letogirl
2.4.2020
Kategorie: Společnost

To nejsou prázdniny

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Mnoho našich spoluobčanů jedná v poslední době relativně v rozporu s vlastní peněženkou. Zatímco ti snaživí i přes různá vládou stanovená omezení dělají vše pro chod vlastního podnikání, řada dalších je prostě doma a pod mediální masáží se chovají tak, aby vypadali zodpovědně a zároveň nemuseli nic dělat. To i přesto, že si za pár týdnů budou stěžovat na svou špatnou situaci.

Stále více se celá epidemie zdá být obrovským humbukem. Na sociálních sítích už se objevilo několik pokusů chronologicky poskládat události vedoucí k nynějšímu stavu. Nejlépe to i s jistým nádechem ironie popsal na svém blogu Láďa Větvička a bylo by nečestné z jeho textu udělat výtah a jen ho zde přepsat. Proto uvádíme pod naší statí odkaz na jeho článek a snad si ho po přečtení této úvahy ještě přelousknete a nejen, že se pobavíte, ale zároveň se zamyslíte. Nicméně časová osa odpovídá průběhu celé ,,akce“ a dává odpověď na některé nevyřčené otázky. Mediální masáž, kterou zažíváme, kdy se zpravodajské pořady všech televizních stanic předhání v tom, kteří moderátoři budou v rouškách vypadat jako větší idioti, jede na plné obrátky. V podstatě se o ničem jiném nemluví a tři týdny podsouvaná hrozná čísla spojená s pandemií vypadají strašidelně. Ovšem jen do doby, než vedle nich přidáme ta týkající se chřipky, AIDS, rakoviny, eboly či obyčejného hladu. A to buďme upřímní, že se to týká jen veřejných počtů, skutečné množství nemocných je úplně jinde, a tím i suma samovolně se uzdravených bez jakýchkoliv větších příznaků.

České rouškování ukazuje přinejmenším na dvě věci. Solidarita v Čechách má pořád neskutečnou úroveň, což ukazuje nejen šití potřebných ochranných pomůcek napříč celou republikou, ale také na opravdu solidní schopnost Čechů improvizovat. Zároveň je jasné, že ač jsme velmi solidární tam, kde to je třeba, umíme přemýšlet. Kde jde totiž o nesmyslný nátlak a snahu udělat z nás blbce, tam soucítění ignorujeme. To se týká nám podstrkovaných migrantů. Máme většinou natolik dobré rozlišovací schopnosti, tedy pokud vynecháme ty, kteří podlehnuli líbivým názvům arogantních a nenažraných neziskovek a jejich sladkým programům, které ve skutečnosti fungují jako Trojský kůň pro průnik liberárně-neomarxistické ideologie podporující přivandrovalectví, že dokážeme rozlišit skutečnou nouzi a falešnou snahu vytvářet pocit potřeby pomáhat. Češi v době uměle vyvolané krize ukazují, že jim není lhostejný stav sousedů, seniorů, jsou v rámci možností disciplinovaní.

Medializace nemoci dosáhla takového vrcholu, že i většinou rozumní jedinci sedí uzavřeni doma a nepracují, případně kvitují opatření vlády. Ta udělala pro zploštění křivky dost opatření, nyní je však třeba zvážit, co dál. Ekonomika skomírá a žádné injekce, které by dokázaly zvrátit průběh propadu, nepřijdou. A pokud ano, bude je rozdělovat Andrej Babiš. Nečekejme tedy skutečnou podporu malých a středních firem a vzpomeňme si na to, jak kdysi prohlásil, že stát potřebuje především velké a silné firmy. A mezi ně, tedy ty, které zaměstnávají více, jako například tisíc zaměstnanců, patří nečekaně třeba Agrofert. Jestliže ten už na dotace z EU díky střetu zájmů premiéra nedosáhne, bylo by přerozdělování takových peněz další možností, jak firmy pod ním spojené posunout vpřed. Na sanaci škod vzniklých epidemií se budou rozdělovat obrovské částky z mnoha fondů. Kdo bude u zdroje, nezchudne. A těžko bude někdo prověřovat jejich chod, případně si stěžovat, že za nehty vítězů nad epidemií zůstanou solidní objemy přerozdělených peněz. Nevěřte v to, že opozice s tím něco udělá. Část bude uplacena a druhá půlka je naprosto neschopná.

