trikolora3
13.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trikolóra a její spící bojovníci

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRČtrnáct představených krajských koordinátorů Trikolóry je první správný krok k tomu, aby se dala vybudovat celostátní strana a informace směrem shora dolů i opačně byly rychlé a přesné. Obdobně začínal i Andrej Babiš. Profesionální aparát je podmínkou a bez něj žádná strana pomýšlející na úspěch nemůže být.


Podstatnou část politické práce představuje také financování strany, které Babiš měl jednoduché, ale Klaus junior o financování své nové strany zatím nehovoří. Bez peněz se ale politika dělat nedá. I organizátoři posledních demonstrací přiznávají milionové částky, které jim na jejich účtu přistávají. Těžko by si jich jinak někdo všiml.

Dalším nezbytným postulátem pro úspěšnou politiku je mít základní hesla a heslo Trikolóry „Přišel čas vzít si naši zemi zpátky,“ zavání snahou vystoupit z Evropské unie. Vzhledem k tomu, že procenta českých voličů, kteří nechtějí vystoupit z EU stoupají, je pak otázkou, zda toto heslo je na pořadu dne. To heslo „Braňme normální svět“ je daleko lepší i přes možnou diskuzi, co si kdo představuje pod slovem „normální“.

Co překvapuje, je jistý osten přizvat do Trikolóry bývalé členy ODS. Je sice pochopitelné, že Václav Klaus junior nechce stavět Druhou ODS, ale tomuto hodnocení se stejně nikdy nevyhne. ODS měla v dobách své slávy přes 34 tisíc členů a v současnosti osciluje kolem 14 tisíc členů. Z dvaceti tisíc členů ODS se někteří do politiky nevrátí, jiný zakotvili v TOP nebo ANO, ale nemalá část této členské základny představuje jakési v nadsázce „spící bojovníky“, kteří by prapor pravice byli ochotni znovu zvednout vzdor tomu, že se velké úspěchy Trikolóře zatím neprorokují a řada médií záměrně přirovnává tento subjekt k druhé SPD Tomia Okamury.

Co asi hrozí nejvíce, je zneužití Trikolóry k tomu, aby její členové udělali známé užitečné idioty k nástupu Klause mladšího na prezidentský stolec, jak nám někteří komentátoři také podsouvají. Ostatně blížící se krajské volby napoví, jak si to Trikolóra a její vedení opravdu představují.

Na prvním oficiálním pódiu Trikolóry jsme mnoho osobností neviděli a přiznejme si, že je to jisté překvapení. Takovou chybu by Babiš neudělal. Pokud lídr Klaus junior očekává, že se odněkud zjeví noví lidé, bude nepochybně zklamán. Počet těch, kteří jsou ochotni jít do politiky a něco v ní odpracovat není velký a spíše se snižuje, než zvyšuje. Ignorace „spících bojovníků“ , tedy bývalých členů a příznivců ODS je tedy spíše netaktické než moudré počínání. Mnozí odešli nebo přestali volit z ODS kvůli kmotrům a jim podobným. Není proto důvod zatratit je předem.

Má-li Klaus junior vizí nových kvalitních členů, tak si na její realizaci počkáme. Doba ODS a doba Trikolóry je ale diametrálně jiná. Dříve to byla jiná doba, dnes je to jiný svět. Pokud Klaus volá po dílčím návratu toho starého světa, musí najít ty, kteří je znali a chtějí jej zpět. To hvězdy youtube či instagramu nepochybně nebudou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 787 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)