Democrats-riots-678x381_jpg_optimal
29.10.2020
Kategorie: Společnost

‘Transformace’ USA – ale na co?

Sdílejte článek:

JUDITH BERGMAN

  • Greg Goodman, jednatel společnosti Portland’s Downtown Development Group, nedávno napsal starostovi Portlandu Tedovi Wheelerovi a městské radě dopis, v němž je informoval o tom, že se spousta firem stěhuje pryč z města. “Něco takového jsem nezažil za celých 42 let, co tu v centru podnikám.” Goodman uvedl, že jsou to provozovny společností jako Daimler Chrysler, Air B&B, Banana Republic a Microsoft a tvrdil, že jejich odchod “souvisí s bezprávím, které vládne v centru města.”
  • “Doporučil bych každému z vás, abyste se ráno prošli po centru Portlandu… Nezametené ulice, všude se válí injekční jehly, otevřené a rozbité popelnice, všude po ulici roztříštěné sklo z rozbitých oken automobilů, parky zaneřáděné odpadky… vědomě zanedbáváte své povinnosti volených úředníků a neudržujete naše město v bezpečí a čistotě.” — Z dopisu Grega Goodmana adresovaného portlandskému starostovi Tedu Wheelerovi a městské radě.
  • Kamala Harris nicméně s úsměvem slíbila, že “protesty nepřestanou”… Protesty nepřestanou před listopadovými prezidentskými volbami a neskončí ani po volbách… Nenechají toho a ani by neměli…”
  • Amerika by skutečně mohla být “transformována”, je ale transformace bezpečných a úspěšných měst na místa ovládaná zločinem a bezprávím tím, co si Američané přejí?

Podle časopisu Forbes nejméně 13 amerických měst “omezilo financování svých policejních sborů ze svého rozpočtu nebo snížilo počty policistů, přičemž již probíhají další opatření,” Jedním z nedávných přírůstků na seznamu měst, které seškrtaly výdaje na policii, je město Austin v Texasu. Austin vzal policii 150 milionů dolarů, což je téměř třetina rozpočtu městské policie.

Austin se tímto připojil k seznamu velkých měst, která již hlasovala pro omezení financování policie. New York a Los Angeles provedly škrty pouhé týdny po zahájení současné vlny protestů a v Seattlu rezignovala první černošská policejní šéfka města Carmen Best poté, co městská rada “odhlasovala omezení některých zdrojů pro policejní oddělení, včetně zrušení přibližně 100 pracovních míst.”

Několik měst však podle červencové zprávy deníku Wall Street Journal v posledních měsících hlasovalo pro zvýšení financování svých policejních útvarů:

“Houston, Phoenix a San Diego – čtvrté, páté a sedmé největší město v USA podle počtu obyvatel – navýšily finanční rozpočty svých policejních sborů až o 5 %… odborníci na trestní právo uvedli, že města navyšující policejní finanční rozpočty mají konzervativnější voliče…”

V Portlandu ve státu Oregon, kde docházelo k nepřetržitému násilí po dobu tří měsíců, se výtržnosti zdůvodňovalypřítomností federálních policistů, přestože nepokoje probíhaly každodenně už několik týdnů před jejich příjezdem. Portlandský starosta Ted Wheeler podpořil výtržníky z BLM a z Antify proti federálním policistům vyslaným do města. “Chceme, aby odešli,” řekl. Zatímco se média pokoušela ve zprávách tvrdit, že se napětí ve městě snížilo poté, co federální síly ustoupily, fakta jsou zcela odlišná. V Portlandu pokračují nepokoje a místní podnikatelé utíkají z města.

Greg Goodman, jednatel společnosti Portland’s Downtown Development Group, nedávno napsal starostovi Portlandu Tedovi Wheelerovi a městské radě dopis, v němž je informoval o tom, že se spousta firem stěhuje pryč z města. “Něco takového jsem nezažil za celých 42 let, co tu v centru podnikám.” Goodman uvedl, že jsou to provozovny společností jako Daimler Chrysler, Air B&B, Banana Republic a Microsoft a tvrdil, že jejich odchod “souvisí s bezprávím, které vládne v centru města.”

“Doporučil bych každému z vás, abyste se ráno prošli po centru Portlandu… Nezametené ulice, všude se válí injekční jehly, otevřené a rozbité popelnice, všude po ulici roztříštěné sklo z rozbitých oken automobilů, parky zaneřáděné odpadky… vědomě zanedbáváte své povinnosti volených úředníků a neudržujete naše město v bezpečí a čistotě.”

Města jsou v plamenech. Výtržníci vyplenili a zničili nespočet byznysů, do nichž často lidé – včetně mnoha černochů – investovali celý svůj život a i své celoživotní úspory. Na policisty, kteří na několika místech údajně dostali rozkaz ustoupit, byly házeny cihly, pyrotechnika a lahve se zmrzlou vodou. Továrna patřící Krisu Wyrobkovi v Minneapolisu byla spolu s nesčetnými dalšími komerčními nemovitostmi zničena k nepoznání. První ohledání škod na majetku na území města ukázalo, že “během nepokojů bylo v Minneapolisu poškozeno téměř 1 000 komerčních nemovitostí, včetně 52 zcela zničených byznysů, a 30 dalších, které utrpěly vážné škody” – části města byly posety ohořelými ruinami a připomínaly scény z apokalyptického filmu. Wyrobek deníku The Star Tribuneřekl: “Hasiči tam jen stáli a k ničemu se neměli.”

