free3

Třicet ( a jedna) let po: Demokracii máme, svobodu NE!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

kkriz18

Tento článek jsem publikoval na PP loni. Dovoluji si jej zde ještě jednou zopakovat, protože mnoho lidí ten rozdíl mezi demokracií a svobodou stále nevidí. Jenže on je velmi podstatný. Na svém textu nemusím měnit ani písmeno, nic se nemění … jen snad s covidem jsme na tom dnes ještě o něco hůř. Jakousi demokracii sice máme, svobodu NE!

Že musí jít svoboda a demokracie nutně spolu ruku v ruce? Ale kdepak, přátelé. Že tomu tak není nás historie už mnohokráte přesvědčila a můžeme to sledovat i dnes. Ano, vládne nám demokratickou většinou zvolená banda papalášů, která měla nejlepší volební marketing. Jak je to ale se svobodou jednotlivce?

Upřímně řečeno … hrůzné. Po pádu komunistické diktatury stalinistického střihu jsme jistě všichni doufali, že budeme moci svobodně dýchat a žít své životy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Splnilo se nám to?

Ano, dosáhli jsme základní vymoženosti, tedy demokraticky svobodných voleb, kde si můžeme vybrat z mnoha kandidujících subjektů. Co však vybíráme? Jen to nejmenší zlo. Ať už jsou to volby parlamentní, senátní či presidentské. Jednou za pár let se páni ustrnou a s pózou mistrnou, abych parafrázoval mistra Karla Kryla, se nám vloudí do domácností se sliby všeho všem. Navoněné výkaly profesionálních PR agentur na ohlupování občanstva, kde finančně, bezcharakterně, samolibě, nejvíce lživě a nejvíce bez zábran či svědomí silnější pes mr …. však víte.

Znamenají však demokratické volby opravdovou svobodu? O tom se nás dnešní mocní snaží zuřivě přesvědčit, protože jim tento stav vyhovuje. Tlačí to do nás všemi možnými prostředky pod vedením mainstreamových médií, ale velmi afektovaně reagují, pokud se jim někdo do tohoto statu quo snaží hodit vidle. Pokud někdo upozorní na to, že banda vrcholných politiků, uplacených neziskovkářů a novinářských prostitutek z takzvaných “solidních” médií je jedna zkorumpovaná skupina navzájem propojených přítelíčků, jejichž jediným cílem ve vysávat erární rozpočet a držet se navzájem u koryt. A celá ta demokracie se smrskává jen na “vášnivě protikladné” divadelní výstupy leaderů stylu Babiš – Fiala pro voličské ovčanstvo v hlavních vysílacích časech TV.

NE! Toto opravdu není svoboda, toto není svobodná společnost. Toto není ani právní stát, ani svoboda podnikání na volném trhu. Všimněte si jen, kolik tisíců zbytečných a často protichůdných a různě vysvětlitelných zákonů si na nás vymysleli, aby se v právní džungli nikdo nevyznal. Kolik je daňových předpisů, aby nikdo nedopočítal o kolik nás celkem okrádají. Kolik úředníků, policajtů, celníků, soudců a dalších vykonavatelů státní moci udržuje tuto mašinérii v chodu. Ne svoboda, ale byrokraticko – justičně -ekonomická totalita je tu.

Pokud by občan měl být opravdu svobodným jedincem, nikdy by se neměl dostat do situace, že se bojí státu, že je ekonomickým otrokem státu, že jej stát zneužívá, že se nemůže domoci základních práv, že se státní zaměstnanec nad něj povyšuje. Svobodný občan není zvíře zavřené ve státní ZOO, přisátý na státním krmelci. Je hrdým nositelem tradičních společenských norem vybudovaných našimi pracujícími a bojujícími předky, ctí staletími prověřené hodnoty křesťanské euroatlantické civilizace, neohýbá hřbet před prasaty u koryt a umí se vlastní produktivní prací uživit sám. 

Kam jsme se posunuli od dob bolševického socialismu? Komunistická občanská ZOO měla klece malé, koryta poloprázdná, řetězy pevné. Dnešní multikulturně socialistická ZOO však jen přidala něco do koryt, zvětšila výběhy a řetězy přidává jen velmi sofistikovaně a nenápadně, aby “lid” moc neremcal. Jinak jede na stejné vlně. 

Na stejné vlně rozpínavého policejního státu, kde si jedinec nemůže být jist dnem ani hodinou, kdy ho erární aparát může zlikvidovat. Ať už jej dostane na “předsudečnou nenávist”, daňový “únik” či jiný výmysl mentálně komunistických zákonodárců. 

NE! Takto svoboda opravdu nevypadá. Takto vypadá skrytá totalita za podpory desinformačních médii, jež si říkají masová, za halasného bubnování bolševiků mysli, kteří si říkají demokraté. Takto vypadá totalita, kde se trestá jiný názor, vyřčená objektivní pravda, kde se trestá snaha být poctivým, na státu nezávislým občanem. Ano, demokracii máme, svobodu NE!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 582 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (63 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
268 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)