trikolora3
20.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trikolóra hnutí občanů zatím lehce v mlze

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRPozornost, kterou některé média věnují vznikajícímu novému hnutí Trikolóra hnutí občanů (THO) jistě musí jeho zakladatele těšit. Však také Václav Klaus junior (VKJ) už hlásí, že na jejich stránkách požádalo o vstup do hnutí přes čtyři a půl tisíce zájemců a to je rozhodně zájem i rychlost nevídaná. Také základní teze byly zodpovězeny, tedy z NATO Trikolóra odcházet nehodlá a z EU také ne. Avšak bude usilovat o to, aby se práva českých občanů a českého státu vrátila na úroveň před Lisabonskou smlouvu. Inu dobrá.

Utajení odborníci

Programové teze hodlá Trikolóra zveřejnit až v září s tím, že na jejich znění pracují vybraní odborníci. Kdo jsou tito lidé se ale nedozvíme. Zatím se vedle otce Klause staršího „provalilo“ jen jedno jméno a tím je člen přípravného výboru Trikolóry, advokátní koncipient Tomáš Grygar. Trochu to překvapuje, že Trikolóra tak tají své experty. Připomíná to političkou Jourovou, která na tiskové konferenci hnutí ANO v roce 2013 uváděla, že pro ANO pracuje v odborných komisích přes 140 expertů, ale ani jedno jméno neuvedla.

Mediálně oslovené celebrity jako je kardiochirurg a přednosta IKEM Jan Pirk, dále ředitel Madety Jan Teplý senior nebo ekonomka Markéta Šichtařová sice popřáli Trikolóře hodně štěstí, ale v řadách hnutí se asi neobjeví. Odborné komise tedy zůstávají stále utajeny a jak se zdá, plánovaný program hnutí je čtyřem a půl tisícům zájemců asi tak trochu lhostejný. Spoléhají se nepochybně na podrobnější text z Programových pilířů THO a také na Klause juniora, který, přiznejme si, je veřejně hodně činný a tudíž i čitelný.

Utajení političtí spojenci

Pravděpodobnost raketového úspěchu Trikolóře nepředvídají ani její velcí fandové. Znamená to, že už v komunálních volbách toto hnutí, pokud uspěje, bude muset hledat politické spojence. O těch ale VKJ vůbec nemluví. Jeho otec, Klaus starší, se držel hesla, že bohatá nevěsta si vybírá ženicha až před svatbou (míněno tedy po volbách), což sice bylo pragmatické, ale …. I pragmatismus musí mít své hranice jinak se stane jen zástěrkou pro bezohledné získání moci s kýmkoliv a kdekoliv.

VKJ o spojencích mlčí. Jak o českých, tak ale i evropských. Protože je-li tu zájem změnit resp. nahradit Lisabonskou smlouvu jinou, pak je nutné vědět jak a s kým. A netajit to před voličem.

Největší riziko Trikolóry je v prvních krajských a senátních volbách 2020

Ukazuje se na příkladu řady stran a hnutí, že český volič hledá a je ochoten riskovat svou volbou. Přiznejme si také, že konec konců politika je především o tvářích a nových osobnostech.
Současná krajská zastupitelstva jsou podle stranické příslušnosti hejtmanů obsazena takto:

  • ANO: Středočeský, Karlovarský, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský
  • ČSSD: Jihočeský, Plzeňský, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina
  • KSČM: Ústecký
  • STAN: Liberecký
  • KDU-ČSL: Zlínský

V roce 2020 se také mění 1/3 senátorů. Deset křesel obhajuje ČSSD, následuje pět křesel KDU-ČSL, 4 křesla ANO, po dvou křeslech před šesti lety získaly ODS a Zelení, jedno Starostové pro Liberecký kraj, SPO a Soukromníci. Mandát v Senátu bude mj. končit Milanu Štěchovi, Jiřímu Dienstbierovi a také miliardáři Ivo Valentovi.

Má-li Trikolóra mít šanci na úspěch, už dnes se její kandidáti resp. lídři na hejtmany a senátory musí objevit, aby si je volič zapamatoval a seznámil se s nimi. Ukazuje se skoro v každých proběhlých volbách, že tahání kandidátů z klobouku na poslední chvíli vede vždy jen k jejich porážce. Pokud VKJ udělá chybu a nepředstaví své lídry včas, pak neúspěch ze senátních a komunálních voleb by mohl Trikolóru nadlouho odepsat tak, jako se tak stalo Unii svobody nebo Věcem veřejným.

V září to sice bude (snad) o detailním programu THO, ale mělo by to hned následně být o kandidátech pro volby 2020 a jejich veřejném představení. Protože i program pro kraje musí být znám včas a volič musí vědět, kdo jej bude za Trikolóru hájit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 376 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,54 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)