TORNADO2
28.6.2021
Kategorie: Společnost

Tornádo na Hodonínsku jako důsledek oteplování?

Sdílejte článek:

PERGILL

Na Hodonínsku se objevilo tornádo a hned se blekotá o “antropogenním globálním oteplování”.

 

Realita

Tornáda se na našem území vyskytovala i dříve. V naprosté většině případů však proběhla mimo lidská sídla, takže napáchala jen materiální škody v lesích a na polních kulturách. V posledních letech byla tornáda i s trombou několikrát na našem území vyfotografována (pánbu zaplať za mobily s fotoaparátem), zajímalo to ovšem prakticky jen některé “záhadologické” weby.

Existuje řada informačních zdrojů o tornádech na našem území v minulých staletích (kroniky, zápisy, korespondence apod). Opět je “seriózní” věda prakticky zcela pomíjí a odkazy a citace najdeme na nejrůznějších webech spíše záhadologického ražení.

Na podobnost mezi tornádem a tzv. “divokou honbou” z některých pověstí ve svých knihách upozornil Otomar Dvořák. Ovšem, je to spisovatel a navíc záhadolog, takže to soudruzi “odborníci” opět ignorovali a ignorují.

Oteplování?

V podstatě jakékoli přenosy tepla atmosférou vedou k podobným jevům, jejichž vyústěním může být tornádo nebo něco podobného. Tyto jevy se zde objevovaly jak při pádech do velkých ochlazení, tak při vynořování se z nich. Na velkých planetách můžeme vidět podobné jevy (ovšem gigantických rozměrů) i při teplotách hluboko pod nulou.

Tyto jevy tudíž souvisejí pouze se změnami teplotního režimu atmosféry a hlavně rozdíly tepla mezi různými místy i mezi různými vrstvami atmosféry. Nejsou v rozporu ani s teorií, že v důsledku astronomických jevů se planeta začíná překulovat k nové chladné periodě.

Reakce?

I kdybychom okamžitě v celé EU zastavili veškerou produkci CO2, klepali se zimou před nefunkčními počítači a televizory, chodili se pást (protože dovoz zboží, ostatně i jeho výroba, je zdroj CO2), a páchali mnoho dalších nesmyslů, nijak by to oteplování neovlivnilo. K ovlivnění by nedošlo ani v případě, pokud je oteplování stoprocentně antropogenního původu, což si netroufají prohlašovat ani všichni členové IPCC.

Pokud by se to udělalo celosvětově, i tak by existovala jakási setrvačnost a několik až několik desítek let by se ještě oteplovalo (tedy, pokud se už vlastně neochlazuje). Paradoxně, pokud se už ochlazuje, by něco takového mohlo teplotní změny v atmosféře urychlit a extrémní jevy jako tornáda ještě více posílit a zvýšit jejich četnost.

Jedinou rozumnou reakcí je tedy přizpůsobení se těmto jevům. Znamená to stavět odolné domy (tornádo na Hodonínsku poškodilo nejvíc lehké stavby). Používat více železobetonu a jiných odolných materiálů. V řadě zemí, kde jsou podobné atmosférické jevy častější, jsou součástí domu protihurikánové kryty, kam se mohou obyvatelé domu schovat, a které by měly vydržet i destrukci zbylých částí stavby. A mají i nějak vyřešenu únikovou cestu mimo předpokládané pole trosek.

Celé to ovšem naráží na stavební předpisy, které nám vnucují ekologové cestou EU, protože podobný dům by nemohl (z mnoha důvodů) být nízkoenergetický nebo dokonce “pasívní”. Pokud si necháme vnutit tyhle nesmysly, budeme muset počítat s tím, že se podle těchto nesmyslů postavené budovy budou hroutit jak domečky z karet i při daleko méně extrémních atmosférických jevech, než byl ten, co zažili naši nešťastní spoluobčané z Hodonínska.

Co dělat?

Je třeba si uvědomit, že na této události se nehodlají přiživovat jen klimatičtí podvodníci. Objeví se mnoho lidí, pobíhajících s kasičkami nesoucími nápis “Tornádo”, nebo něco podobného. Postiženým lidem je jistě třeba pomoci, ale neměli bychom krmit ani vyslovené podvodníky, ani organizace, které z vybrané tisícovka dodají stovku a zbytek spotřebuje jejich režie. Někteří moji příbuzní dali na dobré reference na Nadaci Dagmar Havlové, která má transparentní účetnictví a prakticky nulové vlastní náklady, já se rozhodl přispět cestou obce, v níž sídlím, protože ta komunikuje přímo s hejtmanstvím a opět je velice slušná pravděpodobnost, že se vybrané peníze dostanou do rukou těm, kdo je potřebují.

Blekotání o antropogenním globálním oteplování tedy nemá v souvislosti s tím, co se stalo na Hodonínsku, prakticky žádný význam. Jedinou rozumnou reakcí na tento jev je revize stavebních norem tak, aby postavené / opravené / přestavěné budovy garantovaly vyšší odolnost proti podobným jevům, nebo alespoň měly zabudovaný “hurikánový kryt” pro obyvatele. A musíme to probojovat proti ekoaktivistům, protože to bude v rozporu s nesmysly, které prosazují. Neměli bychom se toho bát, dokonce i kdyby bylo nutno se nějak vypořádat s nesmyslnými předpisy, protože platí, že “nutnost je nejvyšší zákon”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 157 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)