protivníka, kterého se dotyční obávají. Aspoň některými.

S nestranností médií před volbami už dávno nepočítáme. Jejich výsledky lze vcelku snadno ovlivnit skladbou besed a diskuzí, chováním moderátorů a výběrem témat. Česká televize již své hvězdy v podobě některých moderátorů vypustila z klece, za což se Nora Fridrichová odměnila tvrdým atakem SPD a Trikolory. Její nenávist k odpůrcům či kritikům Evropské unie je proslulá a je s podivem, že vůbec může v České televizi pracovat. Jenže není jediná, komu bychom doporučovali přejít do Fórum24 k Šafrovi & spol., protože obsah jeho ideologicky zaměřeného plátku se plně shoduje s tím Fridrichové, Wollnera, Moravce a dalších představitelů ČT. Přestože by Česká televize placená z koncesionářských poplatků hrazených diváky i jiných stanic a ze státního rozpočtu měla být politicky nestranná, plní nadále zadání vycházející z rotshildovského pohledu na svět a zájmů liberální evropské kliky. Pokud se na ni díváte, pak jasně kopíruje ,,osvědčené‘‘ západní formáty a obsahy. Vzhledem k tomu, že se všeobecně tuší spojitost mezi světovými médii, kdy nitky vlastnictví končí na stejných místech, nelze očekávat příliš rozdílný přístup ani na komerčních kanálech.

Bude tedy zajímavé sledovat, kolik prostoru budou dostávat momentálně opoziční strany ODS, STAN, Top09, zastánci marihuany Piráti, dokázal li za dobu své vlády aspoň trochu protlačit Andrej Babiš zájmy svého ANO, nespadnul li zájem o ČSSD na bod mrazu či probojují li se na televizní obrazovku aspoň nárazově zástupci Trikolory, SPD či Svobodných. Ostatní subjekty zanechávají většinou pouze malou stopu, byť v krajských a senátních volbách mají nepatrně větší šanci uspět než v těch parlamentních. Zároveň budeme sledovat možné vznikající koalice, i když je smutné, že se jednotlivé strany již před volbami spojují a nejdou pouze za sebe. Na vzájemné dohody by mělo dojít až podle výsledku voleb. Pokud bychom se na to nedívali v tomto kontextu, kdyby se podařilo překonat jisté rozpory mezi SPD a Trikolorou vzniklé obavou Tomio Okamury o pravicové voliče, kteří dosud mimo jeho strany neměli na výběr a volili tu jeho, zatímco nyní už mají alternativu, spojení sil SPD a Trikolory by bylo jistě zajímavé. Jenže jsou li lídři osobnostmi, které si nechtějí do ničeho nechat mluvit, je to nemožné. Byť by se toto slovo nemělo v politice objevovat. Ač pan Zálom ze Svobodných tvrdí, že v politice na kompromis není místo, opak je pravdou. Bez něho se nikdy dohody nedosáhne.

Rétorika SPD je dlouhodobě jasná. Odpor k EU, touha po referendu o vystoupení, nesouhlas s migrací a kritika inkluze ve školách vychází z naprosto logických úvah a faktů. Evropská unie je skutečným morem nynější doby, to i přes tvrzení, že bez ní bychom umřeli hlady. Začátky by byly těžké, budoucnost mnohem lepší. Změny v EU a snaha převzít absolutní moc Evropskou komisí je zjevná a momentálně ještě ovlivnitelná, jak dlouho však? Migrace je celoevropský průšvih, který zatím postkomunistické státy drží v udržitelných mezích, Západ už nese plody své hlouposti. Inkluze ve školách je nepovedeným projektem ČSSD a ve většině případů na to doplácí jak děti zdravé, tak i ty, které neměly tolik štěstí.

V těchto bodech se Trikolora s SPD shoduje, byť Václav Klaus ml. svůj vztah k EU podává jinak. On by nevystupoval, nicméně doufá v pozvolný rozpad této instituce. Je to trochu méně odvážný přístup, který Trikoloře zrovna nepomůže, nicméně členové strany v jistém smyslu uznávají právo Klause z důvodu toho, že je zakladatelem Trikolory, na držení jeho linie v tomto směru. A ti, kterým se to nelíbí, prostě odešli. Ostatní předvolební hesla typu návratu k normálnímu světu, tedy bez prosazování LGBT, Zeleného údělu, migrace a školní indoktrinace jsou naplnitelná, pokud bude mít Trikolora možnost jít si za svým. A k tomu potřebuje Vaše hlasy. Stejně, jako ostatní strany k prosazování vlastních záměrů.

Předvolební diskuze v kultivovaném prostředí by tedy měly být plné představ a plánů jednotlivých subjektů. Místo toho se někteří lídři už nyní uchylují k urážení protivníků a snižování jejich důvěryhodnosti. Paní Pekarová Adamová nazvala Trikoloru extrémistickou stranou a sebe součástí roztříštěné pravice. Možná je přání otcem myšlenky. Skutečnou pravicí už je jen SPD a Trikolora. ODS, Top09 a STAN s Lidovci jsou díky svému liberalismu maximálně stranami středu. ANO je naprosto nepřehledné, jinak hovoří a jinak koná. ČSSD, Piráti, Zelení a KSČM jsou levice, i když komunisté mají občas pravicové názory. Je to paradox, ale je tomu tak. Extrémisty v pravém smyslu slova lze vnímat spíše mezi Piráty a Zelenými. Rozhodně ne v SPD či Trikoloře. Adamová Pekarová se stala tváří Top09 z nějakého důvodu. Možná pro únavu knížete Schwarzenberga, neuměním stranu pozvednout rétorikou všehoschopného Kalouska, či snad pro ohebnost a sympatickou tvář stávající předsedkyně. Bohužel její prohlášení často hraničí s arogancí mládí, hloupostí a nezkušeností. Je li k tomu vedena záměrně, to netušíme.

Jisté je, že začal tvrdý boj. Trikolora a SPD budou čelit dalším atakům a musí s tím počítat. Trikolora reagovala spotem, ve kterém se vybraní zástupci ptají, jsou li právě oni extrémisté. Jde o lidi, kteří mají v sobě více moudrosti než Pekarová. Bude li to Trikoloře stačit, to ukážou až výsledky voleb. Doufejme, že pokles Top09 bude pokračovat a Trikolora se stane dalším hráčem na politickém poli, který bude mít šanci na úspěch.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 126 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 3,05 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)