maurice-sendak
8.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Tři argumenty pro masovou imigraci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou kavárnu k zuřivosti.

„Proč vaši představu soužití s islámem tak tajíte?,“ zeptal se nedávno Martin konvička v hezkém článku O sluníčkových představách vývoje.

I když jsou jednotliví multikulturní nadšenci často zmatení, faktická oficiální verze existuje. Multikulturní utopie předpokládaná velkými médii a neziskovkami je založena na představě světa, kde žijí společně lidé absolutně rozdílných kultur, náboženství, zvyklostí a etnik. Každý žije podle svých zásad a pravidel, což vede k dokonalé harmonii.

Samozřejmě to nemůže fungovat, ale to platí o každé utopii. Podobně lidé kdysi věřili, že komunističtí papaláši nebudou zneužívat moc, tajná policie se nebude brutálně vybíjet na bezúhonných občanech a všichni budou spíš pracovat pro blaho společnosti spíš než řešit vlastní kšeftíky.  Věřili tomu, protože Karel Marx tvrdil, že lidé v komunistické společnosti budou mít zcela jiné psychické vlastnosti než ti současní. Dosavadní zkušenosti tedy nemohou být uplatňovány. Stačí zrušit soukromé vlastnictví výrobních prostředků a vše bude dokonalé.

Obdobné řešení nabízí i multikulturalismus. Veškeré dnešní konflikty mezi kulturami jsou podle něj způsobeny existencí západní civilizace, případně bílé rasy. Pokud bude toto zlo vymýceno, zavládne harmonie. Skončí tisícleté vyvražďovací války mezi africkými černošskými kmeny, vousatí saláfisté se rychle stanou kamarády buddhistických mnichů, Arabové přestanou prodávat černochy do otroctví a Japonci si začnou vážit Korejců. Zatím to ale nemůžeme vidět, protože svět je dosud prostoupen jedy produkovanými západní civilizací. Teprve až shoří poslední západní kniha a poslední katedrála bude přestavěna na mešitu, nastane ten slibovaný ráj.

Nicméně Martin Konvička si ve zmíněném článku dobře všimnul ještě dalšího aspektu. Zatímco staří marxisté svůj ideál hrdě vystavovali, dnešní multikulturalisté s ním zachází velmi cudně. Snaží se jej schovávat, místy dokonce bagatelizovat a tvrdit, že to vlastně nemyslí tak úplně vážně. Jde jim přece jen o záchranu pár nešťastných uprchlíků. Prozatím 50 milionů, a pak se uvidí.

Co je důvodem té změny? Původní marxistický ideál bylo docela snadné propagovat, protože tehdejší společenské uspořádání bylo mnoha lidmi považováno za neúnosné. Není zde prostor otevírat, zda to bylo hodnocení oprávněné, ale je skutečností, že mnoho obyvatel Západu pokládalo poměry za nesnesitelné. A že těch lidí byl dostatečný počet k prosazení společenské změny. Staromarxistický ideál ukazoval cestu ven.

Jenže dnes ta nespokojená masa úplně chybí. Ano, lidé v islámských zemích pokládají za neúnosné, že oni sami žijí podle prorokových zásad a výsledkem je bída, zaostalost a život neustálém strachu, zatímco bezbožní lidé na Západě jsou na tom po všech stránkách lépe.  Mají tedy důvod akci – vydat se na pochod a obsadit země nevěřících.

Jenže existuje nějaký argument, na který by mohli slyšet lidé na Západě? Podle multikulti aktivistů má být tím nesnesitelným problémem nedostatek pestrosti.  Opravdu? Chcete v Praze chodit na jógu? 100 druhů a typů. Asijská bojová umění? Desítky. Exotické restaurace? Víc než 100. Zajímavé tance z jiných kultur? Spousta. Západní civilizace je totiž pestrá, a je taková odjakživa. Patří to k její podstatě. Masová imigrace nás v principu nemůže v ničem obohatit.

Zbývají tedy pouze tři pádné argumenty pro podporu masové imigrace:

  • Za prvé. Lhaní.
  • Za druhé. Zastrašování
  • Za třetí. Korupce.

Autor: Petr Hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.