SOBOTV
6.12.2017
Kategorie: Společnost

Trestní oznámení na premiéra Sobotku?

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

Na kancléřku Merkelovou již bylo podáno více než tisíc trestních oznámení pro vlastizradu, ale zatím se nic neděje, protože ona je stále v úřadě.  Premiér Sobotka podepsal v Göteborgu – v Den boje za svobodu a demokracii, 17.11.2017 –    Evropský pilíř sociálních práv, který ve svém důsledku může znamenat likvidaci naší Listiny základních práv a svobod a rozvrácení ústavního pořádku ČR.

Proto je zde tento návrh na trestní oznámení:

Nejvyšší  státní zastupitelství, Jezuitská 4, 660 55  BRNO, e-mail: podatelna@nsz.brn.justice.cz

Věc: Trestní oznámení

My, níže podepsaní,  tímto  plníme svoji zákonnou  oznamovací povinnost a podáváme trestní oznámení   na pana Mgr. Bohuslava Sobotku, předsedu vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4,  Praha 1, pro podezření z přípravy  k páchání  trestného  činu vlastizrada dle § 309, odst.2, tr. zákona.

Odůvodnění

V listopadu 2017  jel dosluhující premiér Mgr. Bohuslav Sobotka  na jednání Rady EU do švédského Göteborgu a podepsal tam dne 17.11.2017 za ČR  Evropský pilíř sociálních práv,  což je dvacítka principů, podle kterých by měla být formulována budoucí evropská sociální politika. Dokument je souborem doporučení, jenž právní závaznost sice nemá, ale může ji snadno získat, pokud bude zapracován  do směrnic Evropské komise, které už právní závaznost mají.

Tento dokument připravený Evropskou komisí je dle našeho názoru právním základem pro demontáž práv garantovaných českým občanům naší Ústavou a Listinou základních práv a svobod. A hlavně k jejich „přerozdělení“ ve prospěch imigrantů. 

Naše Listina základních práv a svobod je podle článku 3 Ústavy nedílnou součástí ústavního pořádku. V ní jsou zakotvena všechna nejdůležitější práva – od základních, politických, hospodářských až po sociální. Naše Listina je považována za jednu z nejlepších na světě. Její změna je podle článku 39 odst. 4 Ústavy možná pouze cestou ústavního zákona, který musí být schválen 3/5 všech členů obou komor Parlamentu. Tedy 120 poslanci a 49 senátory. V dosavadní historii ČR k tomu nikdy nedošlo.     Evropská unie však našla způsob jak nás „oklikou“ připravit o práva, která naši předkové vybojovali v zápasech se třemi totalitami – habsburskou, nacistickou a komunistickou. A ještě se přitom tváří, že nám přináší záruku „blahobytu“ v podobě evropského sociálního státu. Pravdou je však naprostý opak.

Naše Listina stanoví v čl. 33 odst. 1, že „každý má právo na vzdělání. Školní docházka je povinná po dobu, kterou stanoví zákon“. V odst. 2 je pak navíc zaručeno, že „občané mají právo na bezplatné vzdělání v základních a středních školách, podle schopností občana a možností společnosti též na vysokých školách“. Naproti tomu Evropský pilíř sociálních práv v článku 1 stanoví, že „Každý má právo na kvalitní a inkluzivní všeobecné a odborné vzdělávání a celoživotní učení, aby si udržel a nabyl dovednosti, které mu umožní účastnit se plně na životě společnosti a úspěšně zvládat přechody na trhu práce.“ V čl. 11 písm. a) je stanoveno, že „děti mají právo na cenově dostupné a kvalitní vzdělávání a péči v raném věku“….(1)

Česká Listina zaručuje občanům právo na bezplatné vzdělávání na základních a středních školách. Evropský pilíř hovoří pouze o cenově dostupném a kvalitním vzdělávání.  Aniž by stanovil, co to přesně znamená.  Evropský pilíř tedy boří právo na bezplatné vzdělávání pro naše občany  …

Navíc základní školní docházka je u nás povinná, což v západní Evropě už de facto neplatí, protože např. dětské nevěsty tam do školy nechodí – aby náhodou spolužačkám neřekly, co obnášejí jejich manželské povinnosti.

Rovněž v případě zdravotní péče je Evropský pilíř pro české občany nevýhodný. Naše Listina v čl. 31 stanoví, že „Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.“ Tato věta tedy dává právo na bezplatnou zdravotní péči, ovšem za podmínek stanovených zákonem. Tou podmínkou je účast na systému veřejného zdravotního pojištění.  Jinak řečeno placením pojistného. 

Evropský pilíř v čl. 16 stanoví, že „Každý má právo na včasný přístup k cenově dostupné a kvalitní preventivní a léčebné zdravotní péči.“ Důležité je zejména slůvko „každý“. Tím se totiž myslí i ti, kteří pojistné neplatí. I imigranti, kteří nepřispěli ani korunou nebo eurem do systému zdravotního pojištění  mají mít právo na zdravotní péči. I když nebudou pracovat a tudíž nebudou mí žádné výdělky, pouze sociální dávky. Aplikace tohoto ustanovení Pilíře by u nás znamenala zrušení práva na bezplatnou zdravotní péči pro účastníky veřejného zdravotního pojištění výměnou za to, že náš stát bude poskytovat zdravotní péči imigrantům. Které se nám sem EU chystá posílat v rámci reformy Dublinské úmluvy o nakládání s imigranty, aktuálně projednávané v orgánech EU. 

Komise chce tedy dle našeho názoru ubrat část práv, která dnes mají občané členských států, a dát místo toho práva imigrantům. To je zřejmě hlavním cílem evropského sociálního pilíře. Ani Úmluvy Mezinárodní organizace práce (ILO)  totiž nikdy nepočítaly s tím, že se do nějakého státu nahrne několik milionů imigrantů, kteří nikdy do státní kasy ani pojistných systémů nepřispěli ani nejmenší platnou mincí, a že by tito lidé přesto měli mít nárok na zdravotní a sociální zabezpečení. Ale přesně tohle jim má zajistit Evropský sociální pilíř.

Problém je, že podle článku 10b Ústavy je evropské právo nadřazeno vnitrostátní právní úpravě. Premiér Sobotka tak podpisem Pilíře protiústavně umožnil likvidaci naší Listiny základních práv a svobod, která je součástí naší Ústavy… (2)

Dle našeho názoru z výše uvedeného vyplývá, že se zde jedná o přípravu k rozvrácení ústavního pořádku republiky ve spojení s cizí mocí.

Úmyslné zavinění  spatřujeme  v tom, že podpis byl zcela dobrovolný a navíc premiér Sobotka  vznik sociálního pilíře uvítal. Sociální témata musejí být podle něj nedílnou součástí debat o budoucnosti Evropské unie. (3).

Na základě výše uvedených skutečností jsme přesvědčeni, že zde jsou důvody k zahájení úkonů trestního řízení směřujících k objasnění a prověření uvedených skutečností. Zároveň tímto žádáme, abychom byli do jednoho měsíce od podání tohoto oznámení vyrozuměni o výsledcích vyšetřování a učiněných opatřeních.

 

Prameny:

(1)  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?uri=CELEX:32017H0761

(2)  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-to-natukl-Erik-Best-Nez-Sobotka-odesel-podepsal-za-nas-dulezity-dokument-ktery-pry-ovlivni-nase-zivoty-Ctete-vice-513872 
(3) https://www.euro.cz/politika/rovnost-podminek-a-pravo-na-vzdelani-eu-prijala-evropsky-pilir-socialnich-prav-1383174 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.