Tronado4
4.7.2021
Kategorie: Ekonomika

Tornádo odkrylo vnitřnosti. Domů, i společnosti

Sdílejte článek:

JIŘÍ FIALA

A ukázalo jejich pravý stav.

Málokdy se podíváte sousedům pod pokličku, co zrovna vaří a kde a jak bydlí, tedy abyste z ulice mohli pozorovat, jak sedí doma v obýváku u večeře. To je možné, jen když chybí obvodové zdi, a takové záběry obvykle bývají jen z válečných zón. Typické byly pro těsně poválečný Berlín a jiná německá města, kde to byl běžný jev, do té doby, než se odklidily sutiny a začalo stavět nanovo.

Takové záběry můžete nyní vidět z Mikulčic a Lužic, případně Moravské Nové Vsi.

Jako každá těžká zkouška, prověřilo tornádo a jím způsobená devastace celou společnost – a odkrylo, co si o ní máme a můžeme myslet.

A myslet si můžeme asi toto :

Naprostá většina lidí zůstala normální, soucítí s postiženými a snaží se jim maximálně pomoci. Osobně, i dary na účty, materiálem, svým umem, pokud jsou řemeslníci, prostě, čím kdo může.

Existuje jedna profese, jejíž “pomoc” by v téhle situaci byla opravdu symbolická. Totiž – exekutoři.

Představitelka Asociace povinných, Denisa Rohanová, přišla se zajímavým pohledem – a ještě zajímavějším zjištěním.

Pokud je kdokoliv z postižených tornádem v exekuci, exekutoři mu mohou sebrat všechno, co mu kdo daruje, třeba proto, aby si postavil z trosek nový dům. A – má pravdu.

Tak si to představte v praxi : Řádí tornádo, přijdete třeba o člena rodiny, který zahynul pod troskami, nebo v autě na cestě,  následně přijdete i o dům. Další Vaši příbuzní leží zranění v nemocnicích po celém okolí. Zbyly vám jen oči pro pláč – a ten sice neustává, leč nepomáhá, ani neřeší.

Celá republika je tím tak dojatá, že lidé chodí zadarmo na směny, aby vám aspoň nějak pomohli, posílají peníze i materiál.

A před Vaším domem … už čeká na to všechno exekutor, aby to zabavil – a následně za pakatel vydražil o dům vedle, a zisk si strčil do kapsy.

Všechno, prosím, přesně podle zákona, ze zákonného hlediska se tím exekutor ničeho nedopouští, naopak – vzorně plní svoje povinnosti.

Přitom asi není potřebí příliš hlubokého citu, ani mravního vzdělání, aby každý prosťáček na první pohled cítil – co za hyenismus se mu to děje přímo před očima. A to se státním posvěcením a souhlasem.

Jsem velice rád, že právě tornádo na dřeň obnažilo, co za zvrácené zákony tady máme a jaká chamraď je tak asi mohla vytvořit (a že exekutoři jsou především z dílny ODS, netřeba jistě připomínat).

Jistě, dluhy se platit mají, ale ne všechny a ne za každou cenu. Ne všechny, tím je myšleno, že celá řada dluhů je uměle vytvořených, často právě státem, a ne za každou cenu, tím se rozumí, že někdy je skutečně mnohem menším zlem, když dluh zůstane neuhrazen, než když je z dlužníka sedřena kůže.

Nejprve směli exekutoři všechno. Prodat a zabavit, na co kde přišli. Pak teprve, když už to budilo veřejné pohoršení, se – pozdě a dodatečně – začaly vymýšlet dodatky k exekučnímu řádu, co by jejich řádění alespoň trochu omezily.

A tak se přišlo na to, že nelze zabavit např. zdravotní pomůcky (ergo, předtím by klidně sebrali mrzákovi berle a vydražili je v dražbě, třeba jako palivové dříví, nebo dobytku žrádlo, aby následně pošel hlady).

Ono totiž, pokud se má právo vykonávat civilizovanou cestou, nemůžete jeho výkon svěřit naprostým prasatům. Anebo holt musíte potom mít všechno doslova v zákoně, co se smí a co ne.

To, že je hyenismus zabavovat komukoliv jakoukoliv humanitární pomoc, když už ji nutně potřebuje, by civilizovaný člověk neměl pochybovat. Exekutoři to přesto nevěděli, a často neví dodnes.

Stejně jako je hyenismus zabavovat odškodné nebo jakékoliv náhrady za utrpěná příkoří. Natož ta, způsobená státem.

Přesto to tak dosud bylo a je – a nikomu, vyjma osobně postižených, to nevadilo a nevadí.

Dávno mělo být v zákoně, že jakákoliv plnění z pojistných smluv jsou samozřejmě z exekucí vyňata – a ty se omezují výhradně na běžné příjmy povinného, má-li jaké, nemá-li, je pohledávka nedobytná, a tím to končí.

Měla tam být zmínka i o mimořádných situacích, jako např. autonehody, náhlá úmrtí v rodině, samozřejmě všechny druhy katastrof a pojistných událostí, které by měly řádění exekutora okamžitě stopnout, minimálně na určitou omezenou dobu, podle závažnosti události. Když už to neví a nechce vědět sám.

Zjevně tam nic nikde takového není – a ODS si dál tvrdí, že “dluhy se mají platit”.

Pokud má ODS – a zvláště pak její poslanec Benda –  i nadále tento skvělý, a naprosto nelidský názor, tak vřele doporučuji : Zavolejte si na Exekutorskou komoru – a jeďte, všichni společně, nejlépe v čele s předsedou strany, Petrem Fialou, do Mikulčic a Lužic, a stoupněte si před vesnici, a jak tam budou přijíždět auta s humanitární nebo jinou pomocí – můžete zabavovat.

Dluhy budou jistě brzy uhrazeny, neboť pomoc je vcelku masová.

Jen abyste se ovšem toho okamžiku konečného plnění ještě ve zdraví dožili.

Aby konečně celá společnost jasně viděla, jaký nestoudný hyenismus jste tu vytvořili a jaké lidské zrůdy jste pověřili jeho výkonem. Protože o tom mnozí nemají ani páru, zejména ti, co se s tím ještě osobně nesetkali.

Denisa Rohanová společnosti posloužila ještě jedním, možná i důležitějším údajem : Rodin, kterých se to v postižených oblastech týká, je celkem 300 !!!

Když si vezmete, že tam bylo postiženo tornádem zhruba 1200 domů a dejme tomu, že v každém bydlí jedna rodina, znamená to, že tornádo vybralo takový běžný vzorek české populace – a ukázalo, že celá čtvrtina je v exekucích !!

A ještě jedna – symbolická – zpráva : Když totiž bylo – Českým rozhlasem – požádáno o vyjádření MSp – tak zarytě mlčí.

Domovnice najednou nemá co říci. Došla jí řeč ?

Asi aby jí ten ciferník někdo v přímém přenosu nevymaloval…

Pak může Babiš chodit po zbořeništích se ukazovat kamerám, idiot jeden.

 

Hyenovité zákony a hyenovitý státní aparát může beze změny fungovat jen v hyenovitém státě.

Jsem rád, že teď to naplno mohou vidět všichni. I ti, kterých se to zatím osobně netýkalo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 343 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
99 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)