ZEMANPODPIS
15.10.2021
Kategorie: Politika

To tady ještě nebylo

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Z historie známe různé způsoby vládnutí, chcete-li správy země. V nepříliš vzdálené době si pamatujeme tzv. Benešovy dekrety.

Prezident Edvard Beneš vládl prostřednictvím dekretů, vydaných v exilu během druhé světové války a krátce po jejím skončení na osvobozeném území Československa po dobu, kdy nebylo možné vykonávat zákonodárnou moc skrze Národní shromáždění. O tom, že to nebylo příliš šťastné, svědčí dodnes spory o to zda jsou tyto dekrety platné či nikoliv.

Vedle dekretů o znárodnění většiny průmyslových podniků, pojišťoven, bank, zavedení centrálního plánování, všeobecné pracovní povinnosti mezi ně patří dekrety spojené především s konfiskací majetku etnických Němců a Maďarů, zrádců a kolaborantů, ztrátou československého státního občanství Němců a Maďarů, zrušením německé university a německých vysokých škol technických. Ústavní soud potvrdil jejich platnost v době vzniku a jejich závaznost, tj. jimi nastolené změny zůstávají zachovány. Zkoumat, zda zůstávají platnou součástí českého právního řádu, Ústavní soud odmítl, neboť jsou už právně vyhořelé.

Hradní trojka Ovčáček, Mynář, Nejedlý, která se usídlila na Pražském hradě, zřejmě vymyslela jiný způsob vládnutí. Prezident Miloš Zeman vládne prostřednictvím vzkazů, které střídavě Jiří Ovčáček nebo Vratislav Mynář tlumočí spodnímu lidu. To tady ještě nebylo. A pomáhá jim vtom vydatně jeden z nejoddanějších Babišových přitakávačů Radek Vondráček (ANO).

245685133_4769117186451958_4208677178029110603_nPrezident Miloš Zeman je schopen vykonávat úřad hlavy státu,“ uvedl ve čtvrtek Vondráček, který prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici navštívil. V nemocnici, kde leží na jednotce intenzivní péče, prý podepsal rozhodnutí, kterým svolal stálé zasedání nové sněmovny na 8.11. Dokument Vondráčkovi prý osobně předal.

Inu, proč ne? Já u toho nebyl. Problém je, že u toho nebyl nikdo. Co když příště takhle přijde Vondráček se vzkazem, že prezident podepsal třeba zákon o vystoupení z NATO? Nebo jiný „vzkaz“ týkající se bezpečnosti státu? Kam až chtějí tuhle hru s prezidentskými vzkazy dovést?

Vondráčka přivedl k Zemanovi prezidentův kancléř Mynář nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře. K prezidentovi může vzhledem k jeho zdravotnímu stavu pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které Vondráček v době návštěvy rozhodně nepatřil. Setkání také nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu.

Měl jsem možnost si s panem prezidentem popovídat. Říkal vtipy, byl pozitivně naladěný.“ Tak pravil Vondráček. Nebo Mynář? Nebo kdo vlastně?

Nemocnice se také rozhodně od jeho výroků o prezidentově zdravotním stavu distancuje.

Místo kvalifikované lékařské zprávy o prezidentově zdravotním stavu vystoupila na tiskové konferenci na Pražském hradě Zemanova manželka Ivana. Sdělila spodnímu lidu, že prezident je jejím manželem a že ho má ráda. Požádala o klid a trpělivost. Dotazy povoleny nebyly. Spekulace o zdravotním stavu prezidenta považuje za neetické.

Tak až jednou bude „trojka“ s Andrejem Babišem obviňovat dosavadní opozici, že do případu zatahuje i rodinné příslušníky tak jako v případě dotačního podvodu farmy Čapí hnízdo, tak si račte uvědomit, kdo do toho rodinu Miloše Zemana právě nyní zatáhnul.

Při čem to ten Vondráček asistuje?

V Číně byl nakonec „zločinný gang čtyř,“ který si usurpoval moc v době po smrti velkého kormidelníka Mao Ce-tunga, odsouzen k doživotnímu žaláři. Neměl by se spodní lid odhodlat k další, už čtvrté, pražské defenestraci?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 2,26 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)