babisrepublika
19.12.2017
Kategorie: Politika

Tomu programovému prohlášení vlády máme věřit?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

To samozřejmě nelze. Ale zase bych jim to tak nezazlíval. Vždyť která vláda kdy u nás splnila své programové prohlášení?

Vždy je to jen takové pohádkové povídání, jako vždy. Už za socialismu se říkalo, že co nelze splnit, lze aspoň naplánovat. Spíš je tady několik zajímavých jiných věcí. Vláda nám tady sděluje jak vše bude dělat perfektně, jak bude vše úžasné a všem bude líp. A co dělali tedy její ministři do dnes?

Připomněl bych několik jednotek otevřených kilometrů dálnic za ministrování staronového ministra dopravy Ťoka. Tak teď jich prý bude několikanásobně více.

Dále je nutno vzít naprostou blamáž s EET. Celá ekonomika roste, ale podle výběru DPH ta odvětví, kde se nepoužívá EET o hodně rychleji, než odvětví s EET. Jinými slovy EET tam, kde je, ekonomiku brzdí. To, co tvrdili kritici již v době schvalování zákona EET, teď natvrdo vyřkl Ústavní soud. EET je prostě paskvil. Co z toho plyne? Třetí a čtvrtá vlna se o rok posune. Možná. Možná jí také parlament vůbec neschválí. A tak se tu místo narovnání podnikatelského prostředí, toto vlastně ještě více pokřiví.

EET přineslo zatím podle Ministerstva financí do státní kasy asi 5 miliard korun. Možné odsunutí třetí a čtvrté vlny budoucí ministryně financí Schillerová zlehčuje tím, že podnikatelé zařazeni do těchto vln už nejsou finančně tak důležití. To je tedy dokonalé. Takže kdyby se tedy zadařilo tyto vlny spustit, tak státní kase přinesou méně než již údajně získaných 5 miliard. A kde je tedy těch slibovaných 18 miliard? A jak tedy teď máme programovému prohlášení vlády věřit, když tu vidíme tato syrová fakta?

Když si člověk postěžuje, že EET a Kontrolní hlášení DPH je jen čirá buzerace bez nějakých výraznějších efektů a obviní za to autora tohoto výmyslu, současného premiéra Babiše, tak se od příznivců ANO dozví, že to celé odhlasovala celá dřívější vláda. Jinými slovy vinu za tu buzeraci nesou i jiní. Tedy podle nich především ti jiní. A ti samí příznivci ANO tu vyčítají jiným stranám, že nechtějí do vlády s ANO jít. Je to logické. Budoucí neúspěchy je přeci nutno na někoho shodit, jak se to děje právě dnes na adresu ČSSD a KDU. Může se někdo rozumný kromě příznivců ANO divit těm jiným stranám, že po těchto zkušenostech do vlády s Adrejem Babišem nechtějí?

Ale zpět k programovému prohlášení nové vlády. Korunu tomu nasadila budoucí ministryně obrany Karla Šlechtová. Hned při nástupu do funkce mluvila o tom, že chce prověřit velké zakázky, které ministerstvo chystá nebo jsou téměř před dokončením. Ověřit chce například důvod plánovaného nákupu víceúčelových vrtulníků. Buď nám nenápadně naznačuje, že je na tom ministerstvu něco v nepořádku. Nebo, že její předchůdce tak úplně nevěděl co dělá. Ale to snad ne, když ho před ní vedl čtyři roky ministr Stropnický, též z ANO. To by se přeci neodvážila. Nebo prostě neví jak to dělat a co dělat, tak prostě něco plácla, aby to vypadalo, že je aktivní. A obávám se, že tak je to s celou vládou a jejím prohlášením.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.