babishnizdo
12.8.2017
Kategorie: Politika

Trestní stíhání jako kladivo na Babiše? Kauza Čapí hnízdo ho může ještě více posílit

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

Přežije všechno, chtělo by se říct. Andrej Babiš však čelí nejvážnějšímu ohrožení jeho politické kariéry.

Trestní stíhání bývá pro politika obvykle koncem ve vrcholných funkcích, který pak potichoučku a s náležitou ostudou opustí politické kolbiště. To však neplatí o šéfovi hnutí ANO, který zatím všechny své kauzy dokázal přežít, což platí také pro stranické preference, kdy hnutí ANO dlouhodobě vede všechny relevantní volební průzkumy. Dokáže však politicky ,,přežít” i trestní stíhání? 

To, že policie nyní, dva měsíce před volbami, chce Sněmovnu požádat o vydání k trestnímu stíhání Babiše a prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, se jeví na první pohled pro jejich oponenty jako mana z nebes, na kterou hlavně sociální demokracie čekala jako na zázrak. Na druhý pohled však situace tak jednoduchá zdaleka není.

Politické strany budou sice veřejnost utvrzovat v tom, že Babiš je lump a darebák, který přišel do politiky náležitě ,,oškubat” stát, nicméně tato strategie se z hlediska dlouhodobého politického efektu míjí účinkem. Trestní stíhání Babiše bude mít pro něho a jeho hnutí paradoxně pozitivní následky. Proč? Voliče hnutí ANO ještě více utvrdí v tom, že politická mašinérie ,,tradičních” stran spojená s jí nakloněnou policií, potažmo justicí, chce od prvopočátku Babiše zlikvidovat, a nyní, dva měsíce před volbami, se vytasila s opravdu těžkým kalibrem. Cílem této mašinérie je tak dostat Babiše ,,do tepláků”, a když se to nepodaří, tak ho alespoň před veřejností totálně zdiskreditovat a přimět k odchodu z politiky.

Nabito tak nemají ,,tradiční” politické strany, ale Babiš, který ze sebe udělá ještě většího mučedníka, proti kterému se všichni spikli. Je tak proti všem předpokladům možné, že se volební preference hnutí ANO ještě zvednou a kauza Čapí hnízdo prokáže Babišovi a spol. doslova medvědí službu. Ale klidně to může být naopak a v krajním případě může kauza Čapí hnízdo skutečně ukončit Babišův čtyřletý pobyt ve vrcholné politice. Nebyl by prvním ani posledním. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.