6.5.2014
Kategorie: Politika

Trable kmotra Mazánka

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 07|05|2014

Příběh číšníka od Beránků, který nakonec orchestroval pomalu celou Prahu jakoby věrně ukazoval vývoj české společnosti po sametové „nejsmejakooni“ revoluci. Jak se musí dělat politický byznys předvedl soudruh Janoušek naprosto precisně a dokonce se to nebál ukázat i na pohřbu jednoho z největších bolševických zmrdů, kamaráda z rudé čtvrti Miroslava Štěpána.

 

 

Je jasné, že pražská galérka veksláků, podvodníků a šmelinářů musela mít, stejně jako dnes i před listopadem 1989 politické krytí. Mazánek v té době zřejmě pásl přímo soudruha Štěpána a vděčnost za to mu projevil právě smuteční účastí, na listině prodejných děvek se však muselo objevit i mnoho dalších komunistických papalášů, včetně důstojníků StB. Když president Havel vyhlásil tlustou čáru za  minulostí, která těmto figurkám přikryla jejich kšefty, neváhal podnikavý chlapec Romeš založit s estébáckými kolegy firmu, jež z něj nakonec udělala bordeltátu, v jehož stáji se jako klenot popásával i sám primátor Pavka Cestovatel.

 

Schéma vývoje tedy kopírovalo stav v celé české kotlině. Jeden bezcharakterní, samosplachovací, narcistický šíbr, přesvědčený o vlastní neomylnosti a dokonalosti, kolem něj pár bývalých vlivných komoušů a estébáckých fízlů s kontakty a informacemi. Ve vyšších patrech „demokratické“ politické scény bílé koně, kteří „nejsou jako oni“, ale přímo oni. Ve vzájemné symbióze pak vymýšlející jak co nejlépe podojit erár a ty prachy, co leží na ulici (spíše tedy na státních účtech) šikovně odklonit domů. Čest práci, soudruzi!

 

Na rozpinkání si kluci většinou dávali úvěry v bankách, kde soudruh ředitel pochopil nové tempo doby, nebo na něj tajní něco zajímavého věděli. Za půjčené desítky či stovky miliónů si pak najednou podnikatelsky procitnuvší vyznavači marxismu-leninismu rozjížděli svoje obchody s „menším“ náskokem před konkurencí na startovní čáře.

 

Dobrej byznysplán byl též rozkrádání majetku SSM, ROH či podobných komunistických organizací, který nakonec vyvoleným soudruhům přinesl onu proklamovanou šťastnou budoucnost, jistoty a prosperitu. Však z toho žijí materiálně i duchovně dodnes.

 

 Nicméně bylo třeba se zajistit na delší dobu. Jednorázové tunely sice drobný na kafe přinesly, ale život jede dál. Prachy, děvky, chlast, hérečky, píchání! Vily, dovča, manekýna na ozdobu, pořádnou káru! Ať proletariát čumí jak se dělá sociální kapitalismus! To nejde financovat z jednorázovejch čórek. Musí to kapat furt! A ne kapat, pořádně valit. Zdroje jsou!

 

Chlapci pochopili, že se vlastně skoro nic nezměnilo. Stáčí zase ochočit pár papalášů a jízda pokračuje i se změnou režimu. Ba je to ještě výnosnější. Už se nemusí šmelit s bonama, šidit na účtenkách, vysvětlovat manka nebo podobně paběrkovat. Osedlat správný koně a psát noty na státní zakázky. Nasadit nový kvádro lobbisty, váženého poradce, politického podnikatele. To je ona specifická třetí cesta k vysněnému eurokomunismu. Jen s malou úpravou: Každému dle jeho potřeb! Tedy jen pro zvolené a vyvolené.

 

 

Tak Mazánek orchestroval protidrogovou osvětu s půlmiliardou v banku. Pak psal se svými právníky noty pro Dopravní podnik města Prahy, VZP, stavební úřad magistrátu, nástroje si  pravidelně ladil s mnoha úředníky i s pracovnou primátora. Zlatý časy! Nemusí kapat, hlavně když prší, vole, soudruhu, ne? Poručíme větru dešti!

 

Všem klukům, co spolu mluvili, tak najednou povyrostly pinďoury o deset čísel. Špičatý boty, telefon velkej i malej, vošéfovaný taláry, benga i mediální mrdky. Pohoda, klídek, luxusní tabáček. Na daňový poplatníky muší bejt přísnost, vašnosti! A tak pršelo, jen se lilo. A lilo se dost, taky šňupalo. Kruh protidrogový prevence se uzavírá.

 

Sehranej orchestr začal najednou vyluzovat sem tam falešnej tón. Co to? Jakej boj proti korupci, kurva?! Jak nepřikryje, co to je? Co to tam dělá ten Čistej? Cestovateli, kamaráde, jsem nějak out, zapni malej a brnkni mi. Jedu na panáka.

 

Přátelé, soudruzi, kamarádi, nesvítily mi světla ani šťastná hvězda, mediální hyeny mě uštvaly. Jen jsem si chtěl malinko vorazit, ale nikoho porazit. Ta cigoška mi tam skočila, může bejt ráda, že jsem jí dal na nový hadry. Já jsem nevinej, jsem nevinej! Zeptejte se Pavky, Libora, koho chcete. Teď mě ale omluvte, valím do Zadaru.

 

Bude zajímavé, jaký konec bude mít Mazánkův příběh. Obávám se, že tepláky nosit nikdy nebude. Tísíce jemu podobných politických pasáků je pořád v klidu, tisíce jemu podobných politických „podnikatelů“ si v pohodě užívá z erárních odklonů. Společnost se zatím nedostala do tak racionální fáze vývoje, aby s nimi dokázala zatočit a jako hnisající vřed je vypudila ze svých základů. Stále si tady hrajeme na kapitalismus s lidskou tváří, ale praktikujeme korupční eurosocialismus, kde hospodářství řídí daně, dotace, regulace a razítka ouředníků, nikoliv um a práce. Pokřivený nesvobodný trh je jen dojnou krávou pro výše popsané parazity s jejich šmelinářskými praktikami. Pro „nadlidi“, co vysávají život produktivní části společnosti, kterou bez skurpulí okrádají, ponižují a vysmívají se jí.

 

Pozitivní na celé věci je, že část voličské základny, která chtěla vidět v praxi programové teze ODS, spočítala této partaji Mazánko-Cestovatelskou politiku a dala jasně najevo, že si z nich srandu dělat modří ptáci nebudou. Neštěstím naší společnosti však je opačná strana spektra elektorátu. Ačkoliv má velmi mnoho podobných případů i stejných indícií v řadách svých politických „svatých obrázků“ a jejich šedých eminencí, nechápe, nevidí, neslyší a stále stejně volí.  Kdo jim otevře oči?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.