monfalcone-migranti-672x372-1
16.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

To není Bangladéš, to je Itálie (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Občas vám zde představuji některé evropské město, které ještě před několika desítkami let vypadalo tak, jako každé jiné. Nyní se tato města či čtvrti velkoměst mění v Orient či Afriku. Domorodci už se bojí do takovýchto míst chodit a pokud tam ještě nějaké zbytky původních obyvatel bydlí, pak žijí v neustálém strachu o svůj majetek i život. V těchto místech už platí poněkud jiné než evropské zákony.

 

Dalším takovým městem je italské Monfalcone.  V tomto městě se před lety začala usazovat Bengálská komunita, nyní už je z některých ulic taková malá Bangladéš. Po prvních několika rodinách se sem začali stěhovat i jejich známí a příbuzní, později přibyli další muslimové, nejen z Bangladéše.

Před dvěma lety se naštěstí podařilo alespoň částečně další výměnu obyvatel zastavit. Po letech socanských vlád se v roce 2019 dostala do vedení města Lega, takže i přes počáteční odpor se podařilo starostce Anně Marii Cisintové “vyčistit” alespoň centrum města a jeho okolí, kde už nesmí být nyní žádná modlitebna, halal obchod, kebabárna ani nic podobného.

To se povedlo poté, co bylo podepsáno memorandum o porozumění s regionem FVG, v jehož souladu bylo Monfalcone rozděleno do čtyř oblastí, kde jsou zákazy prováděny různými způsoby.

V “červené oblasti”, která je v centru a nejbližším okolí, jsou omezení absolutní (tedy nesmí tam být nic “neitalské”) a od zóny dvě není možné otevírat aktivity, jako je směnárna, telefonní centrum, internetový koutek, převod peněz, herny a sázková centra, veřejná zábavní zařízení a zakázaná masážní centra. Pro zbytek města zůstane režim nezměněn, tedy jedině tam může být cokoli “neitalské”. Je jisté, že kdyby v té době zasáhla předchozí demokratická městská správa, dnes by bylo centrum města velmi odlišné. Při příjezdu tam byste získali dojem, že jste v Bangladéši nebo nějaké arabské zemi a ne v Evropě.

Právě na příkladu tohoto města je patrné, jak důležitá je někdy komunální politika. V Miláně, kterému vládnou vítači, je situace zcela opačná, v některých čtvrtích už žije jen velmi málo Italů, z jedné kdysi industriální čtvrti se nedávno odstěhoval poslední Ital, přičemž situace tam může být už jedině horší.

Nicméně Bengálci i Arabové jsou v Monfalcone ve stále stejně hojném počtu, jen se soustřeďují spíš mimo centrum. Ale i do centra samozřejmě chodí, zřejmě se živí i prodejem drog, jako je to v Itálii mezi vetřelci běžné. Každopádně jsou zde konkurenční gangy, jejichž jednu z mnoha potyček se podařilo v centru města natočit. Prostě takový běžný kolorit multikulturně obohacovaných měst…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 018 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)