BEJRUT
6.8.2020
Kategorie: Politika

Tragédie v Bejrútu

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Neumím si představit nikoho, koho by se včerejší zpráva o výbuchu v Libanonu nedotkla. Kdo by nepocítil lítost nad ztracenými životy či nad tisíci zraněných. V souvislosti s touto události, přicházejí pochopitelně i otázky.

A nemám na mysli pouze tu zásadní, tedy opravdu šlo o shodu náhod? Opravdu byl prvotním impulsem nějaký požár ve skladu pyrotechniky, ze kterého se oheň přesunul do skladiště ledku? Opravdu za tím vším stály svářečské práce? To jsou samozřejmě otázky, které napadnou každého, kdo se o situaci v regionu zajímá. A i když připustíme, že vše opravdu byla jen shoda tragických náhod, nabízí se okamžitě další, neméně podstatná otázka.

Ten ledek, údajně 3 tuny, měl být v přístavu skladován téměř 6 let poté, co byl zabaven, na nějaké lodi. Proč byl 6 let v nějakém přístavním skladu a co s ním bylo zamýšleno? Ammonium nitrate, se používá jako hnojivo, nicméně rovněž je velice dobře a také často využíván k výrobě výbušnin. Jaký měl tedy Hezballah záměr s touto nebezpečnou látkou, že jí tak dlouho skladoval v přístavu? A ty 3 tuny. to byla kompletní hmotnost, anebo už během těch 6 let bylo něco použito? Řekněme v Gaze? Možná někdo řekne že to jsou spekulace, nicméně nynější vyhrocená situace mezi Izraelem – Sýrii – Libanonem a Iránem dává tušit nebo může napovídat, že tato látka byla používána a je docela možné, že při manipulaci s ní, za účelem dalších teroristických útoků, došlo prostě k náhodnému výbuchu.

Každopádně je zde varovně vztyčený prst, protože nevíme, nikdo neví, kolik takových skladů může existovat po celém regionu. A je tu ještě jedna neznámá. Podle expertů, údajně ammonium nitrate při hoření má žlutou barvu. Jenže při výbuchu v Bejrútu byla barva růžová, což vyvolává obavy, že se tam nacházely i další látky.

Nechci být prorokem zla, ale obávám se, že budoucnost, možná i ta blízká, nám přinese nejedno šokující překvapení. Ovšem při tom všem, je v celé obrovské tragedii jedno velké poučení.

Teroristé, mezi které Hezballah nepochybně patří, nehledí na životy ani zdraví vlastních občanů. Jejích fanatická nenávist nemá brzdy a jdou jej za svými chorobnými cíli.

Včera na to tragicky doplatili obyvatelé Bejrútu, města, které kdysi bylo nazýváno druhou Paříži. Města, které žilo, kde vládlo bohatství a luxus.

Je mi to strašně líto.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 055 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.