trikolora3
13.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Trikolóra a její spící bojovníci

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRČtrnáct představených krajských koordinátorů Trikolóry je první správný krok k tomu, aby se dala vybudovat celostátní strana a informace směrem shora dolů i opačně byly rychlé a přesné. Obdobně začínal i Andrej Babiš. Profesionální aparát je podmínkou a bez něj žádná strana pomýšlející na úspěch nemůže být.


Podstatnou část politické práce představuje také financování strany, které Babiš měl jednoduché, ale Klaus junior o financování své nové strany zatím nehovoří. Bez peněz se ale politika dělat nedá. I organizátoři posledních demonstrací přiznávají milionové částky, které jim na jejich účtu přistávají. Těžko by si jich jinak někdo všiml.

Dalším nezbytným postulátem pro úspěšnou politiku je mít základní hesla a heslo Trikolóry „Přišel čas vzít si naši zemi zpátky,“ zavání snahou vystoupit z Evropské unie. Vzhledem k tomu, že procenta českých voličů, kteří nechtějí vystoupit z EU stoupají, je pak otázkou, zda toto heslo je na pořadu dne. To heslo „Braňme normální svět“ je daleko lepší i přes možnou diskuzi, co si kdo představuje pod slovem „normální“.

Co překvapuje, je jistý osten přizvat do Trikolóry bývalé členy ODS. Je sice pochopitelné, že Václav Klaus junior nechce stavět Druhou ODS, ale tomuto hodnocení se stejně nikdy nevyhne. ODS měla v dobách své slávy přes 34 tisíc členů a v současnosti osciluje kolem 14 tisíc členů. Z dvaceti tisíc členů ODS se někteří do politiky nevrátí, jiný zakotvili v TOP nebo ANO, ale nemalá část této členské základny představuje jakési v nadsázce „spící bojovníky“, kteří by prapor pravice byli ochotni znovu zvednout vzdor tomu, že se velké úspěchy Trikolóře zatím neprorokují a řada médií záměrně přirovnává tento subjekt k druhé SPD Tomia Okamury.

Co asi hrozí nejvíce, je zneužití Trikolóry k tomu, aby její členové udělali známé užitečné idioty k nástupu Klause mladšího na prezidentský stolec, jak nám někteří komentátoři také podsouvají. Ostatně blížící se krajské volby napoví, jak si to Trikolóra a její vedení opravdu představují.

Na prvním oficiálním pódiu Trikolóry jsme mnoho osobností neviděli a přiznejme si, že je to jisté překvapení. Takovou chybu by Babiš neudělal. Pokud lídr Klaus junior očekává, že se odněkud zjeví noví lidé, bude nepochybně zklamán. Počet těch, kteří jsou ochotni jít do politiky a něco v ní odpracovat není velký a spíše se snižuje, než zvyšuje. Ignorace „spících bojovníků“ , tedy bývalých členů a příznivců ODS je tedy spíše netaktické než moudré počínání. Mnozí odešli nebo přestali volit z ODS kvůli kmotrům a jim podobným. Není proto důvod zatratit je předem.

Má-li Klaus junior vizí nových kvalitních členů, tak si na její realizaci počkáme. Doba ODS a doba Trikolóry je ale diametrálně jiná. Dříve to byla jiná doba, dnes je to jiný svět. Pokud Klaus volá po dílčím návratu toho starého světa, musí najít ty, kteří je znali a chtějí jej zpět. To hvězdy youtube či instagramu nepochybně nebudou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 674 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.