ANO2017
27.2.2017
Kategorie: Společnost

To už přestává být legrace

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

První den sněmu hnutí ANO se téměř v ničem nepodobal rokování demokratické strany. Nezazněl ani jeden diskusní přípěvek. A Babiš byl tak jako na minulém sněmu pohodlně zvolen předsedou, získal 195 hlasů z 206 platných. Oproti sto procentům na minulém sněmu to jistě byl úspěch.

„Můžete se přihlásit do diskuse,“marně vyzývala moderátorka od pultíku pro vystupující. Marně. Dalekáť cesta má, marné volání! Do diskuse se stále, ale stále nikdo nehlásí. Možná by se k něčemu podobnému odvážil hejtman Olomouckého kraje Oto Košta, toho ale zase do sálu pořadatelé pro jistotu nepustili.

Andrej Babiš jásal, že ho nevolili všichni delegáti. Jeho halekání připomnělo slova legendárního plavce Františka Venclovského, když na podruhé přeplaval La Manche.„Já su tak šťastné,“ vysoukal ze sebe tenkrát Venclovský. „Jsem šťastnej,“ komentoval své zvolení Babiš a hned vytýčil hlavní cíl svého hnutí. „Musíme ten prohnilej systém porazit.“

Prohnilý systém mu, místo aby to odsoudil, ovšem k vítězství pogratuloval. Premiér Sobotka vzkázal, že se prý už těší na podzimní demokratický souboj?!

Roli „užitečných idiotů“ (výrok přisuzovaný Leninovi) na sněmu sehráli Babišovi ministři, a také europoslanci Jourová a Telička. Jejich povinné vystoupení přijalo plénum bez zájmu. „Zazněla další zpráva našeho ministra, žádnou přihlášku do diskuse neeviduji, můžeme jít na další bod programu,“ konstatovala středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová, která průběh sněmu řídila.

Babiš je po svém zvolení určitým favoritem pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Na jednobarevnou vládu to zatím, zaplaťpánbůh, nevypadá, bude nejspíš muset najít koaličního partnera. Za jistých okolností to ale mohou být komunisté, po kterých Babiš pokukuje. Jeho spolupráce s Vojtěchem Filipem (KSČM) by totiž nemusela být úplné sci-fi. Vzhledem k jeho minulosti by to byl přirozený krok.

Přiblížili bychom se obnově Národní frontě po únoru 1948, kdy ČSSD byla sloučena z KSČ, ostatní strany byly zbaveny své původní úlohy – staly se pouhými přisluhovači. Do Národní fronty byly začleněny všechny veřejně působící společenské organizace. Do voleb vstupovala tzv. Jednotná kandidátka Národní fronty – NF jmenovala do každého volebního obvodu jednoho svého kandidáta, kterého pak voliči ve volbách potvrdili. Pouze kandidát NF se mohl ucházet o mandát v zastupitelských sborech na všech úrovních státního aparátu (rozdíl mezi státní správou a samosprávou neexistoval).

A to už přestává všechna legrace. Zvlášť, když „urputné hovado,“ jak sám sebe Babiš nazval, slíbilo, že nebude brečet, protože je život krátký a on nemá čas ani chodit na WC.

Jak to ten Babiš teda dělá? Že by měl “bažanta”? Nebo je to mimozemšťan? Anebo lže jako vždycky.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 139 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...