PANIKA
13.9.2020
Kategorie: Ekonomika

To mám ty lidi bez roušek vyhazovat z krámu?

Sdílejte článek:

DAVID VLK

Co dělat se zákazníky, kteří kašlou na nošení roušek? Jestli si někdo myslí, že já budu ten, kdo je bude nemilosrdně vyhazovat z krámu a dělat jim mravoučné přednášky, tak se krutě mýlí.

Malý obchodník s potravinami jako já, je dnes vystaven jednomu nepříjemnému dilematu. Vláda nařídila povinné nošení roušek ve všech uzavřených prostorách, tedy samozřejmě i v krámku s potravinami. Vydržet dvanáctihodinovou směnu s propoceným kusem hadru je fakt děsný opruz, takže jakmile jsem chvilku v krámě sám, samozřejmě si ho hned sundám a pokouším se lapnout dech a vykašlat nitě, které jsem před tím vdechl.

Proboha před zákazníky se samozřejmě ani drobně zakašlat nesmí, některé babičky doslova nadskakují i při drobném “Echm, echm.”

Co ale dělat se zákazníky, kteří kašlou na nošení roušek? Jestli si někdo myslí, že já budu ten, kdo je bude nemilosrdně vyhazovat z krámu a dělat jim mravoučné přednášky, tak se krutě mýlí.V téhle době si malý podnikatel nemůže dovolit přijít ani o jednoho zákazníka.

Kdo vlastně nese odpovědnost za nošení roušek uvnitř mojí prodejny. Já ji samozřejmě na obličeji mám, ne tak proto, že bych si myslel, že mě ten kousek látky zachrání před Covidem, ale prostě respektuji nařízená pravidla a jsem prostě zdvořilý k zákazníkům, kteří v jejich účinnost věří. Nechávám tedy jejich nošení na libovůli každého nakupujícího, ale vyžaduji, aby brali ohled i na ostatní kupující.

Je to vlastně zvláštní, kam jsem se to posunuli od jarního disciplinovaného šití roušek a jejich vzorného nošení. Viník toho je ale přece více než jasný.

Já jsem ve vedení téhle země a jeho způsobu vedení boje s Covidem 19 ztratil důvěru v okamžiku, kdy pan premiér zcela nelogicky zavřel všechny malé živnosti a obchody a ponechal otevřeny všechny ty různé Hobymarkety a poté co si vzpomněl, že sám vlastní největší síť květinářství Flamengo, otevřel i květinářství. Zatímco malí podnikatelé a živnostníci bojovali o svou existenci a mnozí prohráli své živobytí, které budovali třeba 30let, hobbymarkety měly finanční žně.

Nevratně nás majitele menších obchodů ekonomicky poškodili a přihráli naše zákazníky sami svým firmám a firmám svých kamarádů.

Samozřejmě je to pořád stejná píseň o neužitečném zloději živnostníkovi a o tom, jak pro současnou vládnoucí partu je důležitým cílem zničit všechny nezávislé drobné podnikatele a nahnat je do fabrik oligarchů jako levnou a spolehlivou pracovní sílu.

Po tomhle už se důvěra prostě získává zpět velmi špatně a tak mám pro lidi, kteří dneska nenošení roušek považují za souboj s arogantní mocí pochopení.

Viníkem nedisciplinovanosti části tohoto národa a narůstajících počtů nakažených nemocí Covid 19 je jen a jen mizerná, lajdácká, amatérská, mnohdy zmatená a protiřečící si práce současné vlády a upřednostňování osobních zájmů lidí v ní a na ní lidí navázaných, před zájmy občanů České republiky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 756 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.