“Byl to můj život; můj salon byl pro mě vším,” řekla Flora Westbrooks o svém kadeřnickém salonu, který výtržníci totálně zničili. “Teď nemám kam jít.”

Paní Westbrooks je alespoň naživu. Jiní to štěstí neměli. Ve městě St. Louis ve státě Missouri byl zastřelen 77letý policejní kapitán ve výslužbě David Dorn, který se snažil zastavit rabování zastavárny svého přítele.

“Pokud nebudeme jednat,” řekl 4. srpna 2020 na jednání podvýboru pro ústavu Senátního ústavního výboru novinář Andy Ngo, tak “to, co se dnes děje v Portlandu, bude brzy ve všech městech po celé zemi.”

“Vidíme téměř každodenní násilné protesty a nepokoje vedené Antifou. Když zrovna nezakládají požáry, nehází po policistech dělbuchy a nesnaží se je zmrzačit, tak alespoň před budovou soudu zanechávají výhružné zprávy – například useknuté prasečí hlavy.”

Newyorská čtvrť SoHo vypadala poté, co ji výtržníci vyplenili, jako městská válečná zóna. Starosta města, Bill de Blasio, přesto aktivně podpořil požadavky BLM a Antify na “omezení financování policie” snížením rozpočtu NYPD o 1 miliardu dolarů. Přestřelek se nyní událo o 72 % více, než jich bylo ve stejném období loňského roku; nedávno byl v Brooklynu střelbou z projíždějícího automobilu zabit roční chlapec.

V Minneapolisu městská rada hlasovala pro úplné zrušení policejních sil, i když není jasné, jak má být toto opatření provedeno. V Seattlu, starostka Jenny Durkan umožnila anarchistům zřídit “autonomní zónu” známou nejprve jako CHAZ, poté jako CHOP a prohlásila, že zóna bez policie by mohla umožnit vznik dalšího “léta lásky” (Summer of Love). Místo toho se v této zóně dočkala nárůstu kriminality o 525 %, což zahrnovalo “užívání narkotik a násilné trestné činy, včetně znásilnění, loupeží, napadení a zvýšené aktivity gangů.” Doba reakce policie na nouzové situace se ztrojnásobila. Mezi postřelenými byli i dva teenageři, došlo i k několika smrtelným zraněním.

Kamala Harris nicméně s úsměvem slíbila, že “protesty nepřestanou”…

“Protesty nepřestanou před listopadovými prezidentskými volbami a neskončí ani po volbách… Nenechají toho a ani by neměli, a my bychom toho také neměli nechat.”

Situaci v New Yorku nepomohla ani novela zákona platná od 1. ledna 2020, která u “přestupků a nenásilných trestných činů” zrušila kauce. Poté, co newyorská policie zaznamenala výrazné zhoršení bezpečnosti a velký nárůst kriminality, byla tato novela poněkud osekána.

“… my tuto zemi nebudeme předělávat, my ji rovnou přetransformujeme,” zněl jeden pozoruhodný tweet Joea Bidena. Biden bohužel opomněl zmínit, na co USA transformují.

Mluví se také o snížení obsazenosti věznic o více než 50 %. Rafael A. Mangual, zástupce ředitele pro právní politiku Manhattan Institute uvedl:

“Utkvělá snaha o prudké snížení počtu uvězněných jejich propouštěním a odmítáním uvěznit recidivisty a násilníky, představuje – zejména v komunitách, které již teď zápasí se zvýšenou kriminalitou a ekonomickými a dalšími sociálními problémy – značné riziko pro veřejnou bezpečnost.”

Přímým důsledkem je strach a nejistota vyvolaná městskou kriminalitou a devastací. To vedlo k prudkému nárůstu nákupů zbraní. Podle nedávného průzkumu Národní střelecké sportovní nadace (National Shooting Sports Foundation) bylo během prvních šesti měsíců roku 2020 prodáno rekordních 10,3 milionu střelných zbraní.

Někteří politici zjevně plánují posílit kontrolu zbraní a omezit právo občanů nosit zbraň. Demokraté mají podle svého volebního programu v plánu “uzákonit univerzální prověrky, ukončit online prodej zbraní a střeliva… zakázat výrobu a prodej útočných zbraní a velkokapacitních zásobníků… a motivovat státy ke zpřísnění podmínek pro nákup střelných zbraní…”

Podle Národní střelecké asociace (National Rifle Association) tito politici změní “právo držet a nosit zbraň na výsadu závislou na rozmaru vládních byrokratů.” Varování odkazuje na založení Spojených států amerických, kdy občané použili své zbraně proti vládnoucím Britům. Dalo by se také poukázat na moderní Venezuelu, kde vládní úředníci nejprve zakázali prodej zbraní občanům “s výjimkou vládních úředníků”, a poté obrátili vládní zbraně proti svým občanům.

Amerika by skutečně mohla být “transformována”, je ale transformace bezpečných a úspěšných měst na místa ovládaná zločinem a bezprávím tím, co si Američané přejí?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 972 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.