babisrepublika
19.12.2017
Kategorie: Politika

Tomu programovému prohlášení vlády máme věřit?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

To samozřejmě nelze. Ale zase bych jim to tak nezazlíval. Vždyť která vláda kdy u nás splnila své programové prohlášení?

Vždy je to jen takové pohádkové povídání, jako vždy. Už za socialismu se říkalo, že co nelze splnit, lze aspoň naplánovat. Spíš je tady několik zajímavých jiných věcí. Vláda nám tady sděluje jak vše bude dělat perfektně, jak bude vše úžasné a všem bude líp. A co dělali tedy její ministři do dnes?

Připomněl bych několik jednotek otevřených kilometrů dálnic za ministrování staronového ministra dopravy Ťoka. Tak teď jich prý bude několikanásobně více.

Dále je nutno vzít naprostou blamáž s EET. Celá ekonomika roste, ale podle výběru DPH ta odvětví, kde se nepoužívá EET o hodně rychleji, než odvětví s EET. Jinými slovy EET tam, kde je, ekonomiku brzdí. To, co tvrdili kritici již v době schvalování zákona EET, teď natvrdo vyřkl Ústavní soud. EET je prostě paskvil. Co z toho plyne? Třetí a čtvrtá vlna se o rok posune. Možná. Možná jí také parlament vůbec neschválí. A tak se tu místo narovnání podnikatelského prostředí, toto vlastně ještě více pokřiví.

EET přineslo zatím podle Ministerstva financí do státní kasy asi 5 miliard korun. Možné odsunutí třetí a čtvrté vlny budoucí ministryně financí Schillerová zlehčuje tím, že podnikatelé zařazeni do těchto vln už nejsou finančně tak důležití. To je tedy dokonalé. Takže kdyby se tedy zadařilo tyto vlny spustit, tak státní kase přinesou méně než již údajně získaných 5 miliard. A kde je tedy těch slibovaných 18 miliard? A jak tedy teď máme programovému prohlášení vlády věřit, když tu vidíme tato syrová fakta?

Když si člověk postěžuje, že EET a Kontrolní hlášení DPH je jen čirá buzerace bez nějakých výraznějších efektů a obviní za to autora tohoto výmyslu, současného premiéra Babiše, tak se od příznivců ANO dozví, že to celé odhlasovala celá dřívější vláda. Jinými slovy vinu za tu buzeraci nesou i jiní. Tedy podle nich především ti jiní. A ti samí příznivci ANO tu vyčítají jiným stranám, že nechtějí do vlády s ANO jít. Je to logické. Budoucí neúspěchy je přeci nutno na někoho shodit, jak se to děje právě dnes na adresu ČSSD a KDU. Může se někdo rozumný kromě příznivců ANO divit těm jiným stranám, že po těchto zkušenostech do vlády s Adrejem Babišem nechtějí?

Ale zpět k programovému prohlášení nové vlády. Korunu tomu nasadila budoucí ministryně obrany Karla Šlechtová. Hned při nástupu do funkce mluvila o tom, že chce prověřit velké zakázky, které ministerstvo chystá nebo jsou téměř před dokončením. Ověřit chce například důvod plánovaného nákupu víceúčelových vrtulníků. Buď nám nenápadně naznačuje, že je na tom ministerstvu něco v nepořádku. Nebo, že její předchůdce tak úplně nevěděl co dělá. Ale to snad ne, když ho před ní vedl čtyři roky ministr Stropnický, též z ANO. To by se přeci neodvážila. Nebo prostě neví jak to dělat a co dělat, tak prostě něco plácla, aby to vypadalo, že je aktivní. A obávám se, že tak je to s celou vládou a jejím prohlášením.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.