BOHATCOVA2
6.1.2020
Kategorie: Historie

Toto je hrdinka protinacistického odboje, ne zbabělec Fučík

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerziePaní Antonie Bohatcová z Brna držela ve svých 44 letech poprvé v ruce pistoli a přesto dokázala postřelit tři gestapáky. Smutné, je, že o této statečné ženě, se toho moc neví.

Poděkování zaslouží Česká televize, která osud paní Antonie Bohatcové připomněla. Tato odvážná dáma ukrývala se svým manželem parašutisty z výsadku Silver B. V lednu 1945 je do jejich bytu v Brně Řečkovicích přišlo zatknout gestapo, ovšem ona neprodala svoji kůži zadarmo a postřelila tři nacisty. S největší pravděpodobností se toto nepovedlo žádné jiné ženě v protinacistickém odboji. Jak potvrzuje historik a můj kamarád Honza Břečka, manželé Bohatcovi patřili k nejobětavějším pomocníkům našich výsadkářů. Je však smutné, že o této hrdince protinacistického odboje toho lidé moc nevědí.

BOHATCOVAJe to podobné jako s Janem Smudkem, který v Domažlicích při razii postřelil a těžce zranil šéfa kladenského gestapa, povedlo se mu utéct a za dramatických okolností se dostal do Velké Británie, kde vstoupil do československé armády. Jeho osud byla také předlohou pro známý americký film Casablanca.

Tohle jsou naši skuteční hrdinové, kteří by měli být našimi vzory a kterých bychom si měli vážit. Komunisté nám desítky let vnucovali pseudohrdinu, mizerného novináře a autora lživých děl o Sovětském svazu Julia Fučíka. Jenomže Fučík se ve stejné situaci jako výše uvedení zachoval zbaběle, ač ozbrojen dvěma pistolemi a ve výhodné pozici vzdal se gestapu bez boje. Kdyby bojoval, jistě by způsobil chaos a někdo ze skupiny odbojářů by mohl uniknout. Riva Kriegelová, manželka Františka Kriegela, který odmítl podepsat moskevské protokoly, byla zatčena spolu s Fučíkem a už dříve v pořadu České televize uvedla, že Fučík toho řekl gestapákům při výslechu více než musel. Doslova uvedla : „Fučík mluvil.“

Antonie Bohatcové a Jana Smudka si nesmírně vážím, za to, co pro svoji vlast udělali. To jsou ti praví hrdinové. Nikoliv komunista a také vyhlášený sukničkář Julius Fučík.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 560 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
politicon.cz
175 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.