21.6.2014
Kategorie: Historie, Společnost

To my už asi nikdy nezažijem…

Sdílejte článek:

OD: MAREK VALÍČEK 21|06|2014

“Jo, kámo, za komunistů, to byly časy. Živobytí ti sháněli normálně táta s mámou. Ne jako teď, že se na tebe každej vys.re. Ti řikám, za komunistů to bylo dobrý!” Takhle nějak začíná léto v parku Na Jezerce v roce 2014.

 

Byli pod dvacku (věkově).

 

 

Mix holek a kluků namačkaných na dvou lavičkách kolem mě. Seděl jsem a četl noviny, zatímco psa běhala s ostatíma čoklama po trávě mezi stromy.

 

Holky z party měly v rukách poměrně drahý mobily a frisco a kluci v rukách, který nedržely mobily, svíralihrdla láhví od piva.

 

Hulili všichni. Teda – kouřili, aby nedošlo k mýlce.

 

Takže všichni kouřili, popíjeli, pracovali s mobilem a stíhali ještě komunikaci ve svém kmenu. Roboti.

 

“Kámo, to jako fakt?” reagoval na sdělení, že za komunistů bylo líp, další “chlapák”, kterej co minutu vykrkával tak hlasitě vypitý pivo, že si pod kopcem příchozí mohli klidně myslet, že v horní části parku zřídili oboru a jeleni jsou čerstvě v říji.

 

“To řikala máma. Práce bylo dost a nemuselo se dělat.”, potvrdil dalším sdělením svoji teorii o blahé době za komunismu mladej vypravěč.

 

“Huuustý”, vydechla kráska mrak dýmu ze šluknutý cigarety a ponořila se opět do klávesnice svýho jabka.

 

“A co teda dělali, když nemuseli makat?”, vlítla do vzduchu nová otázka.

 

“Asi chlastali a šukali, ne?”, řekl ten s nejhlubším hlasem a za svůj příspěvek dostal párkrát “givmifajf” a pohoršené odsednutí od jedné slečny.

 

“Ty vole. Fakt hustý. Nedělat a přitom za to dostávat prachy. To my už asi nikdy nezažijem.“, povzdychnul ten, co celou dobu krkal pivo.

 

“Ale zašukat si můžeme, že jo, Sandro?”, zahlaholil ten nejvíc pivem zmoženej mladej pán a celkem zkušeně začal Sandře masírovat levou dlaní její pravé ňadro.

 

Sandra, aniž by stáhla prsty z klávesnice mobilu a zvedla oči k žadateli, pronesla: “Nejdřív mi vrať to kilo a pak se možná bude šukat.”

 

Jasně. Stručně. Rázně.

 

Dlaň žadonila zklouzla z ňadra dolů.

 

 

Společný kamarád celou tuto pohybovou studii a dialog se žádostí o sex zakončil mohutným, ale fakt povedenym, krknutím.

 

V novinách jsem akorát dočítal pojednání o tom, jak složité bude generování důchodů…

 

Vstal jsem, sroloval noviny a písknul na psa.

 

“Pane, vy už odcházíte?”, zeptalo se mě nečekaně slušně jedno z děvčat z party.

 

Odpověděl jsem, že jo a dal se na odchod. Lavička byla v zápětí obsazena.

 

“Sem se bál, že tu chcípne na stáří!”, zaslechl jsem za sebou v zápětí jako prokazatelný pamětník doby, kdy se nepracovalo a peněz bylo dost…

 

Možná mi tak trochu záviděli to, co všechno jsem už zažil.

 

ZDROJ: Marek Valíček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 41 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...