ANO2017
27.2.2017
Kategorie: Společnost

To už přestává být legrace

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

První den sněmu hnutí ANO se téměř v ničem nepodobal rokování demokratické strany. Nezazněl ani jeden diskusní přípěvek. A Babiš byl tak jako na minulém sněmu pohodlně zvolen předsedou, získal 195 hlasů z 206 platných. Oproti sto procentům na minulém sněmu to jistě byl úspěch.

„Můžete se přihlásit do diskuse,“marně vyzývala moderátorka od pultíku pro vystupující. Marně. Dalekáť cesta má, marné volání! Do diskuse se stále, ale stále nikdo nehlásí. Možná by se k něčemu podobnému odvážil hejtman Olomouckého kraje Oto Košta, toho ale zase do sálu pořadatelé pro jistotu nepustili.

Andrej Babiš jásal, že ho nevolili všichni delegáti. Jeho halekání připomnělo slova legendárního plavce Františka Venclovského, když na podruhé přeplaval La Manche.„Já su tak šťastné,“ vysoukal ze sebe tenkrát Venclovský. „Jsem šťastnej,“ komentoval své zvolení Babiš a hned vytýčil hlavní cíl svého hnutí. „Musíme ten prohnilej systém porazit.“

Prohnilý systém mu, místo aby to odsoudil, ovšem k vítězství pogratuloval. Premiér Sobotka vzkázal, že se prý už těší na podzimní demokratický souboj?!

Roli „užitečných idiotů“ (výrok přisuzovaný Leninovi) na sněmu sehráli Babišovi ministři, a také europoslanci Jourová a Telička. Jejich povinné vystoupení přijalo plénum bez zájmu. „Zazněla další zpráva našeho ministra, žádnou přihlášku do diskuse neeviduji, můžeme jít na další bod programu,“ konstatovala středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová, která průběh sněmu řídila.

Babiš je po svém zvolení určitým favoritem pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Na jednobarevnou vládu to zatím, zaplaťpánbůh, nevypadá, bude nejspíš muset najít koaličního partnera. Za jistých okolností to ale mohou být komunisté, po kterých Babiš pokukuje. Jeho spolupráce s Vojtěchem Filipem (KSČM) by totiž nemusela být úplné sci-fi. Vzhledem k jeho minulosti by to byl přirozený krok.

Přiblížili bychom se obnově Národní frontě po únoru 1948, kdy ČSSD byla sloučena z KSČ, ostatní strany byly zbaveny své původní úlohy – staly se pouhými přisluhovači. Do Národní fronty byly začleněny všechny veřejně působící společenské organizace. Do voleb vstupovala tzv. Jednotná kandidátka Národní fronty – NF jmenovala do každého volebního obvodu jednoho svého kandidáta, kterého pak voliči ve volbách potvrdili. Pouze kandidát NF se mohl ucházet o mandát v zastupitelských sborech na všech úrovních státního aparátu (rozdíl mezi státní správou a samosprávou neexistoval).

A to už přestává všechna legrace. Zvlášť, když „urputné hovado,“ jak sám sebe Babiš nazval, slíbilo, že nebude brečet, protože je život krátký a on nemá čas ani chodit na WC.

Jak to ten Babiš teda dělá? Že by měl “bažanta”? Nebo je to mimozemšťan? Anebo lže jako vždycky.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč

Celkem za měsíc: 9 066,00 Kč
Vybráno 25.90%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.