traktoryletna
21.11.2019
Kategorie: Ekonomika

Traktor je jako Raffaelo

Loading...
Sdílejte článek:

VIDLÁK

Řekne víc než tisíc slov…

Dnes se ještě vátíme k sobotní Letné. Tedy k té velké demonstraci na 30té výročí Plyšáku, kde jsme se dozvěděli, jak je Babiš zlý, Zeman nebezpečný a jak to Minář vyřeší pomocí svého ultimáta do konce roku… Ale o to dnes nejde. Já jsem se totiž speciálně zajímal o ty avizované sedláky, co měli přijet podpořit Chvilkaře proti Agrofertu a drancování krajiny. To víte, moje profesní deformace. Český zemědělský sektor je malý jak podle HDP, tak podle lidských pracovníků. V podstatě se všichni známe se všemi. Tak mě prostě zajímalo, kdo přijel.

Musím říci, že jsem jich čekal víc. Nakonec to bylo jen pár traktorů a kolem pár lidí. Sdělovací prostředky přinesly několik málo rozhovorů, ba dokonce spíše útržky z nich. Zatím jsem nenašel žádný rozhovor s Bohumírkem – tedy s Bohumírem Radou, protože toho znám osobně a dodnes po něm likviduju různé ropné laguny, ekologické škody pod silážními žlaby, uklízím kosti krav, které místo do kafilérky zahrabávali na polích, sbírám pařátky po jeho kuřatech, které také skončily pod pluhem místo v peci.

Rozhvory sedláků s novináři byly prakticky jak přes kopírák… Tradiční zemědělci s historií do roku 1700, pracují ekologicky šetrným způsobem, Agrofert jim to kazí, bojí se komunismu, Babiš od nich nedostane ani hlas. Devastace krajiny nesmí pokračovat, apod, apod.

Všichni měli velké traktory.

Zdá se, že i ti sedláci co se nechali zlanařit na Letnou mají pocit, že všichni jsme už totálně blbí. Přitom stačí alespoň trochu něco vědět o dnešním způsobu obdělávání půdy a poznáte z traktoru úplně všechno. Když jsem to viděl, vypadalo to tam jako na polním dni nějaké korporace, která představuje novou zemědělskou techniku.

Všichni měli obrovské nablejskané mašiny. Žádná snad nebyla starší než pět let, skoro všechno bylo v plné výbavě včetně předních zvedáků, vývodových hřídelí, plné elektriky i hydrauliky.  Když se podíváte na pár foteček, zjistíte, že naši ekologicky šetrní zemědělci mají stroje, které svou váhou dusají půdu jak to jen jde.  Za podobným traktorem se tahají ty nejtěžší kobinátory, kultivátory a secí superstroje.

Vláda nebrání ničení krajiny, řekli tihle hejhulové a za nimi stály obrovské stroje na ničení krajiny. Nemusím být žádný myslitel, abych z jejich traktoru poznal co přesně mají za předmět podnikání.

Všichni obdělávají pár set hektarů, ale přijeli novými stroji, které mají smysl tak od tisíce hektarů výš.  Všichni na svoje ekozemědělství musejí mít dotace jako blázen. Dotace které jsou dosažitelné jediným způsobem – předstírat ekologii co nejlevněji. To znamená dělat rybníky beze smyslu, louky beze smyslu, přehánět krávy z místa na místo, aby to vypadalo jako velké stádo… a pak samozřejmě na zbylých plochách pěkně dělat řepku kukuřici a pšenici a to pořád dokolečka. Jednoho jsem poznal – ten si za dotace a státní podporu udělal bioplynovou elektrárnu, která jede jen díky tomu, že mu stát dotuje každou kilowatthodinu.  Docela bych si pokecal s lidmi v jejich okolí. Hlavně se starosty v obcích. Všichni vypadali, že jsou nasraní především proto, že jim co týden někdo klepe na dveře a chce po nich, aby z jejich polí neteklo bláto na silnice a z jejich prasečáků aby se nelinul smrad na sto honů.

Já vím, Pražáci jsou už tak mimo realitu, že jim to nedochází. Ale na mě by udělalo mnohem větší dojem, kdyby tam přijel někdo se starým Zetorem a mluvil o tom, jak v důchodu obdělává svých sto hektarů, protože mladí to nechtějí dělat. Že v okolí všichni stříkají roundup a sypou jedy proti myším, ale on se na to nemůže dívat a tak pokaždé orá i když je to drahé jak čert. Že nechápe, proč by měl mít velkého John Deera, když je to drahé, na provoz i náhradní díly a je to těžké, že by se s tím dala válcovat přistávací plocha pro letadla.

Jsou takoví zemědělci. Ti skutečně ekologičtí.  Ale ti mají co dělat aby se protloukli. Jsou sice skutečně šetrní ke krajině, ale nikdy na to nedostanou certifikát. A rozhodně si nemohou dovolit takové krásné mašinky, které každých pět let obměňují za dotace a pak pokračují v ničení krajiny a obviňují vládu, že to dopouští.

Kdyby teď Babiš zavedl skuečně účinná opatření proti ničení krajiny, tak tihle letenští lháři budou první protestovat, protože jim to zničí jejich lukrativní byznys o ničem.

Jo a úplně nejlepší byl traktor New Holland na kterém byla cedule že sedlákům s Babišem rozhodně není líp. Babiš je totiž pro New Hollandy výhradní distributor. Možná sedláčka naštvalo, že po něm Babišova firma chce splátky za naprosto naddimenzovanou mašinu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 7 718,11 Kč
Vybráno 22.05%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 180 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.