kazachdemo
11.1.2022
Kategorie: Ze světa

To už zname: Barevny scenař s lidovym hněvem a mrtvyma v Kazachstanu

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

VETVICKANa rozdil od mnoha placenych komentatoru a chytrych anallizatoru, keři su denně cpani do medyjalniho prostora, mam take dvě male vyhody. Možu mluvit co chcu a nemusim se bat, že mě Hlodavec už přiště nepozve.

 A za druhe, snažim se mluvit o tym, co sem viděl a zažil na vlastni předkožku a tym padem mi žadny mamlas nenamluvi, že kvuliva zdraženi LPG ze 2,80,-Kč na 5,50 Kč za liter se pracujici lid naštve tak, že začne vraždit.

Na to sem v Kazachstanu stravil dost dluhu dobu, abych věděl, že to je cypovina. A zaroveň se neda nevidět zajimava suvislost s modelem, kery byl použity při převratach v Damašku nebo v Kyjevě. A po pravdě řečene – dvarazy byl uspěšny, tuž neni duvod ho nepoužit zas, že… To se zebere jakasik drobnost, kera dostane demonstranty do ulic. Ano, dvojnasobne zdraženi LPG naštve, nenažranost oligarchu tež, ani nesmyslna koronobuzerace nepotěši, proti temu se da vyjit do ulic, zakřičet si společně a pak valit dodom, dat si po cestě kumys s vodku a kyselyma ogurkama, zakuřit kaljana a druhy den zas na šichtu. Ne, lidi v Kazachstanu opravdu nesu tak chudi, aby je zdraženi litra plynu naštvalo tak, že vypali statni uřady a bez obav, že budu zastřeleni nebo zavřeni, začnu střilat policajty. Kazachstan je jednim z nejbohatšich statu regionu a ma co nabidnut světu v podobě nerostneho bohatstvi, aji turistum ve formě špičkove infrastruktury, nebo nadhernych hor.

Spiš se obavam teho, že před planovanym vyhrocenim situace na Ukrajině někdo vytvařa druhu frontu, aby to sudruh Putin neměl take jednoduche. Vubec bych se nedivil, kdyby v nasledujicich dňach byla vyhrocena situace aji v jinych oblasťach, keru by se musel zabyvat – od Karabacha, přes Kyrgystan až po Podněstři nebo Kaliningradsku oblast. To se tak robi.

A tak zatimco přes Slovensko prudi nekonečne kolony vojenske techniky na vychod – vlakama aji po cestach, zda se, že sudruh Putin si vzal ponaučeni z dvuch předchozich barevnych převratu a tentokrat se nenechal doběhnut strujcama barevnych revoluci. Pokud se totiž dalo v minulosti zabranit valce v Syrii nebo převratu v Kyjevě, pak to bylo možne enem na začatku. Na samem počatku, kdy v Syrii zastřelili prvniho policajta a v Kyjevě vyletěl z davu prvni molotvuv koktejl.

Tuž zatim se zda, že sudruh Putin překazil sudruhu Bidetovi akci tim, že zastavil vražděni. Proč by jinak USA požadovala od Kazachstanu vysvětleni, proč povolal Putina na pomoc? Podle zprav mojich přatel z Kazachstanu se normalni demonstrace s normalnima lidma zvrhly v okamžiku, kdy se do nich infiltrovaly profesionalni bijoci se zakrytyma pyskama, keři začali rozbijat obchody a zapalovat auta. A po nich nastupily organyzovane, ozbrojene bandy v plynovych maskach, keři začali střilat policajty a zapalovat statni baraky. Tohle normalni občani nerobi…

Dne 7. ledna prohlasil kazašsky prezident, že “teroristi, včetně těch, keři přijeli ze zahraniči, pokračuju v ozbrojenem odporu a slibil zničit všechny, keři nesloži zbraně”. A jak řekl, tak zrobil, bo potlačovani terorizmu, to neni jak prace s buzolou, mile děti.

Ovšem misto teho, aby byl pochvaleny, odsoudil amerycky minyster zahraniči v CNN prezidenta Kazachstanu za to, že vydal rozkaz k zahajeni palby na teroristy, keři odmitli složit zbraně. Jak kdyby mu kdosik rozšlapal hračku. Tuž to je mi divny mirotvurce. Kdyby se radši staral o to, kam mu zmizely zbraně za desitky miliard dolaru, kere před pul rokem zapomněl v Afghanystanu… Tuž přeju synkum v Almatě, aby se to tentokrat teroristum nepodařilo tak jako v Syrii a Kyjevě.

  • Ladik Větvička, hlasatel miru, pravdy a lasky, Almaty
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 672 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)