Vraťme se k epidemii. Umrtvení ekonomiky je naprosto scestné. Přestože se zdá, že Covid-19 je drsný zabiják, čemuž napovídají čísla neustále omílaná, především z Itálie na povrch vyplouvají různé skutečnosti. Třeba to, že Italové jsou díky volnému prodeji antibiotik zbaveni přirozené imunity, dále koronavir zasáhnul i oblasti, kde chřipku moc neznají. A tam, kde ano, na ni i dosud umíralo dost lidí právě kvůli absenci imunity. Přidejme skokový nárůst a nepřipravenost zdravotnictví na tento průmyslový vir. Paseku mezi starší generaci, kterou vytváří nákaza, je si samozřejmě třeba uvědomit, o to zvláštnější je, jak se dostává i tam, kde jsou starší lidé vcelku dobře izolováni. Pak s větším podivem můžeme pohlížet na rychlé zotavení se britského následníka trůnu Charlese, který patří do rizikové skupiny. Buď tedy mají elity k dispozici lék, nebo to opět není tak hrozné a zdravý člověk prostě viru nepodlehne. Ten je možná jakýmsi indikátorem jiných chorobí, protože většina zemřelých umírá na jiné nemoci a Covid 19 je zaznamenán pouze jako přítomný, nikoliv důvod smrti. Je to jako s náhlou smrtí sportovců. Vždy se u nich, přestože šlo o špičkově fyzicky připravené mladé lidi, projevila nějaká vážná choroba. U Covidu 19 však média vyzdvihnou pouze přítomnost viru a dají mu smrt dotyčného za vinu. Navíc je třeba si všimnout neochoty podávat léky reagující na podobné virózy, které jsou k dispozici.

Jaké budou tedy následky epidemie? Bohatí budou bohatšími a upevní svou moc. Všimněte si, že z nich neumřel nikdo, tedy pokud nebyl jinak těžce nemocný. Chudí zchudnou a budou závislými na ,,dobrotě“ elit. Střední vrstva se stane spodní vrstvou, prostě zmizí z historie lidstva. Média hrající správnou hru budou odměněna. Děti ještě více zblbnou, vzdělání jde svou úrovní stále níže a pouze elitní soukromé školy vlastněné bohatými donátory budou produkovat potřebné mozky pracující v zájmu vrchní vrstvy. Obrovský propad zaznamená sport, částečně kultura. O peníze se už teď v těchto oblastech často doslova prosí, v kultuře pokud nedržíte basu s ,,veřejným zájmem“, máte smůlu. Naopak jste li dostatečně politicky uvědomělí, což už známe z minulosti a komedianti umí být přizpůsobiví, dostanete se i na pódium před dav a dotace Vás neminou. Vzniká tu nový světový řád, jehož průvodními jevy budou všude přítomná kontrola, konec hotovosti, buzerace, ztráta soukromí, nadvláda bank, trestní zodpovědnost za cokoliv. Řada změn se díky epidemii zavádí už nyní, další budou následovat. A vy, co dřepíte doma se založenýma rukama a čekáte na injekci od státu, tomu přispíváte. Mediální masáž a strach vysílaný z obrazovek, tiskových konferencí a čísla zveřejňovaná pro podporu vládních opatření Vás dostaly. Realita a podstata věci je úplně jinde. To i přes jistou závažnost epidemie. Začněte přemýšlet a ne jen tupě naslouchat podstrkovaným informacím. Začněte zase s jistou opatrností normálně žít.

Nyní slibovaný odkaz, který snad potvrdí to, co jsme dnes napsali.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 842 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.