BABISVEZEN
4.12.2019
Kategorie: Politika

Trestní stíhání Babiše v cause Čapí hnízdo bude pokračovat

Sdílejte článek:

COM

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše a někdejší členky představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování. Zeman to oznámil dnes na tiskové konferenci.

Podle nejvyššího státního zástupce byly v rozhodnutí městského státního zástupce nedostatky skutkové i právní. Trestní stíhání v případu údajného dotačního podvodu tedy pokračuje a spis se vrací do Prahy k dozorovému státnímu zástupci.

Stíhání Babišových rodinných příslušníků však nyní definitivně končí.  „Vůči čtyřem obviněným nebyly shledány důvody ke změně rozhodnutí. Jde o členy rodiny. Není předpoklad, že další úkony vyšetřování ve vztahu k těmto čtyřem osobám přinesou nové poznatky,“ uvedl Zeman. 

Nejvyšší žalobce také uvedl, že částečné zrušení rozhodnutí ještě neznamená, že bude Andrej Babiš nebo Jana Mayerová obžalováni. Spis pražského státního zastupitelství je podle něj plný chyb. „Nedostatečná reflexe zjištěného důkazního stavu i skutkového stavu, neúplné vyhodnocení evropské legislativy,“ uvedl mimo jiné s tím, že díky novému dokazování chce umožnit oběma dotyčným právo na spravedlivý proces.

Podle Zemana dozorující státní zástupce špatně posoudil důkazy, které nashromáždila policie. „Šlo o nesprávné hodnocení důkazů, otázky propojenosti podniků, neúplné vyhodnocení evropské legislativy a navazující judikatury i hodnocení subjektivní stránky. To znamená míry zavinění některých obviněných.“

Městské státní zastupitelství po tiskové konferenci uvedlo, že respektuje částečné zrušení rozhodnutí o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo. K obsahu se ovšem vyjadřovat nebude.

Jsem opravdu hodně zvědavý na další vývoj. Prezident Zeman totiž nedávno prohlásil, že kdyby bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno, což se nyní stalo, rozhodl by o takzvané abolici pro Babiše. Pokud to skutečně udělá, bude další trestní stíhání pana Babiše v této kauze nepřípustné.

Jenže ouha – pan Babiš se nechal ve stejné době hrdinně slyšet, že prezidentovu abolici nepřijme.

No, tak to jsem zvědavý, jak se k tomu oba pánové postaví. Něco mi říká, že ode dneška bude slovo abolice na Pražském Hradě a ve Strakově akademii hodně neoblíbené slovo…

Já osobně mám ten názor, že ani prezident Zeman, ani premiér Babiš, vůbec nepředpokládali, že by mohla nastat situace, kdy by museli dostát svému slovu a taneček kolem abolice vůbec začít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 703 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)