odskdutopkoalice
28.2.2021
Kategorie: Politika

Tragicky Spolu do nového nouzového stavu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNení lepšího důkazu bezradnosti české demokratické opozice než rozhodnutí sněmovny o tom, aby vláda vyhlásila „nový nouzový stav“. Je to opět typické vítězství ducha nad hmotou.

Objektivně se situace v nemocnicích nevyvíjí dobře už několik týdnů. Existovaly a existují stále všechny důvody k tomu, aby nouzový stav pokračoval právě a zejména kvůli situaci v českém zdravotnickém systému. Je sice zvláštní, že původně cílená kapacita lůžek pro nemocné s těžkým průběhem nemoci covid-19 měla být 2000 a dnes se hovoří o tom, že je systém naplněn na téměř 100 % při počtu lůžek pro nejtěžší pacienty pouze 1500, ale lůžka prostě nejsou.

Když vláda žádala o prodloužení nouzového stavu v polovině února, česká demokratická opozice to odmítla. Pak se jako „náhradní řešení“ ukázala možnost „vyhovět“ opozici, která ovládá většinu hejtmanských míst, a prodloužit nouzový stav na jejich výzvu. Primátor Prahy byl nakonec také „zlomen“ a souhlasil s pokračováním nouzového stavu. Opozice v senátu pak odeslala stížnost k Ústavnímu soudu na porušení zákona. Úsměvné bylo zejména to, když předseda senátu Miloš Vystrčil na kameru tvrdil, že se „nic neděje, protože Ústavní soud jistě nerozhodne do konce února“, takže opatření podle nouzového stavu budou dále fungovat.

Poté začala opozice prosazovat přijetí nového pandemického zákona, který z pera vlády zamítla právě opozice v polovině minulého roku. Tehdy bylo po první vlně a opozice oslavovala konec nouzového stavu na party v Praze. Během několika dnů byl zákon na světě a schválen ve zrychleném režimu a jeho pozdější senátní verze pak prošla sněmovnou jako nůž máslem. Bylo však zřejmé, že přechod na stav pandemie vyhlašovaný sněmovnou nebude možný, protože situace vyžaduje zásadní omezení pohybu obyvatel. Proto přišla opozice, jmenovitě Markéta Pekarová Adamová, s tezí, že vláda musí vyhlásit „nový“ nouzový stav, když ten „starý“ sněmovna odmítla dále podpořit.

Výše uvedené stručné shrnutí cesty k „novému“ nouzovému stavu jen dokresluje, že politika, respektive politikaření opozice absolutně nepřispělo k řešení pandemie v Česku. Jediná strana, která se proti novému nouzovému stavu postavila, byla SPD. I tato skutečnost bude zřejmě velmi důležitá u volebních uren na podzim letošního roku.

Fakta z nemocnic samozřejmě ukazují, že nic jiného, než prodloužení nouzového stavu není v současné situaci možné. Opozice se pouze snaží „zachovat si tvář“, když fakta ignorovala a tvrdila, že „nemá od vlády podklady proč nouzový stav prodloužit“. Přitom by stačilo, kdyby se páni a dámy z opozice dívali na veřejnoprávní televizi. Je tragikomické, když vláda zasedá, připravuje tvrdá omezení pohybu a předseda lidovců Marian Jurečka to komentuje ve veřejnoprávní televizi tak, že už to mělo přijít dávno. Spolu chyceni-spolu oběšeni. Tak se komentovala situace kolem (ne)demise Bohuslava Sobotky v květnu 2017. Nyní to vypadá tak, že chybná politika či politikaření s covidem usvědčuje českou demokratickou opozici z toho, že byla chycena do léčky, kterou chystala na vládu. Domnívám se, že druhá část přísloví bude plně naplněna volbami v letošním roce na podzim. Na premiérské křeslo pro Petra Fialu to fakt nevypadá.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 209 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)