usahispan
28.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Tom Brokaw: “Většina Republikánů nechce mít hnědá vnoučata”

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Skutečný veterán americké žurnalistiky, Tom Brokaw, který je součástí amerického televizního zpravodajství už od roku 1966, rozhněval Hispánce a samozřejmě i levici, když v televizi řekl, že Hispánci musejí víc zapracovat na své integraci, a že většina Republikánů si nepřeje mít hnědá vnoučata.

Brokaw řekl přesně toto:

“A o hodně z toho nechceme mluvit. Ale faktem je, že na republikánské straně hodně lidí vidí vzestup zcela výjimečného, důležitého voliče v americké politice, Hispánce, kteří sem přijdou a budou to všichni Demokraté. A také slyším, když na lidi trochu víc zatlačím, ‘Víš, já nevím, jestli chci hnědá vnoučata’. Myslím, že i to je toho součástí. Jsou to smíšená manželství, která se množí, a kultury, které soupeří jedna s druhou. A také věřím, že by Hispánci měli pracovat tvrději na své asimilaci. To je věc, kterou říkám už dlouho. Neměli by být jen ve svých komunitách, ale zajistit, že se všechny jejich děti učí mluvit anglicky. A to bude mít dopad na obě strany, upřímně.”

25f559_brokaw-96939-in-dec-12-2018-file-photo-journalist-tom-brokaw-speaks-robert-640x427Brokaw, tak jako všichni lidé jeho generace, narození ve 40. a 50.letech minulého století pamatují bílou Ameriku. Když se Brokaw v roce 1940 narodil, bílí tvořili 90 procent Ameriky. Hispánců byly sotva 2 procenta, Asiaté byli výjimkou, a jedinou výraznou nebílou skupinu tvořili černoši.

Během svého života Brokaw celý ten průběh ztmavení Ameriky sledoval. První programy pozitivní diskriminace a zvýhodňování nebílých při přijímání do práce a také stále častější tlak na cenzuru myšlení. Jeho slova jsou proto v roce 2019 naprosto revoluční čin občanské odvahy. Však také již čelí masivní kritice a musel se za svá slova, kterými nemyslel nic špatného, omluvit.

Hispánská asociace novinářů už mu vzkázala, že asimiliace je popření jedné kultury ve prospěch druhé, a hispánská novinářka Yamiche Alcindor zase řekla, že představa, že pouze angličtina je jazykem Ameriky, je špatná. Kongresman Castro řekl, že v 50.letech v Texasu z dětí španělštinu vytloukali, a dnes se Hispánci prý často španělsky stydí mluvit, což je podle něj špatně.

Ale asi nejjasněji to řekli hispánští aktivisté z Latino Rebels:

“My, jako komunita, vytváříme novou Ameriku přímo před vašima očima, pane Brokawe. Omlouváme se, pokud to neodpovídá vašemu vnímání, jak by Amerika měla vypadat. Budoucnost je dvojjazyčná, dvojkulturní, jednou anglicky, jindy španělsky. Naše komunita utváří tuto budoucnost. Ne vy.”

Hispánci jsou velice sebevědomí v propagaci toho, že Amerika bude jednou jejich. Jednoduše bílé přečíslí a v rámci demokracie je vyřadí ze všech radnic a úřadů. Amerika tak, jak vznikla, a jak ji lidé znali, přestane existovat. Protože společnost definují lidi v ní, ne naopak. Amerika se tedy stane spíš takovým Mexikem. A upřímně. Pokud byste se před 30 lety rozhodovali, kde chcete žít, byla by to Amerika, nebo Mexiko?

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 391 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
39 komentářů