zivnost32017
4.8.2020
Kategorie: Ekonomika

„Totální nasazení“ živnostníků do průmyslu

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Český průmysl nemá kvalifikované lidi. Soudruh odborář Štěch to před lety vymyslel. Zrušíme živnostníky a totálně je nasadíme do fabrik. Zrušíme je ekonomicky, nastavením podmínek, neb všichni vědí, že se živnostníci mají až moc dobře. HURÁ!

A víte co, milí socani a odboráři, máte ÚPLNOU PRAVDU. Máme se jako živnostníci zkrátka až moc dobře. Z plna hrdla souhlasím s tím, abychom měli stejné odvody, jako zaměstnanci. Z důvodu spravedlnosti. Jen je třeba ještě drobně doladit pár detailů, aby i zaměstnanec na tom byl, samozřejmě z důvodu spravedlnosti a rovnosti úplně STREJNĚ, jako živnostníci:

 • Zákaz odborů. My živnostníci žádné odbory nemáme. Nikdo naším jménem nestávkuje a nelobuje. Tak proč byste je měli mít vy zaměstnanci?
 • Žádná zaměstnavatelem placená dovolená. Chceš týden či měsíc v roce nemakat? — NAŠETŘI SI. Mně, jako živnostníkovi, žádnou dovolenou nikdy nikdo neplatí.
 • Ovšem také, milý zaměstnanče, počítej, že když se z té dovolené vrátíš, už nemusíš v dané firmě pracovat. Když já jako živnostník zavřu krám a pojedu k moři, zákazníci se ke mně taky vrátit nemusí.
 • Žádné „odvody stržené mzdovou účtárnou“. Dostanete o výplatě balík peněz a zdar pipi. Vše ostatní si spočítej a zaplať sám. A nes rizika toho, že ve výpočtech uděláš chybu a že tě za ni socka, zdrávka a berňák řádně zkásnou. Oni už rádi naberou úředníky na kontrolu lidí, jako jste vy.
 • Žádných 60 procent z platu nebo placená dovolená, když zaměstnavatel nemá zakázky. Nepracuješ, nedostaneš ani korunu. Nás živnostníky taky nikdo nesponzoruje, když nejsou zakázky a na takové sezonní výkyvy si musíme rezervy tvořit sami. Nelíbí se ti to? Jdi pracovat jinam, nebo se staň živnostníkem… Když se tak dobře máme.
 • A samozřejmě, ať ani berňák, ani sociálku, ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, kde na to vezmeš, když ti zaměstnavatel neplatí. My živnostníci musíme také socku i zdrávku platit i tehdy, když odběratel neplatí, nebo když si nevyděláme či nemáme ani jediného zákazníka. Chcete to mít stejné? Fajn. Nechte si čvachtat!
 • Samozřejmě socku a zdrávku milí zaměstnanci plaťte i tehdy, když jste na nemocenské a nevyděláte ani korunu. Víte, jako živnostník jsem před pár lety chytil mononukleózu. Za celý ten měsíc, co jsem ležel v horečkách, za celých těch 14 dní, co jsem ležel na kapačkách ve špitále a minimálně další minimálně 2 měsíce, co se dával dohromady a víte co? Povinné minimální odvody jsem PLATIT MUSEL, i když jsem vydělal v podstatě hov…
 • Nemocenskou milý zaměstnanče? Dokonce tři dny placenou zaměstnavatelem? Zapomeň! Pěkně ji dostávej jako živnostník, za stejné peníze a za stejných podmínek. To znamená při 500 Kč/měs. pojistném dostávejte nějakých 380 Kč denně od patnáctého dne nemoci. Nelíbí se ti to? Zřiď si komerční nemocenskou pojistku! Nemůžeš si dovolit ji platit? Když budeš nemocnej, prostě nežer, nebydli a neexistuj. A raduj se z dluhů u zdrávky a sociálky, které ti pěkně utěšeně porostou!
 • Žádné pracovní pomůcky, oděvy, boty atd. hrazené zaměstnavatelem. Montérky i bagančata a i tu lopatu si kup pěkně vlastní.
 • Pěkně přispívej zaměstnavateli na stroje, nástroje a zařízení. Proč? Protože my živnostníci si taky vše musíme koupit ze svého.
 • Žádný limit z odpovědnosti za škodu ve výši 6 měsíčních platů. Pěkně za to, co v práci po…š, milý zaměstnanče, ruč celým majetkem. Nás, živnostníky žádná podobná klauzule nechrání, proč by měla vás? Nelíbí se ti to? Komerčně se „pojisti na blbost“.
 • A mimochodem, zrušit OSOBNÍ BANKROTY. Když udělám botu já jako živnostník, žádnou obezličku útěku ze svých dluhů nemám, takže milý zaměstnanče, proč bys jí měl mít ty?

Líbí se vám, milí zaměstnanci, tenhle „Brave new world“ dle pánů Mládka a Štecha? Máme-li my, živnostníci, platit stejné odvody, jako zaměstnanci, jsem pro všema deseti, když také všichni zaměstnanci povinně a bez pardonu ponesou stejná rizika, jaká neseme my.

Tak si nechte čvachtat.

PS: jestli si myslíte, že když živnostníky zrušíte a naženete do fabrik, že se budete mít dobře? Kdepak. Takový živnostník je zvyklý nestonat, nedržkovat a MAKAT. A zabere tak místo dvěma, spíše třem odborářským flákačům, kterým tak zajistí efektní výlet balistickou křivkou na dlažbu.

Have a nice day.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 183 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.