laska
9.12.2019
Kategorie: Společnost

Trendy jsou pořád stejné

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Všímáte si, jak moc se všichni ti z Pravdy a Lásky bojí budoucnosti? Vliv Ruska, vliv Číny, prezident populista. Populismus všeobecně. Fake news, Babiš, deficit demokracie, obavy o justici, obavy o právní stát, obavy o EU, obavy o NATO. My ostatní máme také obavy o  budoucnost, zase z jiných důvodů, ale bereme to mnohem více fatlisticky.

Pravda a Láska nám ovšem vytáhla na barikády. Je třeba bojovat proti dezinformacím, bojovat za chudinku demokracii klidně i proti svobodným volbám. je třeba zavádět řidičáky pro voliče, protože není přece možné, aby si volil každý jak chce. Je třeba bojovat proti Soukupům, Parlamentním listům, Sputniku. Je třeba vyučovat děti i důchodce. Je třeba školit (a vyslýchat) lidi, co jezdí do Ruska. Je třeba sledovat bdělým okem, zda si někdo nevzal mrzký peníz od Číny.

K tomu je třeba bojovat za klima, protože v roce 2030 tu už nepůjde žít… říkali vědci.. neřeklo se kteří, vždycky je to nějaký “klimatický panel” na obskurní adrese. Je třeba bojovat proti civilizaci, proti emisím.

A do třetice je třeba bojovat za lidská práva – například na neomezenou masovou migraci, aby sirotečci mohli chodit do školy a iráčtí emigranti aby nemuseli bydlet v obílené maštali v Jihlavě. Je třeba se solidarozovat se Západní evropou.

Vynechal jsem něco?

Vidlácky bych chtěl dneska všechny v Pravdě a Lásce upozornit, že trendy jsou pořád stejné a zatím svojí aktivitou nevykonali v globále vůbec nic.

Výsledky našich žáků jdou zu grunde. Vyučuje se finanční gramotnost, fake news gramotnost, vyučuje se občanská nauka a přitom lidí v exekucí stále přibývá, stále přibývá čtenářů Sputniku i Vidlákových kydů a stále přibývá matek samoživitelek a dětí bez jednoho z rodičů.

Bohatí jsou stále bohatší a chudí stále chudší.

Firmy se stěhují na východ v neztenčené míře. Lidská práva nikoho nezajímají, protože jejich absence umožňuje 14ti hodinovou pracovní dobu za pár juanů. Kupodivu diktátorští čínští žáci umějí matiku líp než ti naše demokratické děti.

Na armády se dává stále víc a ony stále méně zmohou.

Nejmocnější stát světa je stále méně mocný a stále více rozhádaný na všechny strany.

NATO je mrtvé minimálně od okamžiku, kdy na Erdogana chtěli jeho američtí kámoši udělat puč. Ten se pak domluvil s Putinem a teď už se jen čeká, kdo kromě Macrona si toho taky všimne.

Američani už od všech chtějí jen výpalné a nic za to nikomu nedají.

EU chrlí předpisy stále rychlejí, stále více a smyslu je v tom pořád méně.

Británie pořád EU opouští a chystají se další.

Nadnárodní korporace stále neplatí skoro žádné daně a ani digitální daň na tom nic nezmění. Miliardáři osobně také neplatí skoro nic.

Střední třída se zadlužuje stále více. A čím víc se zadlužuje, tím víc se zmenšuje a tím víc toho musí platit.

Každý rok si toho v Rusku a Číně umějí vyrobit víc sami bez Západu. My si toho naopak umíme vyrobit stále méně.

Přes všechny řeči o kapitalismu pomalu přestává fungovat i banální zásobování.

Přes všechny opravy jsou silnice pořád rozmlácenější.

Pořád nám přibývá různých fóbií a jiných psychických dagnóz.

Mladí muži kdysi šturmovali na Stalingrad nebo Berlín, dneska nezvládnou ani uběhnout kilometr.

Přes všechny kecy o klimatu, CO2 se vypouští pořád víc a pořád rychleji.

Přes všechny kecy o třídění a odpadech, je moře pořád zaflákanější.

Přes summity měnového fondu, jsou světové finance rok od roku nestabilnější.

OSN je pořád rozhádanější. Skoro jako EU.

Přes všechny kecy o demokracii je Ukrajina pořád víc oligarchická, Kosovo je pořád víc narkomafie, Umírnění rebelové jsou hrdlořezové a Saúdská arábie je hnusná země i když má petrodolary.

Přes všechny operace Trvalá svoboda, je Irák pořád nesvobodnější.

Přes všechna vyhlášená vítězství, ve skuečnosti vyhrává v Afghanistánu Talibán.

Přes všechny školení a deradikalizace jsou teroristi pořád teroristi.

Přes všechnu pozitivní diskriminaci, peníze neziskovkám a podobně, gheta přibývají.

Přes všechny snahy, Babiš je pořád premiér.

Zkrátka a dobře, nějak se našim globálním klukům nedaří. Ať dělají cokoliv, je to pořád horší. Marně přemýšlím, jestli existuje alespoň jeden jediný ukazatel, alespoň jedna vlaštovka, která by skýtala naději na změnu. Která by (klidně i té Pravdě a Lásce) ukazovala, že alespoň něco funguje o trochu lépe než předtím.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 949 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.