trikolora3
20.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trikolóra hnutí občanů zatím lehce v mlze

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRPozornost, kterou některé média věnují vznikajícímu novému hnutí Trikolóra hnutí občanů (THO) jistě musí jeho zakladatele těšit. Však také Václav Klaus junior (VKJ) už hlásí, že na jejich stránkách požádalo o vstup do hnutí přes čtyři a půl tisíce zájemců a to je rozhodně zájem i rychlost nevídaná. Také základní teze byly zodpovězeny, tedy z NATO Trikolóra odcházet nehodlá a z EU také ne. Avšak bude usilovat o to, aby se práva českých občanů a českého státu vrátila na úroveň před Lisabonskou smlouvu. Inu dobrá.

Utajení odborníci

Programové teze hodlá Trikolóra zveřejnit až v září s tím, že na jejich znění pracují vybraní odborníci. Kdo jsou tito lidé se ale nedozvíme. Zatím se vedle otce Klause staršího „provalilo“ jen jedno jméno a tím je člen přípravného výboru Trikolóry, advokátní koncipient Tomáš Grygar. Trochu to překvapuje, že Trikolóra tak tají své experty. Připomíná to političkou Jourovou, která na tiskové konferenci hnutí ANO v roce 2013 uváděla, že pro ANO pracuje v odborných komisích přes 140 expertů, ale ani jedno jméno neuvedla.

Mediálně oslovené celebrity jako je kardiochirurg a přednosta IKEM Jan Pirk, dále ředitel Madety Jan Teplý senior nebo ekonomka Markéta Šichtařová sice popřáli Trikolóře hodně štěstí, ale v řadách hnutí se asi neobjeví. Odborné komise tedy zůstávají stále utajeny a jak se zdá, plánovaný program hnutí je čtyřem a půl tisícům zájemců asi tak trochu lhostejný. Spoléhají se nepochybně na podrobnější text z Programových pilířů THO a také na Klause juniora, který, přiznejme si, je veřejně hodně činný a tudíž i čitelný.

Utajení političtí spojenci

Pravděpodobnost raketového úspěchu Trikolóře nepředvídají ani její velcí fandové. Znamená to, že už v komunálních volbách toto hnutí, pokud uspěje, bude muset hledat politické spojence. O těch ale VKJ vůbec nemluví. Jeho otec, Klaus starší, se držel hesla, že bohatá nevěsta si vybírá ženicha až před svatbou (míněno tedy po volbách), což sice bylo pragmatické, ale …. I pragmatismus musí mít své hranice jinak se stane jen zástěrkou pro bezohledné získání moci s kýmkoliv a kdekoliv.

VKJ o spojencích mlčí. Jak o českých, tak ale i evropských. Protože je-li tu zájem změnit resp. nahradit Lisabonskou smlouvu jinou, pak je nutné vědět jak a s kým. A netajit to před voličem.

Největší riziko Trikolóry je v prvních krajských a senátních volbách 2020

Ukazuje se na příkladu řady stran a hnutí, že český volič hledá a je ochoten riskovat svou volbou. Přiznejme si také, že konec konců politika je především o tvářích a nových osobnostech.
Současná krajská zastupitelstva jsou podle stranické příslušnosti hejtmanů obsazena takto:

  • ANO: Středočeský, Karlovarský, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský
  • ČSSD: Jihočeský, Plzeňský, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina
  • KSČM: Ústecký
  • STAN: Liberecký
  • KDU-ČSL: Zlínský

V roce 2020 se také mění 1/3 senátorů. Deset křesel obhajuje ČSSD, následuje pět křesel KDU-ČSL, 4 křesla ANO, po dvou křeslech před šesti lety získaly ODS a Zelení, jedno Starostové pro Liberecký kraj, SPO a Soukromníci. Mandát v Senátu bude mj. končit Milanu Štěchovi, Jiřímu Dienstbierovi a také miliardáři Ivo Valentovi.

Má-li Trikolóra mít šanci na úspěch, už dnes se její kandidáti resp. lídři na hejtmany a senátory musí objevit, aby si je volič zapamatoval a seznámil se s nimi. Ukazuje se skoro v každých proběhlých volbách, že tahání kandidátů z klobouku na poslední chvíli vede vždy jen k jejich porážce. Pokud VKJ udělá chybu a nepředstaví své lídry včas, pak neúspěch ze senátních a komunálních voleb by mohl Trikolóru nadlouho odepsat tak, jako se tak stalo Unii svobody nebo Věcem veřejným.

V září to sice bude (snad) o detailním programu THO, ale mělo by to hned následně být o kandidátech pro volby 2020 a jejich veřejném představení. Protože i program pro kraje musí být znám včas a volič musí vědět, kdo jej bude za Trikolóru hájit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 278 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,54 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.