babishamacek
9.7.2019
Kategorie: Politika

Tři otázky

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes bych se chtěl pověnovat naší nejnovější “ústavní a vládní krizi”, kterou odstartoval už dávno ministr kultury Staněk za ČSSD tím, že odvolal Jiřího Fajta z jeho dobře předobře placeného místa ředitele Národní galerie. K tomu přidal nějaká ta trestní oznámení a od té doby policie vyšetřuje a vyšetřuje, což jak známe se u nás pořádně táhne.

 

Fajtovi kamarádi nelenili a přitlačili na Hamáčka, že takhle by to nešlo odvolávat velkého ducha pravdy a lásky a protože ČSSD má z mně neznámého důvodu pocit, že ji nějaký pravdoláskař jednou třeba i bude volit, tak tam někde v politbyru vymysleli, že Staňka odvolají. Staněk nabídl rezignaci, vše bylo jasné, ale pak jim do toho ještěr z Hradu hodil vidle.

Staňkovu rezignaci (demisi) nepřijal, protože podle něj Staněk pracuje dobře a minimálně počká do chvíle, než se to vyšetří.  V ČSSD začal rachot a Hamáček vyhlásil, že teda půjdou z vlády a vůbec, že už s Babišem nebudou kamarádit, ledaže by oligarcha podal na prezidenta kompetenční žalobu. Ten to odmítl a od té doby se Hamáček střídavě leká vlastní odvahy, případně dělá hrdinu. Největší fór je, že toto hrdinství s odchodem z vlády ČSSD vyhlásila jen pár dní poté, co v parlamentu vládu podpořila při vyslovování nedůvěry.

Myslím, že jste s celou věcí dobře obeznámeni. Viděli jste Zemanův, Hamáčkův i Babišův obličej  při tiskovce po hradní schůzce. Viděli jste všechny tři při dalších rozhovorech, četli jste jejich tweety. Chci dnes položit tři otázky a rád bych znal váš názor na ně:

1. Myslíte, že je Babiš se Zemanem domluvený dopředu? Zeman chce ČSSD předvést, že stále mohou padnout ještě hlouběji, Babiš si z jiných průzkumů dal dohromady, že předčasné volby znamenají jeho posílení a tak teď společnou rukou využili nabídky na stříberném podnose, kterou jim ČSSD a Staněk vytvořili…

Nebo je to Zemanova soukromá akce? Dědek z Hradu se nemusí už na nikoho ohlížet a prostě si jede svoje s tím, že případná vládní krize, vyslovení nedůvěry, demise ministrů a tak vůbec mu dají do rukou o mnoho více moci, než kolik mu dává ústava a on si to s gustem vychutná. Babiš je už jen vlečen událostmi, bez Zemana se neobejde, bo on drží případnou milosti za dotační a čapí hříchy břitvu na jeho tepně?

2. Pomohly by Babišovi předčasné volby? Je pro něj výhodné si nechat znovu rozdat karty? Čte nějaké lepší necinknuté průzkumy, které mu přes všechny novinářské kecy předpovídají o dost víc hlasů a jako bonus zbavení se obtížného koaličního partnera? Na jednu stranu to tak skoro vypadá, Babiš se Zemanem se mohou potřebovat i navzájem a na Babišovi je vidět úporná snaha, aby to nebyl on, kdo položil vládu a je vinen předčasnými volbami. Pokud by volby byly rychle, mohl by tím Babiš vytřít zrak všem demonstrantům.

Nebo je to pro Baviše krajně nevýhodné? Volby budou v podobném termínu jako 17. listopad po třiceti letech a celý podzim už si zprivatizovala pravda a láska. Mají být demonstrace, je dost možné, že jako náhodou budou všechna vyšetřování i audity dokončeny ve vhodnou dobu a Babiš se stane předem odsouzeným viníkem právě ve chvíli, kdy se všichni pražáci shromáždí pod koněm?

3. Má Babiš vůbec nějaký plán a nebo teď jede systémem “každý den dobrý”, protože už dokončil svou mouřenínskou práci a Zeman už ho nepotřebuje, naopak se ho potřebuje zbavit? Nebo je pravda, že už ho lidi nemají tak rádi, ve volbách by měl míň a prostě už s lidmi co ho snesou nedá dohromady většinu?

A jedna bonusová otázka – Je si Hamáček vědom, že ČSSD jede nejspíš poslední období v parlamentu?

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 038 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.